środa, 29 marca, 2023

Ostatnie posty

Paryski Tydzień Mody: Sigourney Weaver, Taraji P. Henson i Leslie Mann wśród gwiazd pierwszego rzędu na pokazie Chanel

Taraji P. Henson była podekscytowana faktem, że uczestniczyła w swoim pierwszym w życiu pokazie podczas paryskiego tygodnia mody, a fakt, że był to Chanel haute couture był niezaprzeczalnie lukrem na torcie.

„Mój stylista, Jason [Rembert], mówi mi, że posiadam więcej Chanel niż jakakolwiek klientka, którą zna, ale czuję też ogromną wdzięczność”, powiedziała nominowana do Oscara aktorka i producentka. „Jestem artystką, więc żyję dla takich rzeczy. Zawsze interesuje mnie osoba, która wykonuje pracę.”

Prezentacja haute-couture Chanel 5 lipca w L’Étrier de Paris, ośrodku jeździeckim na obrzeżach miasta, okazała się idealnym miejscem dla Hensona, aby obserwować z pierwszej ręki ostateczne rękodzieło mody. Układ sali ograniczony był do trzech rzędów w każdym kierunku, dzięki czemu publiczność obfitująca w gwiazdy mogła przyjrzeć się z bliska – do Hensona dołączyli Leslie Mann, Sigourney Weaver i Clémence Poésy podczas porannej prezentacji, a Keira Knightley, Marion Cotillard, Lucy Boynton i Maggie Gyllenhaal uczestniczyły w pokazie w południe.

Od nacisku na tweedy bouclé i ozdobione klejnotami guziki, które uwodzicielsko opadały na plecy czarnych szyfonowych sukni, do koronkowych kowbojskich butów i kapeluszy z szerokim rondem, najnowsza kolekcja Virginie Viard była szeroko zakrojona. Kolekcja skupiła się również na krawiectwie – ku uciesze Remberta, który siedział bezpośrednio za Hensonem, a wśród swoich klientów może pochwalić się Mary J. Blige, Issą Rae i Lizzo.

Lazy loaded image

Trzy spojrzenia z wybiegu Chanel jesień/zima 2022 haute-couture.Dzięki uprzejmości Chanel (3)

„Jako stylista gwiazd, mamy tendencję do opierania się na krawiectwie dla wyglądów, które działają w prawdziwym życiu, a nie tylko na ciele modelu”, wyjaśnił. „Oglądam pokaz taki jak ten, myśląc o Emmys lub [film festivals in] Venice lub Toronto, a to są sylwetki, które będą działać na ciele talentu. Virginie naprawdę oparła się na swoich mocnych garniturach, takich jak krawiectwo, ale także tkanin i haftów. Bardzo podobały mi się również ozdobione klejnotami guziki biegnące w dół z tyłu ubrań. Dla mnie to jedna z najlepszych kolekcji, jakie widziałem od dłuższego czasu.”

Czytaj również:  Priscilla Presley po raz pierwszy pojawia się na imprezie od śmierci córki Lisy Marie

Viard przytoczył wiele odniesień dla ubrań haute-couture w tym sezonie, od zdjęcia Inès de la Fressange z 1988 roku do Freda Astaire’a i Annie Oakley, co najbliżej wyjaśnia zarówno buty kowbojskie, jak i kapelusze, które nie pozwalają poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Były to również top-dwa szczegóły wymienione przez gwiazdy z pierwszych rzędów. „Myślałem, że są po prostu genialne i uwielbiałem być transportowany w ten daleki zachodni rodzaj świata, powiedział Poésy. „Była też ponadczasowość i wolność w tych ubraniach – czułeś, że możesz się w nich poruszać i czuć się całkiem wyzwolony, a oczywiście to właśnie [Coco Chanel] robił, prawda?”

Lazy loaded image

Pierwszy rząd w Chanel: Marion Cotillard, Lucy Boynton, James Righton i Keira Knightley.Chanel

Kolekcja równoważyła mieszankę tweedu i szyfonu w sylwetkach, które wahały się od garniturów z pełnymi spódnicami do leniwych, przeźroczystych sukni z odrobiną syrenki (tym lepiej dla opanowania ruchów tanecznych Astaire’a). Graficzne nadruki są również kluczowe, począwszy od houndstooth na sterydach do sukni o długości podłogi z falbanką z czarnych i białych pasków wokół ramion, wygląd, który również wydawał się emanować pewnością siebie Viarda, ponieważ czuł się jak nowoczesna aktualizacja czegoś, co Mademoiselle Chanel mogła zaprojektować w latach 30-tych.

Lazy loaded image

Wygląd z kolekcji haute-couture Chanel jesień/zima 2022.Chanel

„To było oszałamiająco piękne” – powiedział Mann o kolekcji. „Czuję, że mogłabym nosić każdy pojedynczy strój; Mieszanka tkanin, jedwabie z cekinami i oczywiście buty kowbojskie z dużymi kapeluszami. To było inspirujące, ale też po prostu zabawne, a nam wszystkim przydałoby się teraz trochę zabawy w naszym życiu.”

Lazy loaded image

Sigourney Weaver w Chanel.Chanel

Sigourney Weaver – która często uczestniczy w pokazach Chanel ze swoją przyjaciółką, projektantką kostiumów Catherine Leterrier, której dziełem jest między innymi film Coco przed Chanel z 2009 roku – zgodziła się z tym. „Po prostu myślę, że to jest tak ekscytujące teraz, aby zobaczyć doskonałość; kiedy przychodzę na pokaz francuskiej mody, czuję się jakbym przyszedł do serca Francji”, powiedziała. „Moda to taka celebracja życia – sztuka życia, miłość do życia – i zawsze mnie to inspiruje.”

Czytaj również:  Gdzie oglądać nagrodzony Oscarem film 'Top Gun: Maverick" online

Z Leterrierem siedzącym w pobliżu, Weaver zauważyła, że chociaż lubi być świadkiem rękodzieła z bliska i osobiście, bardziej praktyczne elementy mogą wkrótce wyprzeć. „Zazwyczaj nie przychodzę jako osoba kupująca lub szukająca strojów, chociaż mam pięć rzeczy, które wkrótce się ukażą”, powiedziała aktorka, której nadchodzące projekty obejmują październikowy Call Jane i grudniowy, bardzo oczekiwany Avatar: The Way of Water. „Powinnam szukać strojów, ale pomyślę o tym później. W tej chwili uważam, że to po prostu inspirujące.”

Latest Posts

Nie przegap