piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

zespół „Love & Death” wspomina „wielką niespodziankę”, gdy dowiedział się, że w telewizji pojawi się kolejna historia Candy Montgomery

Oryginał Max, który śledzi historię kryminalną otaczającą gospodynię domową z lat 80-tych, pojawia się rok po adaptacji tej samej opowieści przez Hulu i Jessicę Biel.

Love Death Premiere

Obsada „Love & Death” (od lewej do prawej): Adam Cropper, Olivia Grace Applegate, Tom Pelphrey, Krysten Ritter, Jesse Plemons, Elizabeth Marvel, Elizabeth Olsen, Lily Rabe, Patrick Fugit, Keir Gilchrist i Richard C. Jones.Jon Kopaloff/Getty Images

W środę wieczorem obsada i ekipa serialu Max’s Love & Death zebrali się w West Hollywood, aby świętować premierę serialu.

Serial od Max i Lionsgate Television oparty jest na prawdziwej historii, skupionej na prawdziwej gospodyni domowej Candy Montgomery z lat 80-tych (w tej roli Elizabeth Olsen), która została oskarżona o brutalne morderstwo siekierą swojej przyjaciółki Betty Gore (Lily Rabe). Jeśli ta historia brzmi znajomo, to prawdopodobnie dlatego, że serial oparty na tych samych wydarzeniach – Hulu’s Candy, z Jessicą Biel i Melanie Lynskey w rolach głównych – miał swoją premierę w zeszłym roku.

„To była wielka niespodzianka, ponieważ byliśmy dwa miesiące po nakręceniu Love & Death, kiedy dowiedzieliśmy się, że opowiadają tę samą historię” – wyjaśniła reżyserka i producentka wykonawcza Lesli Linka Glatter. „Wykupiliśmy prawa do artykułów z Texas Monthly i książki non-fiction, więc byliśmy zaskoczeni. Ale to materiał z domeny publicznej, więc nic nie możemy zrobić”

Kontynuowała: „Zaufaliśmy sposobowi, w jaki opowiadamy tę historię, która w dużej mierze dotyczy bohaterów, a nie tylko prawdziwego dramatu kryminalnego. Jestem o wiele bardziej zainteresowana tym, dlaczego tak się stało, a nie tylko tym, jak to się stało.”

(Serial Hulu został ogłoszony w grudniu 2020 roku, podczas gdy Love and Death został ogłoszony w maju 2021 roku)

Jeśli chodzi o to, czy Olsen kiedykolwiek nawiązała kontakt z inną aktorką Biel, która gra Candy w wersji Hulu, Olsen zauważa, że obie aktorki nie rozmawiały o rolach podczas swoich procesów filmowych. „Zaczęliśmy kręcić nasz program przed nimi” – wyjaśniła Olsen – „więc jedyny raz, kiedy z nią o tym rozmawiałam, miał miejsce kilka tygodni temu”

Czytaj również:  Universal podpisuje umowę na pierwszą produkcję z autorem "Notebooka" Nicholasem Sparksem

Jednak Jesse Plemons, który gra męża Betty i kochanka Candy, Allana Gore’a, powiedział, że nie był zbyt zszokowany zbiegiem okoliczności obu programów. „Wygląda na to, że dzieje się to dość regularnie” – powiedział aktor. „Ale czułem się tak – zwłaszcza gdy byliśmy wszyscy razem i to się pojawiło – po prostu czułem się tak, jakby istniał ten alternatywny równoległy wszechświat, w którym istniejemy w inny sposób.”

Elizabeth Olsen and Jesse Plemons

Elizabeth Olsen i Jesse PlemonsJon Kopaloff/Getty Images

Wychodząc z kilku projektów Marvela, Olsen wciela się w złożoną rolę Candy, gospodyni domowej, która tęskni za ryzykownymi emocjami w swoim spokojnym życiu na przedmieściach. „Po pierwszym odcinku moja reakcja brzmiała: „Czy mogę dostać drugi odcinek?”” Powiedziała Olsen o czytaniu scenariusza. „A potem, kiedy przeczytałam oba, byłam bardzo zainteresowana próbą wymyślenia, jak zagrać kobietę, która stara się prowadzić życie oparte na aspiracjach i pragnieniu zewnętrznego potwierdzenia. Jak mocno się tego trzyma i co się dzieje, gdy grozi jej odebranie”

Kiedy przyszło do castingu, Glatter powiedział, że Olsen natychmiast przyszła na myśl. „Ma niesamowitą dostępność”, powiedział Glatter. „Pozwala ci wejść w jej oczy i poczuć coś o ludzkiej kondycji. Jest tak hojna duchem, zarówno jako aktor, jak i jako człowiek.”

Koledzy z obsady Olsen powtórzyli ten sentyment, chwaląc swoją gwiazdę. „Lizzie jest tak wspaniałą współpracowniczką” – zachwycał się Rabe. „Jest niesamowitą partnerką sceniczną, jest niesamowitą osobą. Myślę, że mieliśmy wiele takich samych uczuć co do tego związku. Nie chcieliśmy przegapić żadnego z jego niuansów lub złożoności, ponieważ po drodze ma tak wiele zakrętów.”

Plemons dodał: „Jest niesamowitą aktorką i wykonuje niesamowitą pracę od samego początku, ale wydawało się, że to dla niej trochę inna postać. Za każdym razem, gdy pracujesz z kimś, kto jest tak dobry, znacznie ułatwia ci to pracę.”

Czytaj również:  ITV wyznacza na grudzień datę premiery streamera ITVX, wspieranego przez reklamy

Pierwsze trzy odcinki Love & Death są już dostępne na Max.

Biuletyny THR

Zapisz się, aby codziennie otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki odbiorczej

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap