wtorek, 30 maja, 2023

Ostatnie posty

Najlepsze telewizory 4K do oglądania sportu są teraz na wyprzedaży w Amazon przed Prime Day

Jeśli zakupisz niezależnie zrecenzowany produkt lub usługę poprzez link na naszej stronie, The Hollywood Reporter może otrzymać prowizję partnerską.

Niektóre z najlepszych ekranów zostały zaprojektowane tak, by ożywić Twoje ulubione filmy kinowe, ale oglądanie szybkich gier to już inna historia. Najlepsze telewizory sportowe pozwalają śledzić błyskawicznych sportowców, samochody wyścigowe i nie tylko – i choć oglądanie sportu w domu to inne doświadczenie niż siedzenie przy boisku lub ringu, dzisiejsze najnowocześniejsze telewizory oferują funkcje takie jak oglądanie na szerokim ekranie, Dolby Vision i wciągający Dolby Atmos, które sprawiają, że czujesz się tak, jakbyś był w środku gry lub meczu.

Fani sportu z Cord Cutter nie mają braków w opcjach oglądania NFL, NBA, NCAA, MLB i innych gier online, w tym Thursday Night Football na Amazon Prime Video i Friday Night Baseball na Apple TV+. Dla fanów sportu „to ekscytujący czas, ale jesteśmy dopiero na początku tego, co Dolby Vision i Dolby Atmos mogą wnieść do świata transmisji na żywo”, John Couling, starszy wiceprezes ds. rozrywki w Dolby, mówi The Hollywood Reporter.

Tutaj Couling rzuca więcej światła na różne typy telewizorów do oglądania sportu, a także swoje najważniejsze wskazówki dotyczące konfiguracji kina domowego.

QLED vs. OLED Jaka jest różnica?

Przed zakupem nowego telewizora warto poznać różnice między rodzajami ekranów, głównie wyświetlaczami QLED i OLED.

„QLED jest wariantem opartym na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym (LCD), który rozszerza nasycenie kolorów wyświetlacza za pomocą podświetlenia LED w połączeniu z zaawansowanym materiałem konwersji kolorów zwanym 'Quantum Dots’, często skracanym jako QD” – mówi Couling. „LCD charakteryzuje się przezroczystym ekranem, który sam nie tworzy światła. Zamiast tego, ekrany te są połączone z podświetleniem, często składającym się z tablicy diod LED (diody elektroluminescencyjne) używanych do podświetlania pikseli w panelu.”

OLED, czyli organiczna dioda elektroluminescencyjna, „może podświetlać każdy piksel na indywidualnym poziomie, dzięki czemu podświetlenie nie jest konieczne”, dodaje Couling.

„Każda technologia ma swoje zalety, a wszystkie uległy znacznej poprawie w ciągu ostatnich dziesięciu lat – zwłaszcza w połączeniu z funkcjami takimi jak HDR. Wybór tego, co jest najlepsze dla Ciebie, zależy tak naprawdę od preferencji klienta. Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi” – mówi.

Refresh vs. Frame Rate: Co to za różnica?

Niezależnie od tego, czy jesteś graczem, fanem sportu czy kinomanem, znajomość różnicy między częstotliwością odświeżania telewizora a częstotliwością odświeżania pomoże Ci w wyborze najlepszego ekranu.

„Częstotliwość odświeżania odnosi się do tego, jak szybko ekran aktualizuje (lub odświeża) wyświetlany obraz. Nie należy tego mylić z częstotliwością odświeżania, która opisuje, ile klatek (pojedynczych obrazów) jest wyświetlanych na telewizorze przez zawartość, taką jak film lub gra” – mówi Couling. „Mówiąc najprościej, częstotliwość odświeżania telewizora musi w znaczący sposób dopasować się do częstotliwości odświeżania, ale nie jest to coś, czym konsumenci powinni się zbytnio przejmować, ponieważ nowoczesne wyświetlacze dbają o ten proces za nich.”

Dodaje on, że niższe częstotliwości odświeżania obrazu stosowane przez filmowców skutkują „kinowym wyglądem i odczuciami” widocznymi w wielu filmach i programach telewizyjnych, „co jest celowym wyborem twórców. … Obsługa 24 i 60 klatek na sekundę (fps) jest dostępna w nowoczesnych telewizorach od jakiegoś czasu.”

Wyższe częstotliwości odświeżania (około 60 fps) są zwykle używane w sporcie, aby gry wyglądały płynniej. „Jest to funkcjonalny wybór, aby upewnić się, że akcja wygląda naturalnie, jak rozgrywający rzucający podanie do otwartego odbiorcy” A w grach wyższe częstotliwości odświeżania (takie jak 120 fps) stają się coraz powszechniej obsługiwane, zwłaszcza że wprowadzane są konsole do gier nowej generacji. „[They] pozwalają graczom reagować w ciągu ułamków sekund na to, co widzą na ekranie. Jest to ogromne w świecie konkurencyjnych gier. Jeśli gry są dla Ciebie ważne, będziesz chciał szukać tego w swoim następnym zakupie telewizora.”

Jaka jest najlepsza odległość przy ustawianiu telewizorów?

„Odległość między kanapą a telewizorem może mieć wpływ na wrażenia z oglądania, ale optymalna odległość jest równowagą tego, co wygląda najlepiej dla ciebie, zaleceń naukowych i tego, co planujesz oglądać”, mówi Couling. Wielu widzów zakłada, że duże telewizory o przekątnej 55 cali lub większej wymagają większej odległości między kanapą a telewizorem, ale nie zawsze tak jest, dodaje.

Czytaj również:  Cillian Murphy jako człowiek "bez wyboru" w pierwszym oficjalnym zwiastunie 'Oppenheimer'

„Ponieważ rozdzielczość nowoczesnych telewizorów również wzrosła z czasem, może być odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc, dla większości rodzajów treści, obrazy zaczną tracić szczegóły, jeśli odległość między kanapą a telewizorem jest większa niż trzykrotna pionowa wysokość obrazu telewizora (odległość między górą a dołem ekranu)”, mówi Couling. Dla tych, którzy oglądają w 4K, „odległość ta musi być jeszcze mniejsza (dokładnie około 1,5 wysokości obrazu), ponieważ nasze oczy nie są w stanie rozróżnić drobnych szczegółów poszczególnych pikseli z dalszej odległości.”

Oznacza to, że 65-calowy telewizor powinien znajdować się około czterech stóp od twojej kanapy, „ale wiele osób prawdopodobnie nie siedzi tak blisko, podczas gdy inni mogą nie być na rynku, aby kupić większy telewizor.”

Dodaje: „To dlatego telewizor z HDR, lub Dolby Vision, powinien być najważniejszy podczas szukania następnego zakupu. Technologie te przyniosą największą poprawę jakości obrazu, a na szczęście dla konsumentów, odległość oglądania jest mniej krytyczna w przypadku HDR, ponieważ nasze oczy mogą zobaczyć więcej kolorów, większą jasność i lepszy kontrast z dalszych odległości. HDR może nawet sprawić, że obrazy będą wydawały się bardziej szczegółowe. Producenci łączą również 4K i HDR, więc jeśli kupisz telewizor z HDR lub Dolby Vision, będzie on również obsługiwał 4K.”

Jaki jest najlepszy sposób na ustawienie głośników telewizyjnych?

Couling zaleca, aby widzowie, którzy chcą uzyskać najlepsze wrażenia dźwiękowe, zainwestowali w soundbar lub system audio kina domowego. Jeśli nie jesteś gotowy na zakup takiego systemu lub Twój telewizor jest już wyposażony w Dolby Atmos, istnieje kilka sposobów na zapewnienie optymalnego dźwięku:

 • Zamontuj telewizor nad stołem „Większość nowych telewizorów ma głośniki skierowane w dół, umieszczone za panelem. Umieszczenie telewizora nad centrum rozrywki lub stolikiem pozwala na odbijanie się dźwięku od powierzchni i rozchodzenie się po całym pomieszczeniu, co zapewni pełniejsze wrażenia dźwiękowe” – mówi Couling.
 • Zamontuj soundbar lub umieść go na krawędzi centrum rozrywki „W ten sposób dźwięk może odbijać się na zewnątrz pokoju, a nie odbijać się od telewizora” – mówi Couling.
 • Pomóż dużym pomieszczeniom w pochłanianiu dźwięku Położenie dywanu, powieszenie sztuki na ścianie lub zainstalowanie zasłon może pomóc w pochłanianiu dźwięku, jeśli przestrzeń brzmi zbyt echowo, zaleca Couling.

Najlepsze telewizory 4K do oglądania sportu

Jeśli chcesz unowocześnić swoje kino domowe przed Super Bowl, na podstawie porad Coulinga zebraliśmy najlepsze telewizory 4K do oglądania sportu. Teraz, gdy wiele sieci kablowych nadaje transmisje sportowe w jakości 4K (czyli czterokrotnie wyższej niż 1080 HD), fani mogą śledzić poczynania swoich ulubionych drużyn na dużym ekranie z wyraźnymi szczegółami i bez rozmycia.

Zalecamy ekrany o przekątnej co najmniej 55 cali (choć dostępne są również inne rozmiary), które charakteryzują się częstotliwością odświeżania 60Hz i 120Hz, dzięki czemu mogą dostosować się do ruchu w szybkich grach. Telewizory te posiadają również technologię HDR (Highdynamic Range), która nadaje obrazom bardziej realistyczną jakość z szeroką gamą kolorów, oszałamiającym kontrastem, głębszymi odcieniami i jaśniejszymi akcentami.

Sprawdź nasze najlepsze propozycje najlepiej ocenianych telewizorów do oglądania sportu poniżej.

1. LG C1 OLED TV, 55 cali (403$ taniej)

NAJLEPSZY TELEWIZOR OLED OGÓŁEM

 • Sizes available 48″, 55″, 65″, 77″ and 83″
 • Display OLED
 • Jakość obrazu 4K UHD, HDR 10, Dolby Vision IQ
 • Audio Dolby Atmos, obsługa 5.1 kanału
 • Refresh rate 120Hz
 • Asystenci głosowi Amazon Alexa, Google Assistant
 • Porty 4 HDMI, 3 USB

Kup telewizor LG C1 55″ OLED (reg. $1,500): Amazon ($1,097) | Best Buy ($1,100) | Target ($1,100) | Walmart ($1,097)

Nigdy nie przegapisz gry z LG C1 OLED TV, który posiada wygodny tryb Sports Alert, który powiadamia o czasach rozpoczęcia, wyniki i aktualizacje na ulubionych zespołów NFL, NBA, MLB, NHL i Premier League, nawet jeśli jesteś dostrojony do innego kanału. (Regularnie 1,500 dolarów, 55-calowy rozmiar jest w sprzedaży za 1,097 dolarów; inne rozmiary również dostępne)

Czytaj również:  Damar Hamlin po raz pierwszy wypowiada się po przeżyciu zatrzymania akcji serca: "Nie mam nawet słów"

Osiem milionów pikseli wyświetlacza OLED zapewnia doskonałą czerń, ponad miliard kolorów i oszałamiający kontrast, a tryb filmowy pozwala oglądać filmy dokładnie tak, jak zamierzali reżyserzy. Dopełnieniem funkcji gotowych na noc filmową są Dolby Vision IQ (który automatycznie dostosowuje telewizor do różnych warunków oświetleniowych), Cinema HDR i Dolby Atmos zapewniający dźwięk wypełniający pomieszczenie.

Zastosowany w telewizorze procesor α9 Gen4 AI 4K automatycznie dostosowuje obraz i dźwięk, aby zapewnić najlepsze wrażenia z rozrywki, natomiast gracze docenią tryb Auto Lo-Latency oraz Game Optimizer, który zapewnia łatwy dostęp do ustawień.

ThinQ AI firmy LG pozwala korzystać z Google Assistant i Amazon Alexa do sterowania telewizorem. A jeśli jesteś fanem Star Wars, to przez ograniczony czas dostępna jest nawet edycja inspirowana Darth Vaderem.

LG OLED C1 TV

Telewizor LG OLED C1 (reg. 1 500 USD)$2,993.98na Amazon.com

Kup teraz

2. Samsung QN85A Neo QLED TV (800$ zniżki na wybrane rozmiary)

NAJLEPSZY TELEWIZOR QLED OGÓŁEM

 • Dostępne rozmiary 55″, 65″, 75″ (w sprzedaży) i 85″
 • Display QLED
 • Jakość obrazu 4K UHD i HDR 10
 • Dźwięk Object Tracking Sound Pro
 • Refresh rate 120Hz
 • Asystenci głosowi Amazon Alexa, Samsung Bixby, Google Assistant
 • Ports 4 HDMI

Kup Samsung Neo QN85A QLED TV: Amazon ($1,098) | Best Buy ($1,100)| Target ($1,098) | Walmart ($1,098)

Najlepszy telewizor QLED do oglądania sportu, Samsung QN85A Neo QLED TV zapewnia płynny ruch w rozdzielczości do 4K dzięki Motion Xcelerator Turbo+ i wysokiej częstotliwości odświeżania 120Hz. Procesor Neo Quantum 4K wykorzystuje analizę opartą na głębokim uczeniu się AI, aby zoptymalizować jakość bez względu na źródło, sygnał i rodzaj treści. Quantum HDR 24X nadaje sportowi, filmom i programom telewizyjnym realistyczną jakość, a widzowie mogą spodziewać się genialnych detali w ciemności dzięki technologii Mini LED. (Jeśli jesteś na rynku 75-calowy ekran, można zdobyć rozmiar za $ 1,998, który jest 800 dolarów od oryginalnej ceny.)

Dla sportu, telewizor QN85A pozwala śledzić każdy ruch na jego antyodblaskowym ekranie, a funkcja MultiView pozwala jednocześnie oglądać ekran telefonu, dzięki czemu można zobaczyć statystyki sportowe na żywo i grę obok siebie, w zależności od urządzenia mobilnego. Telewizor ma wbudowane głośniki po wszystkich stronach, a funkcja Object Tracking Sound Pro wyświetla dźwięk 3D, dzięki czemu poczujesz się jak w centrum wydarzeń. Co więcej, szeroki kąt oglądania wygląda dokładnie z każdego miejsca, w którym siedzisz, co czyni go idealnym do oglądania imprez.

Gracze mogą cieszyć się Super UltraWide GameView firmy Samsung (proporcje ekranu 21:9 i 32:9) i Game Bar, menu ekranowym, które pozwala dostosować kontrolę input lag, liczbę klatek na sekundę, ustawienia bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, proporcje ekranu i inne. Audiofile mogą słuchać dzięki Q-Symphony, funkcji, która współpracuje z kompatybilnymi soundbarami, zapewniając wciągający, zsynchronizowany dźwięk.

Inteligentny telewizor Samsunga z systemem Tizen pozwala korzystać z asystentów sterowania głosem (w tym Amazon’s Alexa i Google Assistant), a także obsługuje wiele usług strumieniowych, w tym Hulu, Netflix, YouTube i inne. Należąca do marki platforma Samsung TV Plus daje również dostęp do 150 kanałów i wolnych od abonamentu filmów, sportu i programów telewizyjnych.

Samsung Neo QLED QN85A 4K UHD Smart TV

Samsung Neo QLED QN85A 4K UHD Smart TV (reg. $1,498)$1,197.95na Amazon.com

Kup teraz

3. Hisense ULED 4K U9DG 75″ QLED TV

NAJLEPSZY QLED TV DO 4K

 • Sizes available 75″
 • Display LED
 • Jakość obrazu 4K UHD i HDR
 • Video Dolby Vision
 • Audio Dolby Atmos
 • Refresh rate 120Hz
 • Asystenci głosowi Alexa, Google Assistant
 • Ports 4 HDMI

Kup Hisense ULED 4K 75″ QLED TV za 2000$: Amazon | Best Buy

Hisense bierze na celownik telewizory OLED z jego Dual-Cell ULED TV, który układa panel 4K na górze panelu kontroli luminancji, aby dać widzom jasność ekranu LCD, zapewniając jednocześnie OLED-jakość czerni dzięki ponad dwóch milionów stref przyciemniania. (ULED oznacza Ultra LED, czyli termin marketingowy dla wyświetlaczy LED z podświetleniem)

Przeciwodblaskowy QLED TV wyświetla ponad miliard odcieni, a technologia Ultra Motion i częstotliwość odświeżania 120 Hz łączą się, aby wyciąć cyfrowy szum i rozmycie, które pojawia się przy szybko poruszających się obiektach na ekranie (powiedzmy, piłki do koszykówki, piłki nożnej i bolidy Formuły 1).

Czytaj również:  Najbardziej ekscytujące hotele miejskie i nadmorskie kurorty w Tajlandii

Dodatkowymi atutami dla fanów filmów są Dolby Vision HDR i Dolby Atmos oraz tryby FilmMaker i Imax Enhanced, które przeniosą kinowe wrażenia do Twojego salonu. Dla graczy, zmienna częstotliwość odświeżania, FreeSync i tryb Auto Low-Latency oferują realistyczną i responsywną rozgrywkę.

Inteligentny telewizor Hisense wykorzystuje system Android jako swój interfejs i bezproblemowo współpracuje z Google Chromecast.

Hisense ULED 4K U9DG QLED TV

Hisense ULED 4K 75U9DG QLED Smart TV (reg. 3000 zł)$1,998.00na Amazon.com

Kup teraz

4. TCL 6-Series 4K UHD Mini-LED QLED Roku Smart TV (500$ wybrane rozmiary)

NAJLEPSZY POD WZGLĘDEM DOKŁADNOŚCI KOLORÓW

 • Dostępne rozmiary 55″, 65″ (w sprzedaży), 76″
 • Display QLED
 • Jakość obrazu 4K UHD i HDR; 3840 x 2160 pikseli
 • Wideo Dolby Vision, HDR 10
 • Audio Dolby Atmos
 • Refresh rate 120Hz
 • Asystenci głosowi Amazon Alexa, Google Assistant
 • Porty 4 HDMI (w tym 1 eARC)

Kup TCL 6-Series 4K UHD 55″ QLED TV za 750 dolarów: Amazon | Best Buy | Walmart

Inteligentny telewizor TCL z serii 6 to jeden z najlepszych telewizorów QLED dla fanów sportu, którzy chcą zobaczyć każdy szczegół gry i prawdziwą jakość transmisji. Wyposażony w Dolby Vision HDR telewizor jest również doskonałą opcją dla oglądających filmy, którzy szukają życiowego obrazu i imponującej głębi. Opcja 65-calowa jest obecnie w sprzedaży w cenie 1 000 USD (reg. 1 500 USD).

Technologie podświetlenia mini-LED i kropek kwantowych łączą się, aby zapewnić jednolitą jasność i kontrast oraz szerszą i jaśniejszą gamę kolorów, a strefy kontroli kontrastu indywidualnie optymalizują 240 obszarów, dzięki czemu otrzymujesz ostre obrazy z wyraźnymi jasnymi i ciemnymi obszarami. Silnik AiPQ wykorzystuje technologię uczenia maszynowego do optymalizacji jasności, kolorów i kontrastu, a widzowie mogą cieszyć się pozbawionym opóźnień ruchem i płynną rozgrywką w szerokim polu widzenia, co świetnie sprawdza się podczas oglądania piłki nożnej.

Tryby THX Certified Game i Auto Game są szczególnie dobre dla graczy, którzy chcą mieć optymalne wrażenia z gry na dużym ekranie z szybką reakcją i płynnym obrazem.

Interfejs Roku i aplikacja mobilna TCL współpracują z Alexą i Google w zakresie poleceń głosowych, dzięki czemu można łatwo poprosić o zmianę kanałów, przełączanie wejść oraz wyszukiwanie filmów i programów telewizyjnych.

TCL 6-Series 4K UHD QLED Roku Smart TV

TCL 6-Series 4K UHD QLED Roku Smart TV (reg. 950 USD)$699.99na Amazon.com

Kup teraz

5. Amazon Fire Omni Series 4K UHD Smart TV (do 350$ zniżki)

NAJLEPSZY BUDŻETOWY TELEWIZOR 4K

 • Dostępne rozmiary 43″, 50″, 55″, 65″, 77″
 • Display LED
 • Jakość obrazu 4K UHD i HDR 10 32x/24x; 3840 x 2160 pikseli
 • Video Dolby Vision
 • Audio Dolby Digital Plus
 • Refresh rate 60Hz
 • Asystenci głosowi Amazon Alexa, Google Assistant
 • Porty 3 HDMI, 1 eARC

Kup Amazon Fire Omni Series 4K UHD 55″ TV za 300$ (reg. 560$): Amazon | Best Buy

Amazon’s foray w świecie inteligentnej telewizji obiecuje jeden z najlepszych telewizorów 4K UHD dla tych, którzy chcą kinowej jakości w budżecie. Wyposażony w Dolby Vision i HDR 10, Fire Omni Series 4K UHD Smart TV oferuje żywe kolory, jasność, kontrast i wyrazistość w jednym cienkim profilu z ultra wąską ramką. Dodatkowo, każdy rozmiar jest obecnie w sprzedaży, więc możesz zaoszczędzić od 110 do 350 dolarów przed Amazon Prime Day.

Telewizor obsługuje aplikacje NBC Sports i NFL, a także można przesyłać strumieniowo Super Bowl i inne mecze z subskrypcją usługi strumieniowania telewizji na żywo (takiej jak Hulu z Live TV, Sling lub YouTube TV).

Jeśli mieszkasz już w gospodarstwie domowym zasilanym przez Amazon, docenisz automatyczną integrację inteligentnych urządzeń domowych giganta e-comm (takich jak dzwonek do drzwi i termostat Ring) z urządzeniami sterowanymi głosem Alexa. Alexa Home Theater pozwala bezprzewodowo sparować głośniki Echo z telewizorem, można też podłączyć soundbar lub amplituner AV przez Bluetooth lub port eARC.

Możesz również poprosić Alexę, aby pomogła Ci być na bieżąco z ulubionymi drużynami, wynikami sportowymi, harmonogramami wydarzeń i nie tylko.

Amazon Fire Omni Series 4K UHD Smart TV

Amazon Fire TV Omni Series 4K UHD Smart TV (reg. 560 USD)$419.99na Amazon.com

Kup teraz

Latest Posts

Nie przegap