28 czerwca 2022 | godz. 18:13

Meghan Markle chce, aby jej przyrodnia siostra „bezwartościowa sprawa o zniesławienie” została odrzucona i żąda, aby jej zrażone rodzeństwo pokryło koszty adwokackie.

W dokumentach sądowych uzyskanych przez Page Six, księżna Sussex, 40, wniosła o odrzucenie pozwu Samanthy Markle wynikającego z wywiadu królewskiego z marca 2021 roku z Oprah Winfrey, podczas którego Samantha twierdziła, że Meghan kłamała zarówno na temat swojego wychowania, jak i ich związku.

Ale według prawników Meghan, skarga Samanthy „nie ma miejsca w tym sądzie ani w żadnym innym”, ponieważ uważają, że prosi ona sąd o rozstrzygnięcie, czy ona i Meghan „kiedykolwiek 'były blisko’, ile razy ta dwójka 'skrzyżowała ścieżki’ jako dorośli i czy uczucia Meghan, że 'dorastała jako jedyne dziecko’ są 'prawdziwe’ lub fałszywe.”

„We do not empanel juries to rule on whether two people are 'close’, or whether one genuinely feels that they 'grew up as an only child’,” the documents state. „Sądy nie są przygotowane do orzekania o zasadności uczuć danej osoby dotyczących jej dzieciństwa i związków. Nie powinny też być.”

Split of Meghan Markle and her half-sister, Samantha Markle
Meghan Markle chce, by oddalono „bezwartościową sprawę o zniesławienie” jej przyrodniej siostry Samanthy Markle.
Getty; MEGA

Zespół Meghan argumentował, że spór Samanthy „nie stanowi roszczenia o zniesławienie lub krzywdzące kłamstwo” i poprosił ją o pokrycie kosztów sądowych, które Meghan poniosła broniąc się.

W marcu Samantha (która występowała również jako Samantha Grant i Samantha Rasmussen) złożyła swój 75-tysięczny pozew przeciwko Meghan, zarzucając jej „fałszywe i złośliwe stwierdzenia” podczas głośnego spotkania z mężem księciem Harrym, 37.

Meghan Markle and Prince Harry at St. Paul's Cathedral in June 2022
Meghan domaga się, aby jej zrażone rodzeństwo pokryło koszty jej adwokatów.
WireImage

Samantha, lat 57, oskarżyła byłą gwiazdę „Suits” o fałszywe twierdzenie, że jest „jedynym dzieckiem” i przedstawienie fałszywej linii czasu, kiedy ostatni raz się widziały.

„Zniesławiająca implikacja jest taka, że [Samantha] nie miała żadnych relacji ze swoją siostrą Meghan, były wirtualnymi nieznajomymi i że [Samantha] stworzyła lukratywną karierę sprzedając fałszywe historie tabloidom i programom telewizyjnym, kiedy nie wie nic o [Meghan’s] dzieciństwie”, czytamy w pozwie.

Czytaj również:  Christian Bale ponownie zagrałby Batmana - pod jednym warunkiem
Thomas Markle at a Home Depot in Mexico
Samantha zarzuciła Meghan kłamstwo podczas wywiadu z Oprah Winfrey.
TheImageDirect.com

Samantha – która mieszka w Tampa, Fla. – poszła dalej, aby oskarżyć Meghan – która mieszka w Santa Barbara, Kalifornia – o bazowanie na ich ojcu, 77-letnim Thomasie Markle, w próbie sprzedania światu fałszywej narracji „szmaty do królewskości” o jej życiu.