15 lipca 2022 | 16:52pm

Królowa Elżbieta II rzekomo wyraziła ulgę z powodu nieuczestniczenia Meghan Markle w pogrzebie księcia Filipa.

„Dzięki Bogu Meghan nie przyjdzie”, monarchini rzekomo powiedziała swoim zaufanym pomocnikom wewnątrz kaplicy zamku Windsor w dniu pogrzebu jej zmarłego męża w kwietniu 2021 roku, zgodnie z fragmentem nowej książki Toma Bowera „Zemsta: Meghan, Harry i wojna między Windsorami” (via The Sunday Times).

Książę Edynburga zmarł w wieku 99 lat w kwietniu 2021 roku po tym, jak był żonaty z królową, 96, przez 73 lata

Harry wrócił, aby wziąć udział w pogrzebie Filipa sans Markle – która była w tym czasie w ciężkiej ciąży z Lilibet i dlatego pozostała w USA.

Na pogrzebie Harry połączył się ze swoim bratem księciem Williamem po raz pierwszy, odkąd przeniósł się do Stanów Zjednoczonych wśród ich rodzinnego dramatu. Bracia byli widziani w interakcji po pogrzebie wśród ich waśni.

Queen Elizabeth II
Królowa Elżbieta II najwyraźniej nie była zbyt zmartwiona, gdy Meghan Markle nie uczestniczyła w pogrzebie księcia Filipa.
Getty Images

Page Six wyłącznie poinformował, że Harry i Markle nie wezmą udziału w nabożeństwie żałobnym dla Filipa w marcu 2022 roku. Rzecznik Sussexów powiedział nam wtedy, że Harry „ma nadzieję odwiedzić swoją babcię tak szybko, jak to możliwe.”

Markle i Harry – którzy zrezygnowali z królewskich obowiązków w marcu 2020 roku – toczą walkę prawną z rządem Wielkiej Brytanii o brak szczegółów bezpieczeństwa, które otrzymują od kraju od czasu rezygnacji z tytułów.

Meghan Markle in April.
Markle była w tym czasie w ciąży z Lilibet.
Getty Images

Ale duet w końcu powrócił po raz pierwszy razem w kwietniu, kiedy odwiedzili królową, będąc w drodze na 2022 Invictus Games. Uczestniczyli również w obchodach Platynowego Jubileuszu Królowej w czerwcu, gdzie suweren po raz pierwszy spotkał się z ich córką.

Prince Philip's funeral.
Filip został złożony do grobu w kwietniu 2021 roku.
Getty Images

Pałac Buckingham nie skomentował publikacji na temat tego, dlaczego królowa rzekomo powiedziała, że jest wdzięczna, że Markle nie była na służbie księcia Filipa, ale HRH może nie być zadowolony z tego, jak była aktorka „Suits” po tym, jak wysadziła królewskich w wywiadzie tell-all z Oprah Winfrey w zeszłym roku.

Czytaj również:  9-letnia North West może założyć własną linię kosmetyków do pielęgnacji skóry
Prince Harry and Meghan Markle and the Queen's platinum jubilee in June.
Sussexowie nie wrócili do Wielkiej Brytanii od czasu rezygnacji z członkostwa w rodzinie królewskiej w 2020 roku aż do kwietnia tego roku.
Getty Images

Jednak Markle i Harry kiedykolwiek mieli do powiedzenia tylko miłe słowa o królowej, publicznie, że jest.

„Królowa zawsze była dla mnie wspaniała”, powiedziała wtedy Winfrey.