poniedziałek, 27 marca, 2023

Ostatnie posty

Whoopi Goldberg zaprzecza, jakoby wycofała się z „krzywdzących” komentarzy na temat Holokaustu, przeprasza po krytyce ADL

Whoopi Goldberg mówi, że nigdy nie chciała, aby jej ostatnie komentarze w wywiadzie na temat tożsamości żydowskiej i Holokaustu – które zostały skrytykowane przez prezesa Anti-Defamation League Jonathana Greenblatta – wyglądały tak, jakby „podwajała” poprzednie „raniące” komentarze, które spowodowały jej tymczasowe zawieszenie w roli moderatora w ABC’s The View.

W oświadczeniu wysłanym we wtorek do The Hollywood Reporter, Goldberg zauważyła, że jej ostatnie komentarze, poczynione podczas robienia zdjęć w Londynie, były próbą „przekazania reporterowi tego co powiedziałam i dlaczego i próbą zrelacjonowania tego czasu” Jednakże, powiedziała: „Nigdy nie było moją intencją, by sprawiać wrażenie, jakbym podwajała krzywdzące komentarze”, zwłaszcza po „rozmowie i wysłuchaniu ludzi, takich jak rabini oraz starzy i nowi przyjaciele, którzy się na ten temat wypowiadają”

„Wciąż wiele się uczę i wierzcie mi, słyszałam wszystko, co wszyscy mi powiedzieli. Wierzę, że Holokaust dotyczył rasy i nadal jest mi tak samo przykro teraz, jak wtedy, że zdenerwowałem, zraniłem i rozgniewałem ludzi. Jeszcze raz szczerze przepraszam, zwłaszcza wszystkich, którzy myśleli, że to świeża powtórka z tematu. Obiecuję, że tak nie było” – dodała. „W tym czasie rosnącego antysemityzmu, chcę być bardzo jasny, kiedy mówię, że zawsze stałem z narodem żydowskim i zawsze będę. Moje wsparcie dla nich nie osłabło i nigdy nie osłabnie.”

Oświadczenie Goldberga następuje po własnej odpowiedzi Greenblatta wcześniej we wtorek, wzywając View hosta do przeprosin. Dyrektor generalny ADL powiedział, że uwagi z wywiadu aktora i gospodarza telewizyjnego, które zostały opublikowane w ostatnim profilu Sunday Times były „głęboko obraźliwe i niewiarygodnie ignoranckie” w poście na Twitterze.

„Dodatkowo, komentarze Whoopi pokazują kompletny brak świadomości wieloetnicznego, wielorasowego makijażu społeczności żydowskiej” – napisał. „Ona musi natychmiast przeprosić i faktycznie zobowiązać się do edukacji na temat prawdziwej natury #antysemityzmu”.

Czytaj również:  Konkursy na krótkometrażowy film animowany o przyjaciołach, rodzinie i społeczności

W swoim poście społecznościowym Greenblatt powiedział, że kiedy Goldberg „zrobił podobne komentarze na początku tego roku, wyjaśniliśmy, jak reżim nazistowski był z natury rasistowski.”

Obszerny wywiad z U.K. outletem opublikowany w sobotę skupiał się głównie na tworzeniu Till, dramatu, który śledzi podróż matki Emmetta Tilla, Mamie, w jej walce o sprawiedliwość po zamordowaniu jej syna. Ale Goldberg mówiła także o swoich doświadczeniach jako Czarna kobieta w Hollywood, kulturze cancel i wygłaszała komentarze, które wydawały się pokazywać fundamentalne niezrozumienie tego, co to znaczy być trans kobietą i trans mężczyzną.

Mówiąc o Till, Goldberg porównał ten proces i doświadczenie do „Otto Franka publikującego pamiętniki swojej córki Anny”, według Sunday Times, a także dokonał porównań do zakończenia Skrzypka na dachu, napisanego jako musical przez Josepha Steina i opartego na opowieściach Tewje Szolema Alejchema (urodzonego jako Solomon J. Rabinowitz).

To wtedy Goldberg i reporterka Janice Turner weszli w dyskusję, w której gospodarz View powtórzył wcześniejsze sentymenty podzielone na talk show, a następnie na The Late Show With Stephen Colbert na początku 2022 roku o pochodzeniu Holokaustu i czy naród żydowski można uznać za rasę. „Mój najlepszy przyjaciel powiedział: 'Nie na darmo nie ma pola w spisie powszechnym dla rasy żydowskiej. Więc to prowadzi mnie do przekonania, że prawdopodobnie nie jesteśmy rasą'” – powiedział Goldberg.

Następnie argumentowała, że Holokaust „nie był pierwotnie” o Żydach, mówiąc, że naziści początkowo celowali w tych, którzy „byli uważani za psychicznie uszkodzonych” Kiedy Turner odepchnął, w tym zauważając, że naziści „postrzegali Żydów jako rasę” i „mierzyli głowy i nosy Żydów, aby 'udowodnić’, że są odrębną rasą”, Goldberg odpowiedział: „Tak, ale to jest właśnie zabójca, prawda? Oprawca mówi ci, czym jesteś. Dlaczego im wierzysz? Przecież to naziści. Dlaczego wierzyć w to, co mówią?”

Czytaj również:  TV Critics Press Tour ponownie staje się wirtualny pośród L.A. COVID Surge

„Zrobili to też Czarnym” – dodała. „Ale to nie zmienia faktu, że nie mogłeś powiedzieć Żyda na ulicy. Mogłeś znaleźć mnie. Nie mogłeś znaleźć ich. To była kwestia, którą poruszałam. Ale można było pomyśleć, że zrobiłem wielki stary śmierdzący śmietnik na stole, z gołym tyłkiem”

Na początku lutego Goldberg przeprosiła za swoje wcześniejsze komentarze, że Holokaust „nie dotyczył rasy”, a jedynie „nieludzkości człowieka wobec człowieka” – jednocześnie określając globalną populację żydowską jako białą – w segmencie z udziałem Greenblatta na The View. „Wczoraj w programie źle się wyraziłam” – powiedziała wtedy Goldberg. „[Holokaust] jest rzeczywiście o rasie, ponieważ Hitler i naziści uważali Żydów za gorszą rasę. Teraz słowa mają znaczenie, a moje nie są wyjątkiem. Żałuję moich komentarzy i stoję po poprawkach. Stoję też po stronie narodu żydowskiego.”

Latest Posts

Nie przegap