czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Warner Bros. Discovery-BT Sports Joint Venture badane przez brytyjski organ ochrony konkurencji

Brytyjski urząd ochrony konkurencji poinformował w środę, że rozpoczyna dochodzenie w sprawie umowy BT Group dotyczącej połączenia jej działalności w zakresie telewizji sportowej w Wielkiej Brytanii i Irlandii z Warner Bros. Discovery w ramach spółki joint venture.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) wyznaczył termin 28 lipca na podjęcie tzw. decyzji fazy 1, która ma rozstrzygnąć, czy planowane przedsięwzięcie spowoduje również zmniejszenie konkurencji.

Urząd stwierdził, że jego zadaniem będzie sprawdzenie, czy przedsięwzięcie „może spowodować znaczne ograniczenie konkurencji na jakimkolwiek rynku lub rynkach towarów lub usług w Zjednoczonym Królestwie”.

Aby pomóc w ocenie, CMA zaprosił „wszystkie zainteresowane strony do zgłaszania uwag na temat transakcji”.

W ubiegłym miesiącu gigant branży rozrywkowej i brytyjska firma telekomunikacyjna ogłosiły porozumienie w sprawie połączenia swoich jednostek medialnych BT Sport i Eurosport w Wielkiej Brytanii i Irlandii w ramach spółki joint venture 50/50. „Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne, i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana do końca 2022 roku” – napisano wówczas.

„Nasze ostatnie ogłoszenie z BT Group odnosi się do tego, że transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniom przez odpowiednie organy regulacyjne” – powtórzyło w środę Warner Bros. Discovery. „W związku z tym jest to normalny krok w tym procesie”.

BT, które posiada umowy dotyczące praw do takich dyscyplin jak piłka nożna English Premier League, English Premiership Rugby i krykiet, wiosną ubiegłego roku ogłosiło, że chce się skupić na swojej podstawowej działalności telekomunikacyjnej i prowadziło negocjacje z potencjalnymi partnerami w sprawie przyszłości przynoszącego straty BT Sport. Kiedy po raz pierwszy ujawniono rozmowy w sprawie przedsięwzięcia, partnerzy stwierdzili, że umowa połączy ich „obszerne portfolio praw sportowych najwyższej jakości, w tym Igrzyska Olimpijskie, Premier League, UEFA Champions League, UEFA Europa League, Grand Tours w kolarstwie, tenisowe Grand Slams, sezon Pucharu Świata w sportach zimowych i Premiership Rugby”.

Czytaj również:  Noah Cowan, były dyrektor Festiwalu Filmowego w Toronto i dystrybutor Indie, zmarł w wieku 55 lat

Latest Posts

Nie przegap