14 lutego 2023 | 14:04

Musi być „szczęśliwy”.

We wtorek Louis Vuitton ogłosił, że Pharrell Williams będzie pełnił funkcję kolejnego dyrektora kreatywnego linii męskiej marki, idąc w ślady zmarłego Virgila Abloha.

„Louis Vuitton z radością wita Pharrella Williamsa jako nowego dyrektora kreatywnego linii męskiej. Jego pierwsza kolekcja dla Louis Vuitton zostanie ujawniona w czerwcu przyszłego roku podczas Męskiego Tygodnia Mody w Paryżu” – napisała marka na Instagramie i w komunikacie prasowym, potwierdzając tę wiadomość.

Kontynuując oświadczenie, „Pharrell Williams jest wizjonerem, którego kreatywne wszechświaty rozszerzają się od muzyki do sztuki, a także do mody – ustanawiając siebie jako kulturową globalną ikonę w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Sposób, w jaki przełamuje granice w różnych światach, które eksploruje, jest zgodny ze statusem Louis Vuitton jako Cultural Maison, wzmacniając jego wartości innowacji, pionierskiego ducha i przedsiębiorczości.”

Virgil Abloh
Virgil Abloh, zmarły projektant Vuitton, zmarł w 2021 roku po prywatnej dwuletniej walce z rakiem.
REUTERS

Abloh, który był uwielbiany przez przemysł modowy, a także jego przyjaciół z branży muzycznej, w tym Kanye Westa, Drake’a, Rihannę, Franka Oceana i więcej, zmarł w listopadzie 2021 roku po prywatnej walce z angiosarcomą serca, rzadkim i agresywnym rakiem. Miał 41 lat.

Pharrell Williams and Virgil Abloh
Williams i Abloh byli przyjaciółmi, dzielili miłość do muzyki i mody.
Penske Media via Getty Images

Gwiazdy były zdruzgotane wiadomością, z Gigi i Bellą Hadid, Kendall Jenner, Hailey Bieber, Naomi Campbell, Sereną Williams, Kim Kardashian i innymi uczestnikami pogrzebu Abloha w Chicago i różnych pokazów mody Vuitton z jego ostatnimi projektami w Miami i Paryżu.

Jeśli chodzi o Williamsa, 49-letni producent muzyczny nie jest obcy branży modowej.

W 2003 roku uruchomił swoją własną linię odzieży ulicznej, Billionaire Boys Club, i współpracował z wieloma markami, w tym Adidas, Chanel i Tiffany & Co.

Jak przystało na Louis Vuitton, na początku lat 80. współpracował z ówczesnym projektantem Markiem Jacobsem przy tworzeniu dwóch linii akcesoriów.

Czytaj również:  Październikowy Prime Day 2022: Oceń uwielbiane przez celebrytów style Alo Yoga na wyprzedaży