17 czerwca 2022 | 8:08pm

Wieloletni przyjaciel i sparingpartner Wendy Williams, sędzia Greg Mathis, uważa, że osaczona królowa talk show nadal jest „wartościowa dla społeczności” i sądzi, że może dokonać chwalebnego powrotu.

„Myślę, że poza jej wadami i jej… problemami przeszłymi czy obecnymi, myślę, że ona nadal coś znaczy dla społeczności i to się liczy i ma znaczenie. Myślę, że ona pozostaje istotna dla naszej społeczności”, mówi Page Six.

Mathis stoczył słynną bitwę z Williams – której „Wendy Williams Show” kończy się w piątek – w jej programie radiowym w 2002 roku, po tym jak zaatakowała go na żywo na antenie zarzutami, że miał romans.

Ale sędzia telewizyjny mówi nam, że zaprzyjaźnili się ponownie kilka lat temu.

Dodał, że rozmawiał z nią przez telefon w ciągu ostatnich kilku tygodni i on, „zapytał, czy zrobiłaby ze mną trasę, gdzie skupiłaby się na wzmacnianiu czarnych dziewczyn, a ja skupiłbym się na wzmacnianiu czarnych mężczyzn lub czarnych chłopców.

„Więc wierzę, że jest trochę odkupienia i wierzę, że ona nadal może być korzyścią, szczególnie dla naszej społeczności, która widzi bardzo mało gospodarzy talk show, szczególnie czarnych kobiet.”

Williams cierpiała z powodu choroby, przerażającego rozwodu i innych podstępnych bitew w ciągu ostatnich kilku lat, co doprowadziło do nieregularnego, brzydkiego i przeciągniętego zakończenia jej ukochanego show.

Wendy Williams.
Show Wendy Williams zakończy się w tym tygodniu.
NBCU Photo Bank via Getty Images

Podczas jego niesławnego występu w jej nowojorskim programie WBLS „The Wendy Williams Experience”, nagle zaczęła go przesłuchiwać na temat rzekomego flingu, któremu nieugięcie zaprzeczał.

Judge Greg Mathis Sr.
Mathis (powyżej) i Williams rozwiązali swoje problemy po sporze na antenie w 2002 roku.
NBCU Photo Bank via Getty Images

„Myślisz, że możesz dostać ludzi w swoim programie i porozmawiać z nimi w jakikolwiek sposób?” Mathis strzelił z powrotem, „Cóż, to nie jest to, co robię w moim programie i mój program ma wyższą ocenę niż twój. Czy nadal [using drugs]? Bo właśnie widziałem, jak wychodzisz z łazienki wyglądając wysoko. W rzeczywistości masz teraz biały proszek wokół nosa. Nadal jesteś ćpunem? Muszę cię zameldować na odwyku i modlić się za ciebie.”

Czytaj również:  Scott Disick zostawia NSFW komentarz do parnego zdjęcia Holly Scarfone
Wendy Williams.
Wendy Williams podobno prowadzi rozmowy z Sirius XM Radio.
NBCU Photo Bank/NBCUniversal via

Mathis przygotowuje się do premiery swojego nowego reality show „Mathis Family Matters”, który będzie śledził jego życie z ponad 30-letnią żoną Lindą i czwórką dorosłych dzieci: Jade, Camarą, Gregiem Jr. i Amirem.

„The Wendy Williams Show” wydało oświadczenie na początku tygodnia, w którym czytamy, że „Ostatni oryginalny odcinek 'The Wendy Williams Show’ zostanie wyemitowany w piątek, 17 czerwca, z hołdem wideo dla ikonicznego gospodarza.”

„Mathis Family Matters” ma premierę 19 czerwca o 21:30 ET na E!.