piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Vice podpisuje umowę z Tubi na 8 oryginalnych filmów dokumentalnych

Fox’s Tubi podpisał umowę na wyłączność treści z Vice Media Group na osiem nowych filmów dokumentalnych Tubi Original.

Pierwszy, The Cult of Elon, o założycielu Tesli i kontrowersyjnym właścicielu Twittera Elonie Musku, zadebiutuje na darmowej, wspieranej reklamami platformie streamingowej 24 kwietnia. Drugi dokument, Vigilante Inc., będący spojrzeniem na wzrost czujności w sieci, pojawi się na kanale FAST 6 maja.

Dzięki umowie na wyłączność w tym roku na Tubi pojawią się również filmy dokumentalne o innych gorących tematach, takich jak technologia chatbot, masowe strzelaniny w USA i skalpowanie biletów. Umowa na wyłączność treści pochodzi z platform opartych na reklamie, takich jak Pluto TV Paramounta, Fox’s Tubi, Amazon’s Freevee i Roku Channel, które szukają ekspansji przeciwko dominującej konkurencji z Netflix i Disney+.

Kanały FAST stawiają na to, że ich treści biblioteczne i nowe oryginały będą następną wielką rzeczą w wideo online i pozwolą im przechwycić rosnącą część dolarów reklamowych przenoszonych do streamingu z tradycyjnych platform telewizji linearnej.

„Te oryginalne filmy dokumentalne podniosą kurtynę i pobudzą konwersację na temat historii, które stukają w dzisiejszy kulturowy zeitgeist, w tym skalpowanie biletów, chatboty i wzrost czujności online” – powiedział Adam Lewinson, chief content officer Tubi, o rozszerzeniu oferty jego platformy o oryginały poza prawdziwymi przestępstwami i tematami popkulturowymi, między innymi.

Beverly Chase, vp current programming w Vice News, będzie nadzorować współpracę z Tubi. Vice Content Distribution zachowa światowe prawa do filmów dokumentalnych Tubi, które będą wykorzystywane poza rynkiem amerykańskim.

Czytaj również:  Brittney Griner błaga o pomoc w liście do prezydenta Bidena z rosyjskiego więzienia: "Jestem przerażona, że mogę tu być na zawsze"

Latest Posts

Nie przegap