czwartek, 23 marca, 2023

Ostatnie posty

Jennifer Hudson zostaje laureatką EGOT podczas 2022 Tony Awards

Jennifer Hudson zarobiła swój EGOT w niedzielę na 2022 Tony Awards, kiedy to wygrała za „A Strange Loop”, dołączając do grona wybrańców, którzy dostali wszystkie prestiżowe nagrody za wykonanie.

Hudson, 40, dołącza do ekskluzywnej listy 16 innych zwycięzców, w tym takich jak Audrey Hepburn, Alan Menken, Andrew Lloyd Webber i Whoopi Goldberg, którzy wszyscy zdobyli nagrody na Emmys, Grammys, Oscary i Tonys.

Prestiżowy tytuł został przyznany Hudsonowi jako producentowi nagrodzonego Tony Award musicalu „A Strange Loop”, który w niedzielę zdobył tytuł Najlepszego Musicalu.

Droga Hudson do EGOT rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy zdobyła Oscara za rolę w „Dreamgirls” Później otrzymała nagrody Grammy w 2009 roku za najlepszy album R&B oraz w 2017 roku za występ na ścieżce dźwiękowej „The Color Purple”.

Również w 2021 roku Hudson zdobył Emmy za serial animowany „Baby Yaga”.

„A Strange Loop” otrzymał aż 11 nominacji do nagrody Tony, w tym dla najlepszego musicalu i najlepszego aktora, a także nagrodę Pulitzera. Spektakl, napisany przez Michaela R. Jacksona, zdobył nagrodę Tony dla najlepszego nowego musicalu, a Jackson otrzymał nagrodę za najlepszą książkę muzyczną.

Czytaj również:  Carrie Ann Inaba wspomina o absolwencie 'DWTS' Aaronie Carterze, który ma "piękne serce, światło"

Latest Posts

Nie przegap