piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Zwycięzcy Eurowizji sprzedają trofeum za 900 tys. dolarów, aby kupić drony dla Ukrainy

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji, sprzedał swoje trofeum za 900 000 dolarów, aby zebrać pieniądze na drony dla sił zbrojnych kraju walczących z inwazją Rosji.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup trzech wyprodukowanych na Ukrainie dronów PD-2, ogłosił prezenter telewizyjny Serhiy Prytula, który był gospodarzem aukcji, jak podaje Reuters.

Kryształowe trofeum mikrofonowe zostało zlicytowane na Facebooku, a zespół napisał: „Jesteście niesamowici! Doceniamy każdego z was, który przekazał darowiznę na tę aukcję, a specjalne podziękowania dla zespołu (z giełdy kryptowalut) Whitebit, który zakupił trofeum za 900 000 USD i są teraz prawowitymi właścicielami naszego trofeum.”

Sprzedaż w niedzielę zbiegła się z występem zespołu na koncercie charytatywnym pod Bramą Brandenburską w Berlinie, którego celem było zebranie pieniędzy na opiekę medyczną i zaopatrzenie, podało BBC. Na koncercie członek zespołu Oleh Psiuk wezwał ludzi, by nie przyzwyczajali się do wojny, rozpoczętej inwazją Rosji na Ukrainę 24 lutego. „To powinno być na pierwszych stronach zawsze, dopóki nie przyjdzie pokój” – powiedział Psiuk, według BBC.

Zmiatając w głosowaniu publiczności podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji 14 maja, Kalush Orchestra wygrała konkurs z piosenką „Stefania” Zespół otrzymał specjalne pozwolenie na opuszczenie Ukrainy na to wydarzenie, biorąc pod uwagę, że większość ukraińskich mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat nie może tego robić w przypadku, gdy są potrzebni do walki.

Czytaj również:  Jak twórca OG YouTube myśli o powstaniu TikTok

Latest Posts

Nie przegap