24 kwietnia 2023 |18:18

They’re Shell-shocked!

Źródła podają, że dyrektorzy NBCUniversal byli oszołomieni ujawnieniem, że dyrektor generalny medialnego giganta był uwikłany w skandal seksualny.

W niedzielę Jeff Shell zrezygnował ze swojego najwyższego stanowiska w firmie po tym, jak Hadley Gamble – dziennikarka CNBC, jednej z sieci informacyjnych należących do NBCUni – oskarżyła go o molestowanie seksualne.

Przyznał się do „niestosownych relacji” z pracownicą.

Ale źródła w firmie powiedziały Page Six, że „nie było szeptu o romansie” z udziałem Shell w firmie.

„Mało kto wiedział, że w ogóle toczy się dochodzenie”, powiedział jeden z informatorów, „a jeszcze mniej osób wiedziało, że faktycznie doszło do romansu.”

Hadley Gamble
Deadline.com donosi, że zagraniczna korespondentka Hadley Gamble była pracownicą, która złożyła skargę o molestowanie seksualne przeciwko Shell.
Hadley Gamble/Instagram

W centrali panuje przekonanie, że relacje między żonatym Shellem a pochodzącym z Bliskiego Wschodu Gamble’em rozpoczęły się, zanim został on mianowany dyrektorem generalnym firmy, która nadzoruje Universal Pictures, NBCUniversal News Group (w tym NBC News, CNBC i MSNBC) oraz NBCUniversal Television and Streaming (w tym NBC i Bravo), wśród innych firm medialnych.

Jeden z wtajemniczonych powiedział, że nie wydawał się być typem zaangażowanym w romans w miejscu pracy. „Zawsze był bardzo szanowany, a w szczególności szanował kobiety” – powiedział jeden z oszołomionych pracowników.

Jeff Shell
Shell był dyrektorem generalnym NBCUniversal od 2020 roku.
REUTERS

Wtajemniczeni nie są nawet pewni, jak Shell i Gamble mogli się poznać, ponieważ mieszka ona w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jeden z nich spekuluje, że mogło to mieć miejsce na corocznym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, ponieważ jest to główne wydarzenie dla biznesowego CNBC. Shell uczestniczył w tym wydarzeniu przynajmniej raz, w 2013 roku, kiedy to został zacytowany na temat swoich przemyśleń dotyczących sprzedaży biletów na Igrzyska Olimpijskie.

Shell podał się do dymisji w niedzielę. Wydał oświadczenie, w którym napisał: „Miałem niewłaściwe relacje z kobietą w firmie, czego bardzo żałuję. Jest mi naprawdę przykro, że zawiodłem moich kolegów z Comcast i NBCUniversal.”

Czytaj również:  Mąż Kim Zolciak odkurza rezydencję w bieliźnie na wieść o przejęciu nieruchomości

Shell jest związany z firmą od dziesięcioleci i został dyrektorem generalnym w 2020 roku.

W oświadczeniu dla Variety prawnik Gamble powiedział, że złożyła skargę przeciwko Shell za molestowanie seksualne i dyskryminację ze względu na płeć.

„Dochodzenie w sprawie pana Shella wynikło ze skargi mojej klientki na molestowanie seksualne i dyskryminację ze względu na płeć” – powiedziała gazecie Suzanne McKie z Farore Law.

Hadley Gamble
Gamble ma siedzibę w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
https://www.linkedin.com/in/hadley-gamble-8889634a/overlay/photo/

Shell jest żonaty z Laurą Fay Shell i, według poufnych informacji NBCUni, mają dwoje dzieci.

Gamble wcześniej pojawiła się w wiadomościach, gdy została oskarżona przez rosyjskie media państwowe o zachowywanie się jak „obiekt seksualny”, aby odwrócić uwagę rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, a państwowe media sugerowały nawet, że była częścią amerykańskiej „operacji specjalnej”

Przedstawiciel NBCUni nie skontaktował się z nami.