piątek, 24 marca, 2023

Ostatnie posty

Tom Hanks o tym, czy byłby w stanie zagrać w 'Filadelfii’ rolę prostego aktora we współczesnych czasach: „No, and Rightly So”

Tom Hanks mówi, że nie mógłby dziś zagrać swoich nagrodzonych Oscarem ról w Forreście Gumpie i Filadelfii – i „słusznie”.

Rozmawiając z The New York Times o dwóch swoich nagrodzonych rolach – jako gejowski prawnik z AIDS w dramacie prawniczym z 1993 roku Filadelfia i jako niepełnosprawny mężczyzna w komediodramacie z 1994 roku Forrest Gump – Hanks stanął na stanowisku, że w obecnych czasach aktorzy heteroseksualni nie powinni grać postaci gejowskich.

Opisując oba filmy jako „filmy na czasie, w tamtym czasie, których nie można by było zrobić teraz”, Hanks wskazał również na Forrest Gump współgwiazdę Gary’ego Sinise’a grającego podwójną amputację kolana porucznika Dana Taylora jako przykład aktora, który „nie byłby w stanie” zagrać tej samej postaci, którą kiedyś grał.

Zapytany, czy film taki jak Filadelfia lub Forrest Gump nie zostałby dziś nakręcony, ponieważ „zostałby wyszydzony i rozebrany na czynniki pierwsze w mediach społecznościowych”, Hanks szybko odrzuca to pojęcie. „Nic nie można z tym zrobić, ale zajmijmy się 'czy heteroseksualny człowiek mógłby teraz zrobić to, co ja zrobiłem w Filadelfii?” Pyta Hanks. „Nie, i słusznie.”

Aktor, który ma wystąpić w Elvisie Baza Luhrmanna, zauważył, że „całym sensem Filadelfii było nie bój się” i że częścią tego, jak ówczesna publiczność była w stanie zaangażować się w ten film, było to, że jego główna postać nie była grana przez aktora homoseksualnego. Teraz, jak mówi Hanks, czasy są inne, a autentyczność występu ważniejsza.

„Jednym z powodów, dla których ludzie nie bali się tego filmu, było to, że grałem w nim geja. Teraz już tego nie robimy i nie sądzę, by ludzie zaakceptowali nieautentyczność heteroseksualnego faceta grającego geja” – powiedział.

Hanks przeszedł do obrony tych, którzy twierdzą, że obsadzanie aktorów gejów w rolach gejów lub aktorów niepełnosprawnych w rolach niepełnosprawnych jest czymś, co Hollywood powinno robić. „To nie jest zbrodnia,” powiedział. „To nie jest boo-hoo, że ktoś powiedziałby, że będziemy wymagać więcej od filmu we współczesnej sferze autentyczności”.

Czytaj również:  Najważniejszy mandat Boba Bakisha: Globalny sposób myślenia, "lokalne wykonanie"

Latest Posts

Nie przegap