poniedziałek, 27 marca, 2023

Ostatnie posty

Nicola i David Yoon są gotowi „zmienić świat” dzięki Joy Revolution Imprint

Autorzy i małżeństwo Nicola i David Yoon sami określają się mianem „romantycznych łobuzów” Do tego stopnia, że po spotkaniu w college’u szybko stali się przyjaciółmi, angażując się w rozmowy o sztuce, poezji, literaturze i, tak, nawet o ich miłości do komedii romantycznych i powieści. Było jedno zastrzeżenie do tych komedii romantycznych: Wszystkie były „wyłącznie białe”.

„Te filmy są dla nas tak ważne i tak wiele dla nas znaczą, a jednak w ani jednym nie wystąpił ktoś, kto wyglądał tak jak my”, David Yoon, koreańsko-amerykański autor, mówi The Hollywood Reporter. „Jesteśmy jak, czy to nie dziwne? To prawie tak, jakby nie wierzyli, że się zakochujemy, ale oczywiście, że się zakochujemy. To znaczy, zakochaliśmy się w sobie.”

Po tym, jak para, będąca obecnie małżeństwem od prawie 20 lat, została opublikowanymi autorami – z jamajsko-amerykańską pisarką Nicolą wydającą bestsellerowe filmy fabularne The Sun is Also a Star i Everything, Everything oraz Davidem stojącym za innym bestsellerem Frankly in Love – ich podróż doprowadziła do poszukiwania sposobu na poszerzenie horyzontów narracyjnych w obrębie gatunku romansu i zaoferowania historii, w których czytelnicy mogą rzeczywiście zobaczyć siebie, czego sami również pragnęli.

„Dopiero gdy Nicki się opublikowała, a potem ja się opublikowałem, a zwłaszcza gdy Nicki podjęła kilka dużych szans dla The Sun is Also a Star,” mówi David o adaptacji, w której wystąpili Yara Shahidi i Charles Melton. „Główne romantyczne tropy to dwójka dzieciaków, które wyglądały jak my. Jeden był Jamajczykiem, drugi Koreańczykiem. To wszystko zostało zaadaptowane i nagle ci ludzie pojawiają się na ekranie, a my mówimy: 'OK, to jest naprawdę ważne’ Ten walidujący wpływ zobaczenia na ekranie ludzi, którzy wyglądają jak ty, jest po prostu niezaprzeczalny.”

Nicola i David YoonDzięki uprzejmości Davida Yoon

Wyjaśnia też: „Jeszcze do niedawna wiele [books], zwłaszcza współczesnych romansów YA, miało tylko białych ludzi na okładkach. Nagle w ciągu ostatnich kilku lat, to nagle OK, aby umieścić czarne dziewczyny i chłopców na okładkach, które nigdy nie były OK przed. Fakt, że wszystko zmienia się na lepsze, sprawia, że myślimy: „Musimy to zrobić. Teraz jest czas na uruchomienie imprintu.”

Czytaj również:  Amber Heard twierdzi, że niedozwolone notatki terapeuty w procesie o zniesławienie doprowadziłyby do innego werdyktu

Autorzy uruchomili Joy Revolution w 2020 roku, z zobowiązaniem do publikowania młodych dorosłych powieści romansowych z udziałem ludzi koloru napisanych przez ludzi koloru. Intencją wydawnictwa jest już sama nazwa, a autorki poświęcają się tworzeniu historii, które wywołują radość i oferują bezpieczną przestrzeń dla czytelników, jednocześnie rewolucjonizując krajobraz medialny, w którym osoby kolorowe są powszechnie wymazywane jako główne postacie.

David i Nicola zauważają, że historie z udziałem kolorowych postaci często skupiają się na „walce lub traumie” lub bohaterowie istnieją po to, by „uczyć białą publiczność o rasizmie” Podczas gdy te historie są ważne, w przeciwnym razie „zostałyby zapomniane i ta świadomość zostałaby utracona”, oboje powtarzają, że „istnieje zupełnie inna strona naszego istnienia poza traumą.”

„Nie budzimy się myśląc: 'Och, jestem Czarny’ albo 'Jestem Azjatą'”, wyjaśnia David. „Przedstawianie ludzi koloru po prostu jako będących ludźmi i doświadczających wszystkich normalnych rzeczy jest po cichu rewolucyjne … Kiedy jesteś wystawiony na to doświadczenie, którego tak brakuje w mediach, wtedy jest to rewolucja”

„Nie budzisz się myśląc o walce. Budzę się myśląc: 'David, proszę, podaj mi kawę. Tak bardzo cię kocham'” – dodaje Nicola. „Zadaniem pisarza jest mówienie prawdy, a prawda jest taka, że jesteśmy ludźmi”

Joy Revolution jest gotowa przedstawić tę prawdę poprzez historie miłosne, z pierwszą listą wydaną wiosną 2023 roku, która będzie zawierała powieści young adult od bestsellerowych autorów Talia Hibbert i Amalie Howard.

Highly Suspicious and Unfairly Cute autorstwa Hibbert (w sprzedaży 3 stycznia 2023) skupia się na dziwacznym twórcy treści i sportowcu testującym swoje zdolności do przetrwania zarówno wielkich plenerów, jak i siebie nawzajem. „To jest snarky i to jest suche i to jest przezabawne”, drażnią się z książką, wspominając oboje śmieją się przez całą drogę przez czytanie go. Powieść jest pierwszym romansem Hibbert dla młodych dorosłych i oferuje bantery i momenty warte zachwytu, a jednocześnie podnosi świadomość zdrowia psychicznego poprzez jej bohaterów. „Jestem fanką Talii od dłuższego czasu”, mówi Nicola. „Przeczytałam wszystko. Poprosiliśmy ją, by napisała dla nas young adult, a ona powiedziała 'tak’, szokujące!”

Highly Suspicious and Unfairly Cute by Talia Hibbert Dzięki uprzejmości Joy Revolution

Tymczasem romans historyczny Howarda Queen Bee (w sprzedaży 4 kwietnia 2023), opisany jako „Bridgerton spotyka Hrabiego Monte Cristo„, kronikarz historię nastolatki, która szuka zemsty na swojej byłej najlepszej przyjaciółce. Jednak sprawy mogą nie pójść zgodnie z planem, gdy wpada jej w oko znajomy przystojny markiz

Czytaj również:  Najlepsze wyprzedaże z okazji Boxing Day, aby robić zakupy w nowym roku, od mody po fitness

„To był wczesny szkic i po prostu się przez niego przedarłem” – wspomina David, zauważając również, że książka ma „silny element kultury indiańskiej”, który istnieje w tle.

„Jesteśmy jak dumni rodzice” – mówi Nicola o nadchodzących tytułach. „Jesteśmy tak dumni z naszych autorów i po prostu usiądziemy sobie wygodnie i pozwolimy światu odkryć teraz ich książki”

Queen Bee by Amalie HowardDzięki uprzejmości Joy Revolution

Zespół Joy Revolution nabył światowe prawa do Highly Suspicious and Unfairly Cute od Courtney Miller-Callihan z Handspun Literary oraz światowe prawa do Queen Bee od Thao Le z Sandra Dijkstra Literary Agency. Obie książki są już dostępne w przedsprzedaży.

„Miłość jest transformacyjna i transcendentna, a książki muszą to wiedzieć. To jedna z rzeczy, których naprawdę szukamy” – mówi Nicola o książkach, które zamierzają wydać pod swoim imprintem.

Inne nadchodzące tytuły to You Bet Your Heart autorstwa Danielle Parker, opisana jako „serdeczna historia od najlepszych przyjaciół z dzieciństwa do akademickich rywali do kochanków”; House Party, pod redakcją Justina a. reynolds, powieść rozgrywająca się podczas przyjęcia na koniec roku; Sinner’s Isle Angeli Montoya, powieść fantasy skupiona na romansie pomiędzy czarownicą i piratem; oraz Caught in a Bad Fauxmance Elle Gonzalez Rose, „queer fake-dating contemporary rom-com following two feuding families”

Bria Ragin, redaktorka Joy Revolution/Delacorte Press, nabywa i redaguje listę we współpracy z Yoons, pod nadzorem Wendy Loggia, vp/senior executive editor, Delacorte Press. Jodi Reamer, Writers House LLC, reprezentuje Yoons.

„Talia i Amalie są fantastycznymi opowiadaczami i autentycznymi ludźmi, których wartości i zainteresowania doskonale pokrywają się z misją Joy Revolution”, mówi Ragin. „Ich pięknie napisane powieści naprawdę nadają ton temu nowemu imprintowi, a ja nie mogłabym być bardziej szczęśliwa z powodu mocnego początku listy Joy Revolution.”

Czytaj również:  autor 'Terminal List' odpowiada na negatywne recenzje serialu o Chrisie Pratcie, mówi, że krytycy są "wywołani" przez serial

Oprócz utrzymywania zajęty z ich imprintu, autorzy banner produkcja Yooniverse Media inked umowę z Anonymous Content dla oryginalnego filmu i treści telewizyjnych zarówno stworzone i kuratorowane przez autorów. Autorzy przyznają, że mają nadzieję, że dostaną szansę na adaptację książek, które są publikowane w ramach ich imprintu: „Zdecydowanie mamy nadzieję, że uda nam się to zrealizować. Dopiero zaczynamy poznawać ten świat. Hollywood jest tak różne od wydawnictwa”

Podczas pracy nad swoim imprintem i banerem produkcyjnym, zarówno David jak i Nicola będą również kontynuować pisanie swoich indywidualnych powieści. Nicola pisze swoją pierwszą powieść dla dorosłych, podczas gdy David niedawno wydał City of Orange. Powieść YA Davida Frankly in Love jest również adaptowana przez Paramount Players i Alloy Entertainment. Pomimo napiętego grafiku, obaj cieszą się, że mogą przyczynić się do tego, że dzięki tym historiom czytelnicy będą mogli coś zmienić.

„Ludzie mówią o rodzaju wykonywania pracy [and] próbując zmienić trochę świat”, mówi Nicola. „Więc to jest nasz sposób, aby spróbować zmienić trochę świat, ponieważ naprawdę uważam, że te historie robią ogromną różnicę i nie tylko dla ludzi koloru, którzy będą je czytać, [but] dla każdego, kto je czyta. Historie są uniwersalne; nie ma znaczenia, kto jest ich autorem.”

Latest Posts

Nie przegap