czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Meadow Walker dzieli się swoim doświadczeniem z aborcją, potępiając „absolutnie rozdzierające serce” odwrócenie Roe v. Wade

Meadow Walker podzieliła się własną historią aborcji, jednocześnie potępiając decyzję Sądu Najwyższego USA o obaleniu Roe v. Wade w piątek.

23-letnia modelka i córka zmarłego aktora Paula Walkera wzięła na swój Instagram, aby oznaczyć 24 czerwca jako „ogromne niepowodzenie w historii”, które doprowadziło do „głębokiej niesprawiedliwości wobec kobiet w całych Stanach Zjednoczonych.”

„Są niezliczone kobiety, które zmagały się z podjęciem decyzji o aborcji”, kontynuowała, zanim otworzyła się na swoje własne doświadczenie. Walker podzieliła się, że poddała się aborcji w 2020 roku podczas szczytu pandemii COVID-19.

„Ja też walczyłam z wyborem, ale w 2020 roku, kiedy świat się zawalił podczas pandemii, szukałam aborcji” – czytamy w wiadomości. „To było bardzo prywatne i osobiste doświadczenie – tak jak powinno być. Miałam szczęście, że miałam wspaniałych lekarzy, którzy pomogli mi przejść przez wyniszczający proces – z ich pomocą jestem w stanie być szczęśliwą i zdrową osobą, którą jestem dzisiaj.”

Walker kontynuuje refleksję nad tym, jak to, co było kiedyś dostępne dla niej, nie jest już dla „jeszcze większej liczby kobiet” szukających bezpiecznego zakończenia ciąży i prawa do „wyboru ich ciał w pierwszej kolejności.” Nazywając to „absolutnie łamaniem serca”, modelka opisuje decyzję sądu jako atak na kobiety.

„W świecie, który stale marginalizuje kobiety, czuje się to jak największy atak z nich wszystkich” – podsumowuje. „Zakaz aborcji nie zapobiega aborcji, zapobiega bezpiecznym aborcjom”

Aktorki Uma Thurman, Busy Philipps i Lesley-Ann Brandt są wśród tych w Hollywood, którzy wcześniej podzielili się swoimi historiami aborcyjnymi w ramach wsparcia dla praw do opieki zdrowotnej w zakresie reprodukcji.

Walker jest teraz wśród rosnącej listy członków Hollywood i przemysłu rozrywkowego – w tym Baracka i Michelle Obama, Taylor Swift, Cynthia Nixon i więcej – którzy potępili orzeczenie Sądu Najwyższego z 24 czerwca w sprawie Dobbs v. Jackson Whole Women’s Health Organization obalające sprawę Jane Roe, et al. przeciwko Henry’emu Wade z 1973 r.

Czytaj również:  Giganci branży rozrywkowej współpracują nad inicjatywą waluty reklamowej, ogłaszają plan ujednolicenia danych dotyczących oglądalności transmisji strumieniowych

Orzeczenie zostało wydane przez konserwatywną większość sądu ponad miesiąc po tym, jak wyciek projektu opinii autorstwa sędziego Samuela Alito wskazywał, że sąd najwyższy w kraju przygotowuje się do wykonania tego ruchu. Oczekuje się, że rezultatem orzeczenia będą zakazy aborcji w około połowie stanów USA, w tym zakazy bez wyjątku w przypadku gwałtu lub kazirodztwa.

Podczas gdy muzycy tacy jak Phoebe Bridgers, Brandi Carlile, Olivia Rodrigo i Lily Allen odwołali się do decyzji sądu podczas piątkowych koncertów, piosenkarka Lizzo i zespół rockowy Rage Against the Machine zobowiązali się do przekazania po pół miliona dolarów na rzecz Planned Parenthood, przy czym piosenkarka „Good as Hell” zauważyła, że LiveNation wyrówna jej darowiznę.

W odpowiedzi na piątkowy wyrok, wiele protestów zostało zorganizowanych i przeprowadzonych przez wiodące organizacje zajmujące się prawami reprodukcyjnymi, w tym Planned Parenthood, MoveOn, UltraViolet, Women’s March, ACLU, NARAL i inne w L.A., Nowym Jorku i innych miastach w całym kraju, które potępiły tę decyzję.

Netflix, Disney, Comcast, CAA i inne są wśród hollywoodzkich studiów i firm, które zobowiązały się do pokrycia kosztów podróży dla pracowników, którzy będą musieli wyjechać poza granice swojego stanu, aby dokonać aborcji. Actor’s Equity, SAG-AFTRA, IASTE oraz związki zawodowe pisarzy i reżyserów są wśród tych, które zobowiązały się w różny sposób pomóc – poprzez lobbing w rządach stanowych i zapewnienie pomocy finansowej – swoim członkom w dostępie do opieki aborcyjnej.

Latest Posts

Nie przegap