wtorek, 30 maja, 2023

Ostatnie posty

Jak „This Is Us” zakończyło się na „zwykłym dniu z życia”

[This story contains spoilers from the series finale of NBC’s This Is Us, “Us.”]

Głównym osiągnięciem This Is Us było to, jak hitowy dramat rodzinny NBC zdołał podróżować w czasie. Czy to skacząc do przodu, czy cofając się, nieliniowy serial przez sześć sezonów przemierzał dekady, aby opowiedzieć historię rodziny Pearsonów od emocjonalnego początku i środka do końca – a w finale serii udało się nawet zostawić widzów z pełną nadziei wizją przyszłości.

Skoki w czasie oznaczały, że trzeba było obsadzić trzy zestawy aktorów, aby zagrać wielką trójkę rodzeństwa, która jest w centrum opowieści, graną jako dorośli przez Sterlinga K. Browna, Chrissy Metz i Justina Hartleya. Dlatego też, kiedy twórca i scenarzysta Dan Fogelman wymyślił swoje zakończenie, musiał zdecydować kiedy je nakręcić.

W finale serii, zatytułowanym „Us” i napisanym przez Fogelmana, odcinek rozgrywa się w dwóch liniach czasowych. W obecnej/przyszłej linii czasowej, Wielka Trójka kładzie matkę Rebeccę Pearson na odpoczynek, po jej pożegnaniu w przedostatnim odcinku, „The Train” Następnie, w linii czasowej retrospekcji, Rebecca i Jack (Milo Ventimiglia) mają to, co Fogelman opisuje jako „zwykły dzień z życia” ze swoimi młodszymi dziećmi – rzadką sobotę bez planów, która staje się okazją do stworzenia małych chwil, wokół których opiera się serial.

„Zawsze wiedziałem, że to będzie zakończenie i że przedostatni odcinek zakończy się odejściem Rebeki, a następnie ostatni odcinek będzie zwykłym dniem z życia,” wyjaśnił Fogelman podczas This Is Us finałowego pokazu i panelu w weekend, w którym uczestniczył The Hollywood Reporter.

Rozmawiając z THR przed panelem, Fogelman rozwodził się nad „wycinkiem życia w dniu rodziny”, który porównał do widzów natrafiających na found footage Pearsonów.

„[The flashback tells] naprawdę prosta historia, która ma sprawić, że ludzie pomyślą o swoich własnych rodzinach i rzeczach, o których zapominamy, by w nich siedzieć i być obecnym”, wyjaśnił. „A potem, mam nadzieję, dać wiadomość na końcu, aby przemówić do każdego, kto martwi się o śmiertelność lub stracił kogoś, co jest, że tylko dlatego, że ktoś umiera lub odchodzi, nie oznacza, że opuszcza historię twojej rodziny lub opuszcza twoją historię.”

Lazy loaded image

Jack (Milo Ventimiglia) i Rebecca Pearson (Mandy Moore) ze swoimi małymi dziećmi z „Wielkiej Trójki” w finałowej retrospekcji: Mackenzie Hancsicsak jako Kate, Parker Bates jako Kevin i Lonnie Chavis jako Randall.Dzięki uprzejmości Rona Batzdorffa/NBC

Fogelman od dawna miał w głowie takie zakończenie. Ale uchwycenie właściwej migawki w czasie z młodymi aktorami, którzy grają Kate, Kevina i Randalla, było kluczowe, ponieważ Lonnie Chavis, Mackenzie Hancsicsak i Parker Bates mieli 8 lat i szybko się rozwijali, kiedy serial rozpoczął się w 2016 roku.

Czytaj również:  gwiazda 'I Wanna Dance With Somebody' Naomi Ackie dołącza do Laury Dern, Benedicta Cumberbatcha w Justin Kurzel Sci-Fi 'Morning' (Exclusive)

„Nakręciliśmy ten [flashback in the] odcinek lata temu, przede wszystkim po to, by uchwycić ich w momencie, w którym poczują się nostalgicznie dla nas i dla widzów” – powiedział Fogelman, podczas panelu, o filmowaniu scen z soboty Pearsona na początku czwartego sezonu serialu i zanim aktorzy wyrośliby na młodych nastolatków, którymi są teraz.

„To jak oglądanie starego domowego filmu”, dodał Fogelman, co jest odpowiednie, ponieważ Pearsonowie kończą oglądanie domowych filmów w retrospekcji.

W innym momencie Jack uczy swoich synów, jak golić twarze, jednocześnie przekazując im słowa mądrości, które będą brzmiały w uszach Randalla dziesiątki lat później – kiedy po pochowaniu matki, a także otrzymaniu wiadomości, że wkrótce zostanie dziadkiem, uświadamia sobie dychotomię życia i wraca myślami do spotkania z ojcem tego dnia. Wówczas nie do końca rozumiał, dlaczego Jack z taką satysfakcją siedział na ich rodzinnej sofie i patrzył, jak jego rodzina cieszy się raczej nieciekawą sobotą.

„Kiedy jesteś młody. Zawsze starasz się być starszy. A kiedy się starzejesz, zawsze próbujesz wrócić. Be back”, wyjaśnia Jack młodym Randallowi i Kevinowi, insynuując, że ich siostra była mądra ponad swoje lata i rozumie tę koncepcję lepiej niż oni. „Staracie się doceniać chwile. To właśnie robimy, to zbieranie tych małych momentów. Nie rozpoznajemy ich, kiedy w nich jesteśmy, bo jesteśmy zbyt zajęci patrzeniem w przyszłość. Potem spędzamy resztę życia patrząc wstecz, próbując sobie przypomnieć. Próbując być z powrotem w nich.”

Dodając: „Pewnego dnia, dostaniesz to.”

Sceny retrospekcji stanowią ponad połowę odcinka. Fogelman nakręcił trzy lub cztery dni materiału z pięcioosobową rodziną, a także kolejną scenę retrospekcji między Randallem a jego biologicznym ojcem, Williamem (Ron Cephas Jones), który przekazał Randallowi własną ojcowską mądrość o radości i bezwarunkowej miłości bycia dziadkiem (aby również uchwycić córki Randalla, grane przez Eris Baker i Faithe Herman, zanim się zestarzały). Obie te wiadomości siedzieć z Randall jak on przynosi serię do końca. W końcu Randall, podobnie jak Jack dekady przed nim, siedzi i obserwuje swoją rodzinę po pogrzebie Rebeki, znajdując radość wśród smutku i zbierając nowe rodzinne wspomnienia.

Czytaj również:  Najlepsze wyprzedaże z okazji Boxing Day, aby robić zakupy w nowym roku, od mody po fitness

„Wiedzieliśmy, że chcemy, aby Rebecca umarła w przedostatnim odcinku, aby ostatni odcinek – choć duży, rozległy, gigantyczny i epicki – nie kończył się śmiercią”, powiedział Fogelman, który mówił o tym, że This Is Us jest hołdem dla jego własnej matki, z którą nie miał okazji się pożegnać przed jej śmiercią. Podczas panelu dodał, że „serial kończył się dosłownie i strukturalnie z tym, co dzieje się po tym, jak ktoś umiera, co jest w dużej mierze tematem całego serialu: Ktoś może odejść, ktoś może umrzeć, ale nie przestaje być częścią rodzinnej opowieści, przeszłości i przyszłości.”

To przesłanie zostało przefiltrowane przez Jacka w jego ostatnich słowach do Rebeki, kiedy w końcu spotyka się ze swoim pierwszym mężem w mistycznym pociągu przed jego odejściem. „Trudno to wyjaśnić, ale zrobisz z nimi te wszystkie rzeczy”, mówi jej, uspokajając jej obawy, że zabraknie jej chwil spędzonych z rodziną, kiedy już pozwoli jej odejść. „Będziesz tam.”

A nuta nadziei zawsze była tym, co Fogelman chciał zostawić po sobie.

„Zawsze uważałem, że serial jest nieco bardziej pełen nadziei i optymizmu, i mam nadzieję, że porusza – w pozytywny sposób – niż był po prostu smutny i okropny,” powiedział THR. „Tematem tego odcinka i serialu było to, że rodzina trwa dalej nawet po stracie ważnej postaci. Nie chciałem, żeby finałowa historia dotyczyła śmierci, chciałem, żeby była o rodzinie idącej do przodu i odbijającej się w przeszłość. Był to więc bardzo ustalony plan od samego początku i czuję, że wykonaliśmy go we właściwy sposób.”

Kirsten Chuba przyczyniła się do powstania tej historii.

Aby dowiedzieć się więcej o finałowym sezonie i finale This Is Us, przeczytaj wywiady ze Sterlingiem K. Brownem, Mandy Moore, Justinem Hartleyem, Jonem Huertasem, Chrissy Metz i Chrisem Sullivanem, zespołem razem i więcej od Fogelmana na temat ostatecznego ujęcia.

Latest Posts

Nie przegap