piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

Jim Wilhelm, agent teatralny, zmarł w wieku 68 lat

Zmarł Jim Wilhelm, agent teatralny, który reprezentował takich aktorów jak Olivia de Havilland, Daniel Dae Kim, Brian Stokes Mitchell, Lea Salonga i Cybill Shepherd. Miał 68 lat.

Wilhelm zmarł w poniedziałek w Nowym Jorku po krótkiej walce z rakiem, poinformował jego publicysta.

Wilhelm był jednym z założycieli Douglas, Gorman, Rothacker & Wilhelm, jednej z najbardziej znanych nowojorskich agencji teatralnych od momentu jej powstania w 1988 roku. W 2010 r. został pierwszym agentem teatralnym, który głosował na Tony Awards.

Na przestrzeni lat do grona klientów Wilhelma należeli także Lynn Cohen, Sandy Duncan, Lainie Kazan, Alice Ripley, Kathleen Chalfant, Elaine Paige, Sierra Boggess, Douglas Sills, Keala Settle, Paige O’Hara i Jodi Benson.

Pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Krajowego Stowarzyszenia Przedstawicieli Talentów i był aktywnym uczestnikiem i członkiem założycielem zarządu Broadway Cares, który pomaga osobom z HIV i AIDS.

Wilhelm, który uzyskał dyplom z komunikacji i teatru na Uniwersytecie Gannon w Erie w Pensylwanii, rozpoczął swoją karierę w teatrze jako aktor (zdobył kartę Equity w Pittsburgh Civic Light Opera). Pracował jako kierownik sceny, dyrektor PR i dyrektor castingu, zanim został agentem talentów.

Wilhelm prowadził seminaria i zajęcia na temat teatru na uniwersytetach i konserwatoriach w całym kraju, w tym na NYU, North Carolina School of the Arts, Boston Conservatory, Elon University i, co najważniejsze, na University of Cincinnati/College-Conservatory of Music, gdzie ustanowił coroczne stypendium przyznawane wybitnemu starszemu majorowi teatru muzycznego w imieniu swojej zmarłej klientki i przyjaciółki, aktorki Broadwayu / artystki nagrywającej Laurie Beechman.

Po 45 latach pracy w Nowym Jorku, w 2021 roku przeszedł na emeryturę do Milford w Pensylwanii.

Przeżył swojego 40-letniego męża, Jeffa Pottera; braci Tima i Keitha; oraz szwagierki Sandy i Franceine.

Czytaj również:  Najlepsze, oszczędzające miejsce domowe niezbędniki dla małych i stylowych pomieszczeń

Latest Posts

Nie przegap