sobota, 25 marca, 2023

Ostatnie posty

reżyser 'Elvis’ Baz Luhrmann podpisał umowę na realizację pierwszego filmu z Warner Bros.

Warner Bros. zostaje w biznesie Baz Luhrmann. Filmowiec podpisał ze studiem umowę na realizację pierwszego filmu, po tym jak współpracował z Warnerami przy filmie Elvis, który otrzymał we wtorek osiem nominacji do Oscara.

Elvis był zwycięstwem kasowym jako rzadki dramat dla dorosłych, który odniósł sukces w erze, w której superbohaterowie i horror zdominowały krajobraz. Zarobił 287,3 mln dolarów na całym świecie i pokonał gwiazdę Toma Hanksa zarażającego się koronawirusem we wczesnych dniach pandemii.

Film, z Austinem Butlerem w roli zmarłego Króla Rocka, otrzymał nominacje do Oscara za najlepszy obraz i najlepszego aktora dla Butlera. Pochodzący z Australii Luhrmann znany jest z tego, że wniósł swój charakterystyczny styl do takich filmów jak Romeo + Julia Williama Szekspira (1996), Moulin Rouge! (2001) i Wielki Gatsby (2013), również zrealizowanych dla wytwórni Warners. Jego filmy znane są z pomysłowego wykorzystania muzyki, a ścieżki dźwiękowe do Moulin Rouge! i Gatsby zdobyły nominacje do nagrody Grammy.

Zgodnie z umową, Luhrmann będzie rozwijał i reżyserował dla Warners, ale będzie mógł również reżyserować projekty zewnętrzne.

„Baz Luhrmann jest jednym z najbardziej wyjątkowych twórców współczesnego kina i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani mogąc ogłosić, że Warner Bros. kontynuuje naszą współpracę z nim” – powiedzieli współprzewodniczący Warner Bros. Pictures Michael De Luca i Pamelia Abdy. ogromny sukces filmu „Elvis”, który pomógł przyciągnąć do kin widzów w każdym wieku i całe nowe pokolenie, dowodzi, że Baz wciąż wyprzedza trendy i jest na czele popkulturowego zitgeistu.”

Czytaj również:  Quiz: The Year in Swag. Czy zgadniesz, które studio przysłało gitarę? Ekspres do kawy? Barf Bag?!

Latest Posts

Nie przegap