5 czerwca 2022 r. | 10:26

Książę George skradł show w sobotni wieczór podczas koncertu Party at the Palace.

8-letni królewicz został zauważony, jak śpiewa razem z Rodem Stewartem wersję klasyka Neila Diamonda „Sweet Caroline”, entuzjastycznie przyłączając się do części „bam bam bam”.

Książę George był uroczo ubrany w garnitur i krawat na uroczystość, w której uczestniczyli również jego matka Kate Middleton i ojciec książę William.

Sobota była z pewnością pracowita dla George’a i jego 7-letniej siostry, księżniczki Charlotte.

Wcześniej towarzyszyli oni swoim rodzicom w oficjalnej wizycie w Walii. Było to szczególnie pamiętne wydarzenie, ponieważ ojciec George’a był w tym samym wieku, gdy po raz pierwszy odwiedził Walię ze swoimi rodzicami, księciem Karolem i księżną Dianą.

Rodzina bardzo dobrze bawiła się na koncercie z udziałem gwiazd, machając flagami i śpiewając razem z takimi wykonawcami, jak Duran Duran, Queen, Elton John, Diana Ross i Alicia Keys.

A split pic of Rod Stewart and Prince George
Rod Stewart wystąpił w sobotę na przyjęciu z okazji święta królowej Elżbiety II – ale książę Jerzy skradł show.
Getty Images

W koncercie wzięło udział także wielu innych królewskich gości, w tym książę Karol i Camilla Parker-Bowles, córki księcia Andrzeja, księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia, a także ich mężowie, księżniczka Anna i książę Edward z rodziną.

George’a i Charlotte rozśmieszył nagrany wcześniej skecz, w którym ich prababcia wystąpiła z inną ikoną brytyjskiej kultury – misiem Paddingtonem. Królowa zdradziła, że trzyma zapasową kanapkę w swojej zawsze dostępnej torebce.

Prince George and Prince William
Ośmioletni królewiątko siedziało obok swojego taty, księcia Williama, podczas uroczystości.
Getty Images

Koncert był najważniejszym punktem trzeciego dnia obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej.

Koncert zakończył się wystukiwaniem przez duet filiżanek do klasycznego utworu Queen „We Will Rock You” – rytmu, który doskonale łączył się z występem na żywo brytyjskiego zespołu.