czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Zarząd SAG-AFTRA zatwierdza wstępne porozumienie z Netflixem

Zarząd krajowy SAG-AFTRA zagłosował „przytłaczająco”, aby zatwierdzić nową umowę z Netflixem, gildia ogłosiła po specjalnym spotkaniu w poniedziałek. Wstępna umowa, która obejmuje scenariusze, odcinki dramatyczne i produkcje fabularne realizowane przez serwis streamingowy, zostanie teraz wysłana do członków związku w celu przeprowadzenia głosowania ratyfikacyjnego.

Opisując umowę jako „darn good deal”, SAG-AFTRA prezydent Fran Drescher powiedział w oświadczeniu, „awansowaliśmy znaczące ulepszenia opcji i warunków wyłączności, pozwalając aktorom z krótkimi odbiorami na większą swobodę pracy w innych zawodach i zapewniając krótsze okresy wstrzymania między odbiorami.”

Zgodnie z ogłoszeniem, obejmuje to „bezkonfliktowe okno” trwające co najmniej trzy miesiące w każdym sezonie, w którym wykonawcy mogą zaakceptować dozwolony występ w innym programie lub sieci bez uprzedniego potwierdzenia dostępności i potencjalnego harmonogramu z Netflix.

„Zeznania naszych członków oferowały przekonujące i przekonujące argumenty na rzecz odblokowania kajdan, które platforma streamingowa miała na aktorów” – powiedziała Drescher w oświadczeniu. Według komunikatu SAG-AFTRA, umowa zawiera „nową strefę dla aktorów drugoplanowych w Albuquerque” w promieniu 30 mil wokół ratusza w Albuquerque, a „koordynatorzy kaskaderów otrzymają stałą resztę za ciągłą ekspozycję na Netflixie wysokobudżetowego programu streamingowego wyprodukowanego w ramach umowy z Netflixem” Dodatkowo gildia powiedziała, że warunki dla hiszpańskojęzycznego dubbingu będą odpowiadać warunkom, które dotyczą angielskiego dubbingu.

W poniedziałkowym komunikacie gildia poinformowała również, że Netflix i SAG-AFTRA uzgodniły, że streamer „dołączy do wielopracowniczej jednostki negocjacyjnej reprezentowanej przez Alliance of Motion Picture and Television Producers. Przyszłe porozumienia z gigantem streamingowym będą prowadzone równolegle z negocjacjami AMPTP.”

„Wraz ze zmianą krajobrazu branży, streaming stał się jednym z najważniejszych obszarów zainteresowania” – powiedział w oświadczeniu dyrektor wykonawczy SAG-AFTRA National i główny negocjator Duncan Crabtree-Ireland. „Streaming jest zarówno teraźniejszością, jak i przyszłością rozrywki, a ta umowa odzwierciedla tę rzeczywistość.”

Dotychczasowa umowa, ustanowiona w 2019 roku, miała wygasnąć 30 czerwca, ale została przedłużona poprzez zakończenie negocjacji.

Czytaj również:  twórca 'You' mówi o planowaniu 4 sezonu: "Mieliśmy to w głowie przez kilka sezonów"

Latest Posts

Nie przegap