czwartek, 1 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Marvel rozwija serię 'Wonder Man’ z Destinem Danielem Crettonem, Andrew Guestem (Exclusive)

Filmowiec „Shang-Chi” współpracuje ze scenarzystą „Brooklyn Nine-Nine” i „Community”, który będzie pełnił funkcję głównego scenarzysty.

Destin Daniel Cretton and Andrew Guest

Destin Daniel Cretton, Andrew Guest Jesse Grant/Getty Images; Jesse Grant/Getty Images

Wonder Man to najnowszy superbohater Marvela, który doczekał się ekranizacji.

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings filmowiec Destin Daniel Cretton połączył siły z Andrew Guestem, scenarzystą i producentem komedii takich jak Brooklyn Nine-Nine i Community, aby zająć się serialem live-action z udziałem długoletniego bohatera Marvela.

Guest będzie głównym scenarzystą serialu, podczas gdy Cretton zajmie się produkcją wykonawczą i prawdopodobnie wyreżyseruje jeden lub więcej odcinków. Cretton pracuje dzięki swojej ogólnej umowie z Marvel Studios, podpisanej pod koniec zeszłego roku w blasku sukcesu Shang-Chi. Obaj będą również działać jako współtwórcy serialu.

Prace nad tytułem Wonder Man są na wczesnym etapie, ale jeśli wszystko się uda, kamery mogą ruszyć w 2023 roku.

Wonder Man jest jedną z najstarszych postaci Marvela, po raz pierwszy pojawił się w 1964 roku na łamach Avengers nr 9. Początkowo był złoczyńcą i pojawiał się sporadycznie we wczesnej Erze Marvela, ale został ponownie pomyślany jako bohater (i Avenger) pod koniec lat 70.

W latach 80-tych postać naprawdę weszła na swoje miejsce. Znany jako Simon Williams, był członkiem-założycielem West Coast Avengers z siedzibą w Los Angeles, a dzięki wyglądowi, który obejmował golf, czerwoną kurtkę i okulary przeciwsłoneczne, stał się celebrytą dzięki swojej codziennej pracy jako aktor i kaskader.

Postać rozwinęła również silne więzi z klasycznymi (a teraz, dzięki filmom Marvela i nagrodzonemu Emmy serialowi, znanymi na całym świecie) postaciami Vision i Wanda/Scarlet Witch. Historie związane go do androida poprzez energię jonową i fale mózgowe, które sugerowały, że dwa były zbliżone do braci. Wonder Man nawet rozwinął uczucia do Wandy, po tym jak Vision został zdemontowany.

Czytaj również:  Khloe Kardashian spodziewa się drugiego dziecka z byłym Tristanem Thompsonem przez surogatkę

Nie ujawniono koncepcji postaci dla serii Disney+. Marvel mógłby skierować postać w dół hollywoodzkiej alei, jak dotąd niezbadanej w MCU, lub mógłby ustawić go w alei Wanda-Vision, coś, co firma kontynuuje eksplorację ze swoim najnowszym blockbusterem, Doctor Strange w Multiverse of Madness. W przygotowaniu jest nawet serial spinoffowy WandaVision z Agathą Harkness, złoczyńcą granym przez Kathryn Hahn.

Marvel jest stale płodny w swoich serialach Disney+ od czasu uruchomienia z WandaVision na początku 2021 roku. Niedawno zakończony streaming Moon Knight jest teraz w trybie kampanii o nagrody Emmy, podczas gdy Ms. Marvel jest w środku swojego biegu i generuje jedne z najlepszych recenzji ze wszystkich dotychczasowych seriali Marvela. She-Hulk: Attorney at Law ma pojawić się w sierpniu, podczas gdy Secret Invasion i Ironheart z Samuelem L. Jacksonem są na pokładzie po tym.

Poza tym w przygotowaniu jest pół tuzina seriali, w tym drugi sezon Loki i nowy Daredevil.

Oprócz pracy nad Wonder Manem, Cretton pracuje nad sequelem Shang-Chi i niedawno zakończył reżyserię i produkcję wykonawczą adaptacji powieści graficznej Gene Luen Yanga American Born Chinese dla Disney+.

Guest zetknął się z komedią – ma na swoim koncie takie programy jak 30 Rock iMarry Me – ale ma też doświadczenie w Marvelu: Był producentem konsultacyjnym przy Hawkeye, serialu z Jeremym Rennerem i Hailee Steinfeld, który był znany z zabawnego i lekkiego podejścia do bohaterów i postaci towarzyszących.

Cretton jest reprezentowany przez WME, Pangea i Goodman Genow. Guest jest reprezentowany przez UTA, Mosaic i McKuin Frankel.

Biuletyny THR

Zapisz się na wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej każdego dnia

Subskrybuj Sign Up

Latest Posts

Nie przegap