29 lipca 2022 | 21:06

Mandy Moore będzie musiała „przeć do przodu” bez znieczulenia zewnątrzoponowego podczas porodu swojego drugiego dziecka z powodu choroby autoimmunologicznej.

„Moje płytki krwi są zbyt niskie na znieczulenie zewnątrzoponowe”, aktorka, 38, powiedział TODAY Parents w piątek, ujawniając, że cierpi na immunologiczną plamicę małopłytkową (ITP).

Moore – która również urodziła swojego 17-miesięcznego syna, Gusa, bez znieczulenia zewnątrzoponowego – opisała swój pierwszy poród jako „okropny.”

„Ale mogę to zrobić jeszcze raz. Mogę ponownie wspiąć się na tę górę”, powiedziała outletowi. „Chciałbym, aby leki były opcją – po prostu pomysł, że jest na stole jest tak miły. Ale po prostu będziemy przeć do przodu tak jak ostatnim razem.”

Według Mayo Clinic, ITP występuje, gdy układ odpornościowy „atakuje i niszczy płytki krwi.” Jeśli nie jest traktowane poważnie podczas ciąży, może prowadzić do „większego ryzyka ciężkiego krwawienia podczas porodu.”

Mandy Moore, Taylor Goldsmith and their son Gus
Moore urodziła swojego pierwszego syna również bez znieczulenia zewnątrzoponowego.

W czerwcu aktorka „This Is Us” ujawniła, że ona i jej mąż, Taylor Goldsmith, mają zamiar ponownie zostać rodzicami tej jesieni.

„Jeden niesamowicie znaczący rozdział mojego życia właśnie się zakończył”, napisała aktorka poprzez Instagram, odnosząc się do majowego finału serialu NBC po sześciu sezonach.

„Następny, jako matka dwójki dzieci, właśnie się zaczyna … i jesteśmy tak głęboko wdzięczni i podekscytowani”, Moore poszła dalej. „Baby Boy Goldsmith #2 nadchodzi tej jesieni! Trasa będzie nieco inna niż się spodziewałam, ale nie mogę się doczekać.”

Mandy Moore and Taylor Goldsmith
Moore i Goldsmith pobrali się w 2018 roku i powitali swoje pierwsze wspólne dziecko trzy lata później.

To nie jest pierwsza komplikacja, z którą Moore zmierzyła się podczas swojej drugiej ciąży.

W zeszłym miesiącu musiała odwołać resztę swojej trasy koncertowej In Real Life Tour po tym, jak zmagała się z równowagą życia na drodze podczas ciąży.

Czytaj również:  Victoria Beckham w zimnej wojnie z nową synową, Nicolą Peltz

„Kiedy zarezerwowaliśmy te pokazy, nie byłem w ciąży i chociaż naprawdę myślałem, że mogę zasilić, sposób, w jaki podróżujemy (długie godziny w autobusie i nie otrzymywanie odpowiedniego odpoczynku) dogonił, zebrał swoje żniwo i sprawił, że poczuł się zbyt trudny, aby kontynuować”, napisała na Instagramie. „Wiem, że muszę postawić moją rodzinę i moje zdrowie (i zdrowie mojego dziecka) na pierwszym miejscu, a najlepszym miejscem dla mnie jest teraz dom”.

Podczas gdy Moore – która poślubiła Goldsmitha, 36, w 2018 roku – ogłosiła wiadomość z „ciężkim sercem”, zapewniła fanów, że otrzymają pełny zwrot pieniędzy za odwołane daty trasy.