poniedziałek, 27 marca, 2023

Ostatnie posty

Sesame Workshop obiecuje szkolenie z zakresu uprzedzeń dla pracowników Sezamu po incydencie z wirusowym wideo

Sesame Workshop, organizacja non-profit stojąca za Ulicą Sezamkową, zareagowała na wirusowe wideo, które wydaje się przedstawiać incydent uprzedzeń rasowych, który miał miejsce w Sezamie w Filadelfii w weekend.

W niedzielę rano, strateg cyfrowy Leslie Mac zamieściła na Twitterze filmik z obchodów 4 urodzin swojej prababci, które odbyły się w weekend. W dziewięciosekundowym klipie dwie małe dziewczynki z przyjęcia, obie czarne, stoją na uboczu parady postaci i wyciągają ręce w kierunku wykonawcy ubranego w kostium Rosity. Rosita przybija piątki innym gościom parku, po czym macha do dwóch dziewczynek, machając głową, gdy się od nich odwraca.

„Oto jak #SesamePlace potraktowało te piękne czarne dzieci”, Mac podpisał wideo, które wygenerowało 7,3 miliona wyświetleń w czasie rzeczywistym. W poniedziałek, gdy filmik stał się viralem, inni ludzie zaczęli udostępniać podobne filmy, na których postacie z Sezamu ignorują czarne dzieci podczas interakcji z innymi.

Incydent zwrócił uwagę wielu osobistości z Hollywood. „Te cudowne dziewczyny nigdy nie zapomną tego uczucia!” Kelly Rowland napisała w odpowiedzi na koncie Sezamu na Instagramie, podczas gdy Audra McDonald zatweetowała „To jest absolutnie obrzydliwe.”

„Każda Czarna kobieta była kiedyś małą Czarną dziewczynką, która zrobiła tę minę, gdy sposób, w jaki rzeczy są dla nas w Ameryce, po raz pierwszy złamał jej serce”, zatweetowała Yvette Nicole Brown, podczas gdy Wendell Pierce podzielił się, że rozczarowanie może się zdarzyć również chłopcom: „Oglądanie [this moment] przypomina mi o moim własnym. 4 lata w dniu Mardi Gras będąc pozbawionym radości, którą widzę, że inne dzieci mają i realizacji strasznej rzeczywistości [sic].”

Sezamek zamieścił wstępną odpowiedź na swoim koncie na Instagramie w niedzielę wieczorem, wyjaśniając, że kostiumy czasami hamują linie wzroku wykonawców, a pracownik przedstawiający gest „nie” Rosity był ogólną odpowiedzią odrzucającą prośby o trzymanie dzieci do zdjęć, co jest sprzeczne z polityką parku. „Rozmawialiśmy z rodziną i rozszerzyliśmy nasze przeprosiny i zaprosiliśmy ich z powrotem na specjalną okazję meet-and-greet z naszymi postaciami”, powiedział oświadczenie.

Czytaj również:  Roy Wood Jr. gospodarzem nagród Stowarzyszenia Afroamerykańskich Krytyków Filmowych

Ale Mac powiedział, że to się nie stało. „To oświadczenie jest pierwszym & jedynym czasem, kiedy rodzina usłyszała o tej ofercie & Sesame Place odciął komunikację mailową,” zatweetowała. „Całe oświadczenie jest kłamstwem”.

Późnym poniedziałkowym popołudniem, Sesame Workshop – który był ostrożny, aby zauważyć, że Sesame Place jest licencjonowanym partnerem – zważył. „To, czego doświadczyły te dzieci, jest nie do przyjęcia” – czytamy w oświadczeniu na mediach społecznościowych. „Byliśmy w kontakcie z Sesame Place, naszym licencjonowanym partnerem parku, i zapewnili nas, że przeprowadzą szkolenie w zakresie uprzedzeń i dokładny przegląd sposobów, w jaki angażują się w rodziny i gości.”

Minuty po tym jak nonprofit zamieścił swoje oświadczenie, Sesame Place Philadelphia podążyła za nim z nowym, przypiętym tweetem: „Szczerze przepraszamy rodzinę za ich doświadczenie w naszym parku w sobotę; wiemy, że to nie jest ok. Przeprowadzimy szkolenie dla naszych pracowników, aby lepiej rozumieli, rozpoznawali i dostarczali integracyjne, sprawiedliwe i rozrywkowe doświadczenie dla naszych gości.”

19 lipca, godz. 14:09 Poprawiono związek Maca z solenizantką i tożsamość uczestników przyjęcia w filmie.

Latest Posts

Nie przegap