czwartek, 30 marca, 2023

Ostatnie posty

’Outside the Lines’ odwołane w ESPN po 33 latach, marka informacyjna będzie żyła na innych platformach

ESPN odwołało linearną edycję swojego opartego na dziennikarstwie programu informacyjnego Outside the Lines.

Podczas gdy cotygodniowa seria telewizyjna kończy się, sobotni poranny program informacyjny będzie kontynuowany jako seria cyfrowa (w tym na kanale YouTube ESPN), a także z markowymi segmentami w flagowym programie studyjnym ESPN SportsCenter siedem dni w tygodniu. Jeremy Schaap, kotwica OTL od 2020 roku, nadal będzie prowadził segmenty.

Sports Business Journal’s John Ourand pierwszy poinformował o tej wiadomości. Nie oczekuje się, że wraz ze zmianą zostaną zlikwidowane żadne miejsca pracy.

Uruchomiony w 1990 roku jako miesięczny program, OTL ostatecznie przesunął się do codziennego formatu. W 2020 roku program powrócił do tygodniowej kadencji w sobotnie poranki podczas offseason NFL. Zakotwiczony przez Boba Leya od jego powstania do jego emerytury w 2019 roku, program był znany z twardego raportowania na temat problemów, takich jak kryzys NFL w sprawie wstrząsu i skandal z nadużyciami seksualnymi w gimnastyce USA.

Podczas gdy większość programów sportowych skupia się na wydarzeniach na żywo lub wynikach i najważniejszych wydarzeniach, OTL wyrzeźbił niszę (wraz z serią HBO Real Sports with Bryant Gumbel) jako dom dla dochodzeń i wywiadów, które dotykają lekkoatletyki. Teraz, zamiast emitować ten program co tydzień w sobotnie poranki, znajdzie on swoje miejsce w codziennych wydaniach flagowego programu telewizyjnego ESPN oraz na YouTube.

ESPN od kilku lat zmienia swoją ramówkę, by położyć nacisk na sport i debaty na żywo, ponieważ te programy cieszą się największą oglądalnością na kanałach linearnych. SBJ zauważa, że weekendowe poranne wydanie SportsCenter przyciąga prawie dwa razy więcej widzów niż OTL.

Czytaj również:  Najlepsze alternatywy Dyson Airwrap na wyprzedaży podczas Black Friday

Latest Posts

Nie przegap