sobota, 25 marca, 2023

Ostatnie posty

O’Shea Jackson Jr, Lily Allen, More bronią dzieci hollywoodzkich notabli wśród wirusowej debaty: „Nepo Babies mają uczucia”

Z Hollywood tzw. nepo babies jest dość tematem rozmów w tym tygodniu, niektóre gwiazdy wzięły do mediów społecznościowych, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Ich reakcje pojawiły się po tym, jak New York magazine historia, która została opublikowana online w poniedziałek, zagłębiła się w niewidzialną sieć więzi rodzinnych, które mogą dać dzieciom gwiazd przewagę w branży.

Ostatnio, zwłaszcza w 2022 roku, potomstwo godnych uwagi nazwisk w Hollywood stało się popularnym punktem rozmów w wirusowych filmach w całym mediach społecznościowych. Niektórzy twórcy treści wyprodukowali serie wokół nepo babies i ich dobrze ugruntowanych rodziców.

Po tym, jak New York artykuł poszedł wirusowo, O’Shea Jackson Jr, syn rapera, aktora i filmowca Ice Cube, powiedział w wątku tweetów we wtorek, że ludzie, którzy są częścią pokoleniowego bogactwa i talentu powinni „Embrace that shit. Ponieważ jest to coś, co dzieje się od wieków”

„Mój tata powiedział mi, że w idealnym świecie zagrałbym go w Straight Outta Compton. Byłem już w college’u na kierunku scenopisarstwa na USC. Przyjąłem to wyzwanie. I przesłuchiwałem przez dwa lata, zanim dostałem rolę. Po tym wszystko zależało ode mnie, nie mógł trzymać mnie za rękę przez całą moją karierę,” Jackson powiedział o swoim debiucie filmowym z kluczową rolą w biografii F. Gary Gray’a z 2015 roku N.W.A. „Musiałem ruszyć tyłek i sprawić, że to zadziała. Od ról, które wybrałem. Etyki pracy, którą w nie włożyłem. Mój profesjonalizm na planach i trasach promocyjnych. Nawet opuszczenie agencji HIS i [pójście] w celu znalezienia własnego zespołu. Kiedy drzwi zostały otwarte, to ode mnie zależało, czy przejdę przez nie i będę się rozwijać”

Jackson, który wystąpił w Straight Outta Compton, Ingrid Goes West, Godzilla: King of the Monsters i Obi-Wan Kenobi, dodał, że byłoby brakiem szacunku nie zaakceptować możliwości, na które pracował jego ojciec. „Praca, którą włożył, aby doprowadzić nas do miejsca, w którym są możliwości. I dla mnie ignorowanie tego lub nie akceptowanie i używanie jako przewodnika byłoby niemądre i pozbawione szacunku. Jestem wdzięczny i używam jego nauk codziennie”, powiedział. „Nie pozwól, aby ktokolwiek wbił ci do głowy, że powinieneś czuć się źle lub twoje osiągnięcia są mniejsze niż to, czym są. Ruszcie tyłki! Wykonujcie pracę! I zostaw coś dla swoich dzieci, aby zrobić to samo! To nie jest cień, z którego możesz się wydostać! To jest imperium, do którego rośniesz! Ale wszystko zaczyna się od miłości do siebie. Miłości do tych, którzy byli przed Tobą. Silny umysł & PRACA.”

Czytaj również:  gwiazda 'I Wanna Dance With Somebody' Naomi Ackie dołącza do Laury Dern, Benedicta Cumberbatcha w Justin Kurzel Sci-Fi 'Morning' (Exclusive)

W przeszłości celebryci przychodzili w obronie nepo babies, w tym Maude Apatow, córka Judda Apatowa i Leslie Mann, która powiedziała Net-A-Porter magazyn we wrześniu, że uważa termin za „smutny” Powiedziała: „Staram się nie pozwolić, aby to do mnie dotarło, ponieważ oczywiście rozumiem, że jestem w tak szczęśliwej pozycji. Wiele osób [w podobnej pozycji] sprawdziło się przez lata, więc muszę kontynuować i robić dobrą pracę.”

Gwyneth Paltrow, córka Blythe Danner i Bruce’a Paltrowa, powiedziała w lipcu w filmie Hailey Bieber na YouTube, że „ludzie są gotowi pociągnąć cię w dół i powiedzieć: 'Nie należysz tam’.” W 2018 roku Dan Levy, syn Eugene Levy, powiedział Page Six, że nigdy nie poprosił swojego ojca o pomoc na początku jej kariery, mówiąc: „Myślę, że ze strachu przed etykietą nepotyzmu”

Lily Allen, urodzona przez aktora Keitha Allena i producenta filmowego Alison Owen, również odpowiedziała na dyskurs w tym tygodniu, aby bronić nepo babies i przynieść większe pytanie do rozmowy.

„The nepo babies y’all powinny się martwić o te pracujące dla firm prawniczych, te pracujące dla banków i te pracujące w polityce, Jeśli mówimy o prawdziwych konsekwencjach światowych i okradaniu ludzi z możliwości. ALE to nie jest moja sprawa” – napisała w poniedziałek na Twitterze. „I zanim przyjdziecie na mnie za to, że sama jestem nepo baby, będę pierwszą, która powie wam, że dosłownie nie zasługuję na nic”

Siostra Kate Moss, Lottie Moss, również podzieliła się pewnymi przemyśleniami, tweetując: „Jestem tak chory ludzi obwiniających nepotyzm za to, dlaczego nie są bogaci i sławni lub odnoszą sukcesy – oczywiście nie jest sprawiedliwe, że ludzie, którzy pochodzą ze sławnych rodzin, dostają nogę w górę z tego powodu, ale zgadnij co? Życie nie jest sprawiedliwe – jeśli przyłożysz swój umysł do czegoś, możesz to osiągnąć.”

Czytaj również:  Ruggero Deodato, reżyser słynnego horroru "Cannibal Holocaust", zmarł w wieku 83 lat

Później Moss wyjaśniałaby i kontekstualizowała swoje wypowiedzi w serii tweetów. „Oczywiście jestem tak wdzięczny, że miałem możliwości, które miałem nie dostać to skręcone,” powiedziała. „[Ja] jestem uprzywilejowana z wielu innych powodów i jak mówię jestem wdzięczna za to wszystko, ale sranie na innych z tego powodu nie ma ŻADNEGO sensu. Oczywiście jestem uprzywilejowana będąc spokrewniona z wielkim modelem również.”

„Uwielbiameee to, że ludzie tak bardzo naciskają o coś, że tweetuję GET A LIFE” – podsumowała. (Moss od tego czasu usunęła swoje konto na Twitterze)

Dla Jacksona nie tylko osoby odnoszące sukcesy w Hollywood powinny mieć możliwość wspierania członków swoich rodzin. „Życzę wszystkim na tym świecie, aby byli w stanie przedstawić swoim dzieciom możliwości odniesienia sukcesu. Nieważne jak duży czy mały. To coś, na co pracują wszyscy rodzice. Ilu znasz ludzi, którzy pracują na wielu etatach, aby ich dzieci mogły ukończyć szkołę. Tworzenie możliwości jest celem rodziców,” Jackson powiedział na końcu swojego tweeta. „Rodzina przede wszystkim. Niech każdy, kto to czyta, przetrze szlak dla swojej rodziny, aby mogła iść w przyszłości. I naucz ich kochać siebie. By kochali swoją rodzinę. I utorować drogę dla następnych. Dziękuję, że to był mój TED talk”

We wtorek Allen powróciła na Twittera, aby wyjaśnić swoje stanowisko w temacie, zauważając, że jej „uprzywilejowane wychowanie” stworzyło możliwości, a także, że jej perspektywa zmieniła się teraz, gdy ma 40 lat: „W moich latach dwudziestych czułem się bardzo defensywnie w tym temacie, czułem, że pracowałem niezwykle ciężko i że zasłużyłem na sukces, który miałem, że ludzie połączyli się z moimi piosenkami i że piosenki pochodziły ode mnie, miałem również dość uciążliwe relacje z niektórymi członkami mojej rodziny, więc czułem się trudno przypisać moje sukcesy do nich, w tym czasie.”

Czytaj również:  Elton John wystąpi na gali LACMA's Art+Film

Poszła dalej, aby przyznać, że rozmowa staje się bardziej skomplikowana, gdy rasa i klasa są zaangażowane. „Czuję, że nepo babies są nieco kozły ofiarne tutaj chociaż, istnieje szerszy, społeczny rozmowa, którą należy mieć o nierówności bogactwa, o braku programów i finansowania, i myślę, że to był punkt próbowałem zrobić, może źle,” kontynuowała. „Obiecuję ci, że nie kibicuję branży pełnej ludzi, którzy mieli dzieciństwo, które wyglądało jak moje. Po prostu naprawdę uważam, że nie możemy dojść do prawdziwego rozwiązania bez zidentyfikowania prawdziwego problemu, tak jak zabawne jest śmianie się z dzieci znanych ludzi. Nepo dzieci mają uczucia.”

Dec 22, 7:15 a.m. Zaktualizowane o dodatkowe oświadczenia Moss i usunięcie jej konta.

Abbey White przyczyniła się do powstania tego raportu.

Latest Posts

Nie przegap