piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Przerażająca postać Billie Eilish w 'Swarm’ jest inspirowana prawdziwym kultem

Wszystko, co musisz wiedzieć o debiucie aktorskim nagrodzonej Grammy artystki, roli, która czerpała z niesławnej sekty NXIVM.

[Ta historia zawiera główne spoilery do Roju sezon pierwszy, odcinek czwarty, „Running Scared.”]

Swarm, współtworzony i produkowany przez Janine Nabers i Donalda Glovera, zawiera wiele znanych osobistości, w tym Rory’ego Culkina i Paris Jackson. Jednak w czwartym odcinku wystąpiła Billie Eilish, zdobywczyni nagrody Grammy, która jest jedną z najgłośniejszych gwiazd serialu.

Rozgrywający się między 2016 a 2018 rokiem, Swarm śledzi Dre (Dominique Fishback), fankę fikcyjnej ikony muzyki Beyoncé – Ni’Jah, której miłość do ulubionej piosenkarki przekracza granicę od obsesji do morderstwa. Po wyruszeniu w podróż przez kraj, Dre spotyka wiele postaci – i popełnia wiele zbrodni.

Oprócz zabicia szeregu nienawistników w imię swojej ikony, Dre wyrusza w drogę, by zobaczyć swoją ulubioną gwiazdę na Bonnaroo, mimo że nie ma opaski, ale zostaje zatrzymana w Tennessee przez rasistowskiego policjanta.

Dre (Dominique Fishback) z Evą Billie Eilish.Dzięki uprzejmości Prime Video/Amazon Studios

Podczas gdy Dre próbuje oderwać go od swojego ogona na stacji benzynowej, młoda biała kobieta przychodzi jej na ratunek, a Dre podąża za nią z powrotem do kompleksu pełnego bardziej pozornie przyjaznych kobiet. To grupa prowadzona przez Evę Eilish, której ciepła i zapraszająca natura kryje pod sobą coś bardziej złowrogiego.

Eilish, w swoim debiucie aktorskim, została zasugerowana przez dyrektora castingu Swarm Carmen Cuba, Nabers powiedział The Hollywood Reporter (przeczytaj pełny wywiad Nabersa z THR). „Kiedy zgłosiła [Billie Eilish] do roli Evy, byliśmy jak, 'Och, ona jest naprawdę fajna! Chodźmy z nią! I udało się,” powiedział Nabers. „Była świetna!”

Dzięki uprzejmości Prime Video/Amazon Studios

Podczas gdy Eva mówi, że „czuje się przyciągnięta” do Dre i sugeruje, że jest teraz „częścią plemienia”, staje się jasne, gdy Dre spędza tam więcej czasu, że układ Evy jest mniej komuną, a bardziej kultem. Kobiety noszą te same kolory i dzielą te same marki ciała. Eva, dyrektor wykonawczy grupy, organizuje szkolenia i sesje uzdrawiające z Dre, który zostaje zwabiony na wycieczkę.

Czytaj również:  Kevin Conroy, wieloletni głos Batmana, zmarł w wieku 66 lat

Przypomina to kilka kultów przylegających do Hollywood, najwyraźniej kult NXIVM, który zaangażował aktorki takie jak Allison Mack, która obecnie odbywa trzyletni wyrok więzienia. Nabers powiedział, że postać Eilish była inspirowana tym kultem i jego liderem Keithem Raniere, który został skazany na 120 lat więzienia i grzywnę w wysokości 1 750 000 USD w głośnej sprawie dotyczącej handlu seksem.

„Istnieje kult, który istniał na świecie, który był bardzo widoczny w tym czasie” Nabers mówi THR, odnosząc się do NXIVM (zobacz THR’s 2018 cover story o Mack i NXIVM). „I to jest rodzaj elementu true-crime do tego odcinka. I myślę, że kiedy ludzie myślą o idei artystów lub celebrytów, istnieje ta idea myślenia o kulcie Taylor Swift lub kultu Beatlesów lub cokolwiek. To, co nas naprawdę interesowało, to po prostu zobaczenie kogoś, kto czci na ołtarzu 'czegoś’, i (zgłębianie) tej idei, czym jest kult umysłu.”

W końcu urzekająca aura Evy zmienia się w ciemność, a jej manipulacje największym fanem Ni’Jah zmieniają się w niepokojące groźby, gdy Dre zaczyna poważnie kwestionować otaczające ją kobiety. Po próbach odizolowania jej poprzez sesje medytacyjne, zabraniu jej telefonu i wyczyszczeniu krwi z tylnego siedzenia jej samochodu, Dre decyduje, że czas ruszyć dalej, nawet jeśli Eva się z tym nie zgadza.

Dzięki uprzejmości Prime Video/Amazon Studios

W rezultacie Eva Eilish zostaje wielokrotnie przejechana przez Dre, wraz z kilkoma członkami jej kultu.

Fishback powiedział Rolling Stone piosenkarka była „pełna szacunku dla rzemiosła” i „przyszła z pomysłami, chcąc o tym rozmawiać, będąc grą do prób”, z aktorką dodającą, że „postać Evy zasadniczo prosi o to.”

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Sign Up

Czytaj również:  John Oliver wyrzuca odwrócenie Roe v. Wade: "To, co Sąd Najwyższy właśnie zrobił, jest całkowicie druzgocące"

Latest Posts

Nie przegap