czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Netflix kupuje australijski thriller kryminalny „The Stranger” z Joelem Edgertonem i Seanem Harrisem w rolach głównych

Netflix nabył australijski kryminal-thriller Thomasa M. Wrighta The Stranger, który miał swoją światową premierę w Cannes na początku tego roku, z planami wprowadzenia filmu na rynek globalny w październiku.

W rolach głównych Joel Edgerton i Sean Harris, film pochodzi z See-Saw Films, Anonymous Content i Blue Tongue Films, i obraca się wokół dwóch nieznajomych, którzy uderzają w rozmowę podczas długiej podróży. Jeden z nich jest podejrzanym w nierozwiązanej sprawie zaginięcia osoby, drugi zaś jest tajnym agentem na jego tropie. Ich niełatwa przyjaźń stanowi sedno fabuły, opartej na prawdziwej historii jednego z największych śledztw i tajnych operacji w Australii.

„Z The Stranger chciałem zrobić psychologiczny film kryminalny, który zabrał widzów w miejsce, które jest ukryte – film, który był autentyczny i realistyczny w swoich szczegółach, ale także wciągający i filmowy. Film, który wymagałby uwagi i inwestycji. Film, w który publiczność mogłaby się wczuć – i wpaść” – powiedział Wright, który jako aktor zwrócił na siebie uwagę w serialu Jane Campion Top of the Lake (również wyprodukowanym przez See-Saw Films).

„Skupiłem film na ludziach, którzy nie znali ofiary, ale poświęcili jej lata swojego życia – oraz zdrowie psychiczne i fizyczne; bo choć przemoc jest powodem powstania tego filmu, nie jest jego tematem. Jego tematem są związki między ludźmi. To oznacza, że dla mnie jest to film zdefiniowany przez empatię” – kontynuował Wright.

Wright dodał: „Dla niezależnego australijskiego filmu, który miał premierę w Official Selection w Cannes – a następnie został przedstawiony największej publiczności w dowolnym miejscu jako film Netflixa, jest bezprecedensowy. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego filmu ani z tego, że współpracujemy z Netflixem, aby wydać go międzynarodowej publiczności.”

Przed premierą na Netflixie, The Stranger będzie miał premierę kinową w Australii, gdzie będzie miał również premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Melbourne 5 sierpnia.

Czytaj również:  Najlepsze spodnie na podróż, od wygodnych karategi po stylowe spodnie

Latest Posts

Nie przegap