wtorek, 30 maja, 2023

Ostatnie posty

LACMA uhonoruje reżysera Park Chan-wooka i artystkę Helen Pashgian na gali Art+Film

LACMA wybrała parę honorowych gości na swoją galę Art+Film. Ustalone na 5 listopada i przedstawione w muzeum po raz kolejny we współpracy z Gucci, coroczne wydarzenie będzie fetować artystę Helen Pashgian i filmowiec Park Chan-wook.

W ogłoszeniu, dyrektor generalny LACMA Michael Govan nazwał Pashgiana „przyjacielem muzeum od tak dawna” i kimś, kto odegrał „niezatartą rolę” w społeczności artystycznej Południowej Kalifornii. Park, który otrzyma hołd po tym, jak ze swoim najnowszym filmem Decision to Leave odbył festiwal w Cannes i Wenecji, jest autorem, „którego niezapomniane filmy nigdy nie zawodzą, aby pokazać nam siłę kina”, zauważa Govan.

Dodaje: „Uhonorowanie tych dwóch artystów razem kontynuuje żywotnie ważny dialog między sztuką a filmem, który to wydarzenie wspiera” Eva Chow, powracająca jako współprzewodnicząca obok Leonardo DiCaprio, nazwała ich „wizjonerami, którzy przesunęli granice swoich dziedzin.”

Wpływy z corocznej gali Art+Film są przeznaczane na wsparcie inicjatywy LACMA mającej na celu uczynienie filmu bardziej centralnym elementem programu kuratorskiego muzeum, przy jednoczesnym finansowaniu szerszej misji LACMA. Dodatkowe wsparcie dla wydarzenia zapewnia firma Audi.

Pochodząca z Pasadeny Pashgian jest opisywana jako „pionierka i czołowy członek ruchu Światło i Przestrzeń w SoCal w latach 60.”, według LACMA. W trakcie swojej kariery stworzyła znaczącą serię rzeźb składających się z wibrujących kolorowych kolumn, dysków i kul, które często zawierają odizolowany element pojawiający się w zawieszeniu, osadzony lub zamknięty w środku.

W 2014 roku LACMA zaprezentowała pierwszą wielkoskalową instalację rzeźbiarską Pashgiana. W tym samym roku weszła ona do stałej kolekcji muzeum i składa się z 12 formowanych kolumn akrylowych, które wypełniają całą galerię, tworząc wciągające doświadczenie oglądania, które zachęca do medytacji nad naturą materiału i światła. Praca ta podróżowała później do Frist Art Museum i SITE Santa Fe.

Prace Pashgiana można było również zobaczyć w Muzeum Sztuki Współczesnej w San Diego, Norton Simon Museum w Pasadenie, Palm Springs Art Museum, Portland Art Museum, San Francisco Museum of Modern Art oraz Santa Barbara Museum of Art.

Czytaj również:  Sarah Doole ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego producenta filmu "To grzech", firmy Red

Park, południowokoreański reżyser, scenarzysta i producent, zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera na ostatnim festiwalu w Cannes za swój najnowszy film Decision to Leave, dzieło, o którym krytyk THR David Rooney napisał, że to „światowej klasy artysta u szczytu swoich możliwości” Wśród innych jego dzieł znajdują się Joint Security Area, Sympathy for Mr. Vengeance, prestiżowe grand prix w Cannes za Old Boy, nagroda jury za Thirst, Stoker, The Little Drummer Girli The Handmaiden.

Latest Posts

Nie przegap