Sarah Doole ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego producenta filmu „To grzech”, firmy Red

StudioCanal ogłosiło w poniedziałek, że Sarah Doole ma ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego Red Production Company, swojej płodnej filii telewizyjnej z siedzibą w Manchesterze, która wyprodukowała takie programy jak To grzech, Lata i lata, Happy Valley i Queer as Folk.

Doole odchodzi po niespełna dwóch latach pracy u steru Red. Dołączył do firmy we wrześniu 2020 roku, zastępując na stanowisku dyrektora generalnego Nicola Shindler. Zamiast tego skoncentruje się na rozwoju Sow the Seed, inkubatora, który założyła w 2020 roku i który skupia się na nowych talentach i niedostatecznie reprezentowanych głosach.

StudioCanal twierdzi, że obecnie tworzy zespół, który będzie zarządzał Red w tym „okresie przejściowym”. Zespół ten będzie wspierany przez Françoise Guyonnet, dyrektor wykonawczą ds. seriali telewizyjnych oraz Alexa Hamiltona, dyrektora generalnego w Wielkiej Brytanii.

„Chciałabym podziękować Sarah Doole za pracę wykonaną w Red Production Company”, powiedziała Anna Marsh, Dyrektor Generalny StudioCanal. „Życzę jej wszystkiego najlepszego w jej kolejnych przedsięwzięciach. Red będzie nadal korzystać z pełnego wsparcia StudioCanal, tak abyśmy razem mogli nadal dostarczać widzom przebojowe programy, takie jak To grzech, Ridley Road i Lata i lata. Jesteśmy bardzo podekscytowani przyszłością Red, która pozostaje kluczową częścią rodziny StudioCanal.”

Red pracuje obecnie nad adaptacją na Amazon Prime Video książki Neila Gaimana Anansi Boys, w której główną rolę zagra Malachi Kirby.