31 lipca 2022 | 13:47pm

Lil Durk mówi, że robi sobie przerwę, aby skupić się na swoim zdrowiu po wpadce na scenie podczas Lollapalooza.

Raper, 29 lat, doznał drastycznych obrażeń w sobotę po tym, jak został uderzony w twarz przez pirotechnikę na festiwalu muzycznym w Chicago.

„Ze względu na incydent, który wydarzył się na Lollapalooza w Chicago na scenie, mam zrobić sobie przerwę & skupić się na moim zdrowiu” – podpisał post na Instagramie, który pokazał go siedzącego na szpitalnym łóżku w masce na twarzy i z plastrem na prawym oku.

„Wczoraj zakończyłem swój występ dla moich fanów. Appreciate y’all 💙.”

Materiał filmowy z wypadku, który od tego czasu stał się wirusowy w mediach społecznościowych, pokazuje Lil Durka idącego przez scenę, zanim został uderzony bezpośrednio w twarz przez dwa słupy dymu.

Następnie zakrywa twarz swoją koszulką, gdy muzyka się ucina.

Lil Durk
Raper doznał urazu będąc na scenie w weekend.
Amy Harris/Invision/AP

„Woah, woah, wszystko w porządku, bracie? It shot straight up,” someone on the mic could be heard saying, referencing the smoke.

Lollapalooza.
Tysiące festiwalowiczów wlało się na kultowe wydarzenie.
Getty Images

Po kilku chwilach ciszy Durk odpowiedział: „F-k it, no more smoke, let’s do it”, zanim kontynuował swój set.

Dua Lipa
Dua Lipa headlined the festival.
FilmMagic

Gdzie indziej na festiwalu muzycznym, headlinerzy Machine Gun Kelly i Dua Lipa zajęli główną scenę. Rockowiec „Bloody Valentine” przybył ubrany w różową skórzaną kurtkę motocyklową i uraczył fanów hitami ze swojego 2020 studyjnego albumu „Tickets To My Downfall”, jak również z najnowszego wydawnictwa „Mainstream Sellout.”

Muzyk – urodzony jako Colson Baker – odniósł się do grania o 13:30 na zeszłorocznym festiwalu, mówiąc tłumowi: „Czekałem na ten moment przez długi czas.”

Czytaj również:  Kourtney Kardashian wychodzi za Travisa Barkera na kolejnym ślubie we Włoszech
Machine Gun Kelly
Machine Gun Kelly wchodzi na scenę.
FilmMagic

MGK później dokuczał, że będzie „wyprowadzał przyjaciół”, wśród których byli Iann Dior i Avril Lavigne. Innymi wykonawcami na trzydniowym festiwalu muzycznym byli Lil Baby, Big Sean, Green Day, The Kid Laroi i Metallica.