sobota, 25 marca, 2023

Ostatnie posty

Sky News nazywa byłego prezesa CBS News Davida Rhodesa prezesem wykonawczym

Należący do Comcastu europejski gigant telewizyjny Sky ujawnił w poniedziałek nową strukturę przywództwa dla swojej Sky News Group. Mianuje byłego prezesa CBS News Davida Rhodesa prezesem wykonawczym Sky News Group z „ogólną odpowiedzialnością za usługi informacyjne Sky w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.”

Jego paneuropejska rola „skupi się na rozwoju długoterminowej strategii handlowej zarówno dla Sky News U.K., jak i TG24 we Włoszech,” kanału informacyjnego Sky Italia, firma powiedziała. Rhodes będzie raportował do Cecile Frot-Coutaz, CEO Sky Studios.

Tymczasem Jonathan Levy został awansowany na dyrektora zarządzającego i redaktora wykonawczego Sky News U.K., „z główną odpowiedzialnością za dziennikarstwo na wszystkich platformach U.K., w tym cyfrowych, telewizyjnych i audio.”

Nowe przywództwo zostało ustalone po grudniowej wiadomości, że John Ryley odejdzie jako szef Sky News po 17 latach u steru.

„Jestem zachwycony tymi nominacjami, które zapewnią, że nadal będziemy produkować przyciągające uwagę dziennikarstwo, z którego wszyscy możemy być dumni” – powiedział Dana Strong, dyrektor generalny grupy Sky. „David ma bogate doświadczenie komercyjne, wgląd strategiczny i wyczucie cyfrowe, a Jonathan jest bardzo doświadczonym news executive z pierwszorzędnym osądem i udaną historią dostarczania redakcji w Sky. Razem zapewnią, że innowacyjność i dynamizm będą połączone z solidnym jak skała dziennikarstwem.”

Said Rhodes: „Przez całą moją karierę podziwiałem zaangażowanie Sky w dokładne, bezstronne, wysokiej jakości dziennikarstwo. Razem będziemy dostarczać te ważne wiadomości widzom w całej Wielkiej Brytanii, Europie i na całym świecie.”

Dodaje Levy: „To największy przywilej kierować dziennikarstwem Sky News, gdy istnieje tak pilna potrzeba bezstronnego i niezależnego raportowania i analiz. Pracuje tu wyjątkowy zespół dziennikarzy z gorącą pasją do tworzenia wyrazistych opowieści wizualnych. Dzięki inwestycjom w nasze dziennikarstwo i rosnącej widowni na wszystkich naszych platformach, nigdy nie było lepszego czasu dla wiadomości w Sky.”

Czytaj również:  Naomi Ackie, Aimee Lou Wood, Emma Mackey wśród nominowanych do nagrody BAFTA Rising Star Award

Nigel Baker, przewodniczący redakcji Sky News, powiedział: „Ostatnie 12 miesięcy pokazało, że bezstronne, niezależne dziennikarstwo Sky News nigdy nie było tak ważne. Rada docenia zaangażowanie Davida i Jonathana w utrzymanie integralności Sky News i zapewnienie, że jej oryginalne, naoczne dziennikarstwo dociera do milionów ludzi każdego dnia.”

Rhodes ma ponad 25 lat doświadczenia w dziennikarstwie, w tym osiem lat jako prezes CBS News do 2019 roku. Wcześniej kierował Bloomberg Television w USA, a także zajmował się pracą doradczą z L.A. Times i Spotify. Rhodes dołączył do Sky jako dyrektor grupy ds. rozwoju biznesu międzynarodowego z News Corp’s News U.K. w 2021 roku.

Levy będzie odpowiedzialny za ponad 500 dziennikarzy na całym świecie oraz za „podtrzymanie reputacji Sky News U.K. w zakresie dokładności i bezstronności” – podała firma. „Zapewni, że Sky News pozostanie liderem w innowacyjnej produkcji technicznej i oryginalnym dziennikarstwie.”

Levy pełnił funkcję dyrektora ds. zbierania wiadomości i operacji w Sky News od 2011 roku, a wcześniej był szefem działu polityki. Levy i Giuseppe De Bellis, dyrektor zarządzający i redaktor wykonawczy, TG24, będą raportować do Rhodesa.

Latest Posts

Nie przegap