czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Koordynatorzy postprodukcji w stanie Nowy Jork głosują za przystąpieniem do związku zawodowego CWA

Koordynatorzy postprodukcji niezależnej z Nowego Jorku jednogłośnie opowiedzieli się za związkiem zawodowym w Communications Workers of America w ośmiu oddzielnych wyborach reprezentacji związkowej, które odbyły się w czwartek.

Koordynatorzy, należący do grupy organizacyjnej o nazwie Post Production Guild, wygrali wszystkie osiem wyborów do związku zawodowego w National Labor Relations Board, jak podaje CWA. (The Hollywood Reporter skontaktował się z NLRB w celu uzyskania potwierdzenia) Wybory odbyły się w Apple Studios; Netflix Productions; CBS Studios i Eye Productions; Universal Television i Universal Content Productions; Possible Productions; Hostage Productions, TCS US Productions 9, Inc, Omega Rising Productions, Inc, i Newsub 120 Productions, Inc; North Center Productions; oraz Random Productions, Heyday Productions, Sourdough Productions.

Gildia Postprodukcyjna, składająca się z ponad 150 pracowników niezależnych, którzy pracowali przy takich programach jak American Rust, A Quiet Place 2 i Modern Love, początkowo starała się reprezentować postproducentów, kierowników postprodukcji i koordynatorów postprodukcji przy projektach filmowych i telewizyjnych. CWA twierdzi, że kierownicy postprodukcji i postproducenci nie mają obecnie zaplanowanych żadnych wyborów do NLRB.

Według CWA nowojorscy niezależni koordynatorzy postprodukcji nie byli wcześniej reprezentowani przez związki zawodowe. „Jestem dumna z fenomenalnej organizacji, która doprowadziła nas do tego zwycięstwa”, powiedziała w oświadczeniu koordynatorka postprodukcji Disneya, Lauren Orban. „To nowy, jasny dzień dla koordynatorów postprodukcji w Nowym Jorku, którzy przez długi czas byli pomijani i niedoceniani”.

Koordynatorka postprodukcji w Lionsgate/Starz, Jill Christiano, dodała w oświadczeniu: „Nasza pasja, zaangażowanie i ciężka praca sprawiają, że przemysł filmowy w mieście kwitnie, a my zasługujemy na odpowiednie traktowanie i docenianie. Dzisiejsze zwycięstwo jest ważnym krokiem w tym kierunku i nie spoczniemy, dopóki nie otrzymamy solidnego pierwszego kontraktu.”

Post Production Guild złożyła wniosek o wybory do NLRB po tym, jak Alliance of Motion Picture and Television Producers „wielokrotnie odmawiała” dobrowolnego uznania grupy, mimo że „praktycznie wszyscy” uprawnieni pracownicy podpisali karty związkowe, jak podało CWA kilka miesięcy temu. Wówczas rzecznik AMPTP Jarryd Gonzales odpowiedział w oświadczeniu, że „AMPTP i jej firmy członkowskie zdecydowanie respektują prawa wszystkich pracowników wynikające z federalnego prawa pracy do decydowania o tym, czy chcą być reprezentowani przez związek zawodowy” i dodał, że CWA postanowiło uznać „tych, którzy popierają proces wyborów w tajnym głosowaniu za 'antyzwiązkowych'”

Czytaj również:  Jak odwiedzić "Miasto" Michaela Heizera poza Las Vegas, największe dzieło sztuki współczesnej na świecie

Kiedy w marcu po raz pierwszy ogłosili swoje starania o utworzenie związku zawodowego, członkowie Post Production Guild powiedzieli, że chcą ustalić minimalne płace i gwarancje tygodniowe, ujednolicić płace i opisy stanowisk pracy, otrzymać ubezpieczenie, emeryturę i świadczenia związkowe oraz obowiązkowe nadgodziny po 10-12 godzinach pracy, wprowadzić premie weekendowe i wynagrodzenie za urlop oraz wprowadzić „jasną i uczciwą strukturę raportowania” w przypadku skarg dotyczących dyskryminacji i/lub molestowania.

Latest Posts

Nie przegap