piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Michael J. Fox mówi, że walka z chorobą Parkinsona staje się coraz trudniejsza: „Nie będę miał 80 lat”

Michael J. Fox nadal dzieli się szczerymi szczegółami na temat swojej dziesięcioletniej walki z chorobą Parkinsona.

Aktor, który jest tematem nadchodzącego filmu dokumentalnego Still: A Michael J. Fox Movie, rozmawiał z Jane Pauley w wywiadzie CBS Sunday Morning, który zostanie wyemitowany w niedzielę. Przedpremierowe klipy z rozmowy pokazują 61-letnią gwiazdę Powrotu do przyszłości opisującą wyzwania, przed którymi stanął w wyniku choroby.

„Nie będę kłamać, jest coraz trudniej” – powiedziała Fox o życiu z chorobą Parkinsona. „Jest coraz trudniej. Każdy dzień jest trudniejszy. Ale tak to już jest. To znaczy, z kim się o tym spotykam?”

Aktor, u którego zdiagnozowano chorobę Parkinsona w wieku 29 lat, opowiedział o przejściu operacji kręgosłupa z powodu łagodnego guza i wyjaśnił, że zabieg ten wpłynął na jego chodzenie. Powiedział, że doprowadziło go to do upadku i licznych obrażeń, w tym złamania obu ramion, dłoni i kości twarzy.

Fox powiedział, że upadek „jest wielkim zabójcą w chorobie Parkinsona. Upadek, aspiracja pokarmu i zapalenie płuc – wszystkie te subtelne sposoby, które cię dopadają. Nie umiera się na Parkinsona, umiera się z Parkinsonem. Myślałem więc o śmiertelności. Nie będę miał 80 lat. Nie dożyję 80.”

Filmowiec Davis Guggenheim wyreżyserował Still, który miał swoją premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym Sundance i celebruje życie Foxa poprzez wywiady, zdjęcia i materiały archiwalne. W swojej recenzji dla The Hollywood Reporter, główny krytyk telewizyjny Daniel Fienberg pochwalił „ścisłą koncentrację i charakterystyczny styl” oraz napisał, że „dostarcza esencji energii Foxa i atrakcyjności obejmującej całe pokolenie.”

Podczas wizyty w THR Studio w Sundance w styczniu, Fox wyjaśnił, że nie chciał nakładać żadnych ograniczeń na materiał filmowy, który Guggenheim czuł się zmuszony włączyć. Fox powiedział wtedy: „To film o moim życiu i jeśli mamy być w nim prawdziwi, pozwólmy twórcom mieć do niego dostęp.”

Czytaj również:  'Chris Rock: Wybiórcze oburzenie" plasuje się w amerykańskich rankingach streamingu

Still: A Michael J. Fox Movie jest dostępny od 12 maja na Apple TV+.

Latest Posts

Nie przegap