piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Producent Jason Van Eman skazany na 21 lat więzienia za oszustwo na 60 milionów dolarów

Jason Van Eman, producent i były aktor, został skazany na 21 lat więzienia za wyłudzenie od inwestorów ponad 60 milionów dolarów.

Sędzia federalny na Florydzie wydał wyrok w czwartek po tym, jak ława przysięgłych uznała Van Emana, 44, za winnego oszustwa przewodowego i prania pieniędzy, zgodnie z dokumentami sądowymi. Musi on również zapłacić ofiarom swojego planu finansowego ponad 9 milionów dolarów w ramach restytucji.

Prokuratorzy zarzucili Van Eman’owi i współoskarżonemu Benjaminowi McConley’owi, że działając jako Weathervane Productions, oferowali finansowanie inwestorom pragnącym wyprodukować niezależne filmy, przedstawienia na Broadway’u i festiwale muzyczne, wśród innych projektów. Powiedział swoim ofiarom, że wyrówna każdy wkład i wykorzysta kapitał do zabezpieczenia finansowania z instytucji finansowych, jak twierdzi Departament Sprawiedliwości.

Zgodnie z aktem oskarżenia Van Eman zatrudnił pracownika banku, który miał zapewnić oszukanych inwestorów, że ich inwestycje zostały dopasowane, a ich pieniądze są bezpieczne. Kiedy ofiary zażądały zwrotu pieniędzy, Van Eman zrzucił winę na problemy z przestrzeganiem przepisów przez bank, co doprowadziło do kilku procesów cywilnych przeciwko niemu. Van Eman nadal oszukiwał inwestorów, aby sfinansować swoją obronę prawną. Prokuratorzy twierdzą, że zaangażował firmę zarządzającą reputacją online, aby stłumić informacje o oskarżeniach przeciwko niemu.

Van Eman był ostatnio uznawany za producenta wykonawczego przy Assimilate, Camp Cold Brook i The Tale.

W 2021 roku McConley został skazany na 13 lat więzienia po przyznaniu się do winy w związku z jednym z zarzutów popełnienia oszustwa przewodowego.

Producenci adaptacji scenicznych Bull Durham i Smokey Joe’s Café również pozwali UBS Bank za rzekomą pomoc w oszustwie Van Eman’a. Sprawa została oddalona po tym, jak sędzia stwierdził, że nie ma jurysdykcji nad spółką matką banku, mającą siedzibę w Szwajcarii.

Czytaj również:  Najlepsze telewizory 4K do oglądania sportu są teraz na wyprzedaży w Amazon przed Prime Day

Latest Posts

Nie przegap