8 czerwca 2022 r. | godz. 19:43

Zamożni goście zmierzający na wystawne przyjęcie w ogrodzie MoMA przechodzili obok demonstrantów ustawionych przed drzwiami muzeum, którzy protestowali przeciwko jednemu z honorowych gości imprezy we wtorkowy wieczór.

Około dwóch tuzinów osób skandowało i trzymało znaki poparcia dla zrzeszania się pracowników Starbucksa w związkach zawodowych. Byli tam, by zaprotestować przeciwko przewodniczącej zarządu kawowego giganta, Mellody Hobson, która została uhonorowana.

„Mellody Hobson, stop niszczeniu związków zawodowych w Starbucks” – napisali na ulotce, którą rozdawali uczestnikom po wejściu do budynku.

W lokalizacjach Starbucks w całym kraju trwają prace nad utworzeniem związków zawodowych.

Hobson jest dyrektorem generalnym i prezesem Ariel Investments, byłą przewodniczącą DreamWorks Animation, zasiada także w zarządzie JP Morgan Chase. Jest częścią grupy, w której skład wchodzi Rob Walton, dziedzic Walmartu, który właśnie kupił drużynę Denver Broncos.

Jest żoną George’a Lucasa, który również został uhonorowany za działalność filantropijną w MoMA, wraz z filmowcem Lindą Goode Bryant i fotografem Wolfgangiem Tillmansem.

George Lucas, Patricia E. Harris and Mellody Hobson
George Lucas, Patricia E. Harris i Mellody Hobson byli obecni na uroczystości.
Getty Images for The Museum of M

Wewnątrz imprezy było o wiele bardziej uroczyście, a goście bawili się na after party w Ogrodzie Rzeźb w muzeum na parkiecie na świeżym powietrzu przy akompaniamencie Andersona .Paaka, który występował jako DJ Pee Wee.

W międzyczasie, w wieży Jean Nouvel, goście, w tym była gwiazda „Real Housewives of New York City”, która stała się potężnym brokerem nieruchomości, Kelly Bensimon i Alex Assouline, obejrzeli przedpremierowy pokaz „53”, nowego współczesnego azjatyckiego lokalu restauratora Ahmassa Fakahany’ego, założyciela i dyrektora generalnego Altamarea Group.