czwartek, 30 marca, 2023

Ostatnie posty

’The Bob’s Burgers Movie’: Recenzja filmu

Animowany serial telewizyjny Fox’a Bob’s Burgers wyraźnie ma sporą liczbę oddanych fanów, biorąc pod uwagę, że trwał 12 sezonów i ponad 200 odcinków. Ta baza fanów może znacznie wzrosnąć z nowym wcieleniem na dużym ekranie, który przynosi uroczą rodzinę Belcher i ich przytulny nadmorskiej społeczności hamburger joint do multipleksu w pobliżu Ciebie.

The Bob’s Burgers Movie skutecznie odtwarza zwycięską kombinację niepoważnego humoru i serdecznej dynamiki rodzinnej, nie wspominając o okazjonalnych numerach muzycznych, aby osłodzić pulę. Film, współreżyserowany przez twórcę serialu Lorena Boucharda i wieloletniego reżysera Bernarda Derrimana oraz współscenariusz Boucharda i obecnej producentki wykonawczej Nory Smith, ma bardziej ambitną fabułę niż typowe odcinki. Ma charakter filmu noir spoof, zaczynając od prologu, w którym widzimy morderstwo popełnione w lokalnym parku rozrywki na deptaku.

The Bob’s Burgers Movie

The Bottom LineWięcej zabawy to samo.

Release date: Piątek, 27 maja

Cast: H. Jon Benjamin, Jon Roberts, Dan Mintz, Eugene Mirman, Kristen Schaal, David Wain, Zach Galifianakis, Kevin Kline

Directors: Loren Bouchard, Bernard Derriman

Screenwriters: Loren Bouchard, Nora Smith

Rated PG-13,1 godzina 42 minuty

Cut do sześciu lat później, kiedy rodzice Bob (H. Jon Benjamin) i Linda (John Roberts) i ich precocious dzieci Tina (Dan Mintz), Gene (Eugene Mirman) i Louise (Kristen Schaal) są w obliczu kryzysu finansowego. Rodzina desperacko potrzebuje przedłużenia pożyczki bankowej, aby utrzymać firmę na powierzchni, z Bobem uznając, że najlepszym sposobem na przekonanie oficera kredytowego jest oferowanie mu jednego z pysznych burgerów restauracji. Niestety, urzędnik bankowy nie gryzie, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. A sprawy przybierają coraz gorszy obrót, gdy tuż przed restauracją otwiera się ogromne zapadlisko, akurat gdy zaczyna się sezon letni.

Kiedy w zapadlisku zostaje odkryty szkielet, rozpoczyna się szaleńczy łańcuch zdarzeń, w którym dzieci próbują rozwiązać zagadkę, a przy okazji prawie zabijają siebie i swoich rodziców. Po drodze wpadają na znajome postacie z serii, w tym Belchersa, Calvina Fischoedera (bardzo zabawny Kevin Kline), jego obleśnego brata Felixa (Zach Galifianakis), policjanta sierżanta Bosco (Gary Cole), stałego klienta Teddy’ego (Larry Murphy) i chyba każdą inną postać, która kiedykolwiek pojawiła się w serialu.

Czytaj również:  Okieriete Onaodowan wystąpi w serialu AMC "Demascus" (Exclusive)

Główni wykonawcy głosowi wygłaszają swoje kwestie z tym rodzajem komicznej pewności, która pochodzi od tego, że żyli ze swoimi postaciami przez bardzo długi czas. A lista aktorów drugoplanowych to kto jak kto, ale większość z nich to weterani serialu, w tym Paul F. Tompkins, Nick Kroll, Jordan Peele, Aziz Ansari, Paul Rudd, Jenny Slate, Andy Kindler, Sarah Silverman i wielu innych.

Film zawiera więcej niż kilka one-linerów, które wywołają jęki („To prawdziwa sytuacja on uciekł, ona uciekła” jest typowym przykładem), ale jest mnóstwo zabawnych, jeśli nie koniecznie komicznych, momentów. Kolorowa, ręcznie rysowana animacja wygląda wspaniale na dużym ekranie, a fani serialu będą pocieszeni takimi znajomymi gagami jak ciągle zmieniająca się nazwa firmy znajdującej się obok burgerowni („Sew You Think You Can Pants”).

Zdecydowanie trzymając się filozofii „Jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego” dotyczącej wielkoekranowych wersji długoletnich programów telewizyjnych, The Bob’s Burger Movie powinien zadowolić wielbicieli. Co rodzi pytanie: Kiedy Seth MacFarlane w końcu zabierze się za nakręcenie tego Family Guy?

Pełne kredyty

Firmy produkcyjne: 20th Century Studios
Dystrybutor: Walt Disney Studios Motion Pictures
Obsada: H. Jon Benjamin, Jon Roberts, Dan Mintz, Eugene Mirman, Kristen Schaal, David Wain, Zach Galifianakis, Kevin Kline
Reżyserzy: Loren Bouchard, Bernard Derriman
Scenarzyści: Loren Bouchard, Nora Smith
Producenci: Janelle Momary-Neely, Loren Buchard, Nora Smith
Producenci wykonawczy: Katie Crown, Jim Dauterive, Steven Davis, Dan Fybel, Scott Jacobson, Lizzie Molyneux, Wendy Molyneux, Rich Rinaldi, Holly Schlesinger, Jon Schroeder, Greg Thompson, Kelvin Yu, Marci Proietto
Scenograf: Ruben Hickman
Redaktor: Kris Fitzgerald
Casting: Julie Ashton

Rated PG-13,1 godzina 42 minuty

Biuletyny THR

Zapisz się, aby otrzymywać wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Czytaj również:  ekipa 'Ms. Marvel' rozmawia o pasujących tatuażach obsady, reprezentacji muzułmańskich superbohaterów

Subskrybuj Zapisz się

Latest Posts

Nie przegap