piątek, 24 marca, 2023

Ostatnie posty

Troy Kotsur wygłosi przemówienie na uroczystości rozpoczęcia roku 2022 w UCLA School of Theater, Film and Television

Gwiazda CODA Troy Kotsur wygłosi przemówienie przewodnie na tegorocznym UCLA School of Theater, Film and Television commencement w ramach 75. dorocznej ceremonii uniwersytetu, ogłoszono w piątek.

Wydarzeniu, które odbędzie się 10 czerwca w UCLA’s Royce Hall, będzie przewodniczył tymczasowy dziekan szkoły Brian Kite.

Na początku tego roku Kotsur zapisał się w historii jako drugi głuchy aktor, który zdobył Oscara i pierwszy głuchy mężczyzna, który zrobił to w kategorii aktorskiej w prawie 100-letniej historii ceremonii. Kite oświadczył, że to „zaszczyt” mieć aktora wygłaszającego wykład inauguracyjny „po jego wysublimowanym i przezabawnym występie w CODA.”

„Przełomowe osiągnięcia pana Kotsura jako członka i obrońcy społeczności Głuchych służą przypomnieniu nam, że perspektywy i historie osób ze wszystkich środowisk i zdolności są nie tylko ważne, ale niezbędne dla przyszłości sztuki”, powiedział Kite w oświadczeniu. „Nasze zróżnicowane ciało studenckie to przyszłość, a pan Kotsur jest idealną osobą, która zainspiruje kolejny etap ich kariery”.

Kotsur zdobył swojego historycznego Oscara za portret Franka, głuchego rybaka i ojca słyszącej córki, Ruby (Emilia Jones), która pragnie być piosenkarką w zwycięzcy najlepszego obrazu z 2021 roku w reżyserii Sian Heder. Oprócz nagrody Akademii, Kotsur wygrał sezon nagród w kategorii aktorów drugoplanowych, otrzymując nagrody BAFTA, Critics’ Choice, Gotham, Independent Spirit i Screen Actors Guild, a także nominację do Złotego Globu.

Absolwent teatru, filmu i telewizji na Uniwersytecie Gallaudeta w Waszyngtonie, Kotsur wystąpił ostatnio w Mandalorianach i był odpowiedzialny za stworzenie języka migowego Tuskenów, używanego również w spinoffie serii Star Wars The Book of Boba Fett.

Insecure pisarka/reżyserka/producentka Amy Aniobi zostanie również uhonorowana podczas ceremonii w piątek po południu nagrodą Distinguished Alumni Award za jej pracę „wykorzystującą jej sukces do podniesienia czarnych głosów i zachęcania do włączenia czarnych twórców do branży”, powiedział Kite. Po otrzymaniu tytułu magistra scenariopisarstwa na UCLA w 2011 roku, pełniła funkcję showrunnera w serialu HBO 2 Dope Queens oraz scenarzysty w serialu HBO Silicon Valley.

Czytaj również:  Britney Spears ogłasza, że poroniła: "To niszczący czas dla każdego rodzica"

Latest Posts

Nie przegap