piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

J.J. Abrams: „Demimonde” nie żyje w HBO

Serial z Danielle Deadwyler w roli głównej będzie sprzedawany streamerom po tym, jak w Warner Bros. Discovery pojawiły się problemy z budżetem.

J.J. Abrams

J.J. Abrams Alberto E. Rodriguez/Getty Images

Zgodnie z oczekiwaniami, Demimonde nie będzie kontynuowany w HBO.

Serial, który był pierwszym oryginalnym serialem stworzonym przez J.J. Abramsa od czasu Fringe w 2008 roku, został oficjalnie odrzucony przez sieć kablową HBO z powodu problemów związanych z ogromnym budżetem serialu.

Źródła donoszą THR że Abrams w ostatniej chwili prosił szefa HBO/HBO Max Caseya Bloysa o uchronienie dramatu przed anulowaniem. Bloys miał tydzień na zastanowienie się, ale ostatecznie podjęto decyzję o rozstaniu z serialem, dla którego Abrams starał się o budżet przekraczający 200 milionów dolarów. Dla porównania, prequel Gry o tron produkcji HBO House of the Dragon kosztował mniej niż 200 milionów dolarów. Abrams miał również wyreżyserować pilota serialu Demimonde, który zmienił już prowadzących, odkąd trafił do HBO w 2018 roku po wojnie przetargowej z Apple.

Demimonde, w którym główną rolę gra Danielle Deadwyler (Station Eleven, Watchmen), będzie teraz sprzedawany przez producentów Warner Bros. Television do streamerów, w tym Apple i Netflix – platform, na których Abrams ma inne seriale w przygotowaniu. Apple, gdzie Abrams ma również Little Voice i limitowaną serię Lisey’s Story , jest uważany za naturalny dom dla Demimonde. Warto zauważyć, że Apple usilnie dążyło do podpisania umowy z Bad Robot, choć ówczesne źródła sugerowały, że Abrams odrzucił umowę wartą podobno 500 milionów dolarów ze względu na wyłączność.

Wiadomość o tym, że Demimonde został zwolniony z HBO nadchodzi w momencie, gdy dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, ostro przygląda się wszystkim bogatym umowom studia. Źródła donoszą, że dyrektor, który ma za zadanie odciąć 3 miliardy dolarów z nowo połączonej firmy, jest niezadowolony z braku efektów pracy Abramsa i jego sztandarowej firmy Bad Robot, której umowa na 250 milionów dolarów została podpisana w 2019 roku.

Czytaj również:  Zdobywca nagrody Emmy, komik Kevin Rooney, który pracował z Jayem Leno i Dennisem Millerem, umiera w wieku 71 lat

Brak dostaw treści do HBO i HBO Max spowodował problem z dostawami zarówno dla sieci kablowej premium, jak i streamera, co utrudnia planowanie budżetów na takie rzeczy jak marketing. Obecnie nie ma planu dostarczenia żadnego z wielu projektów Bad Robot na platformy WBD lub dla zewnętrznych nabywców. Warto zauważyć, że Abrams pracuje nad nowym filmem Star Trek dla konkurencyjnego studia Paramount Global, ponieważ umowa z Warners nie obejmowała wyłączności.

Demimonde nie jest pierwszym serialem Bad Robot, który dostał przepustkę od HBO/HBO Max. W zeszłym roku stacja porzuciła również Overlook, przy czym ten swoisty spinoff Lśnienia trafił do Netflixa po tym, jak Warners sprzedał serial. Overlook był jednym z trzech pierwszych seriali, które Abrams i Bad Robot zaczęli realizować w kwietniu 2020 roku w ramach szeroko zakrojonej umowy z firmą. Serial nie został jeszcze wyemitowany i nie ma daty premiery.

Oprócz Demimonde i Overlook, Abrams ma w przygotowaniu wiele projektów telewizyjnych w ramach umowy z Warner Bros. Discovery. W HBO/Max, Bad Robot stoi za animowanym serialem dla dorosłych Batman , Subject to Change, Fledgeling, dramatem Josha Hollowaya Duster oraz opartą na komiksach DC Comics serią Justice League Dark, w której skład wchodzą Constantine (prace trwają od początku 2021 roku) i Madame X (wybrana w czerwcu zeszłego roku) . Źródła podają, że Warners ma większość scenariuszy do Constantine i pilota do Madame X , ale żaden z tych projektów nie został jeszcze obsadzony. Inne projekty to m.in. serial U2 dla Netflixa i Apple’s Presumed Innocent, film o Jennifer Garner My Glory Was I Had Such Friends oraz długo oczekiwany, ale niedawno ogłoszony Speed Racer. Abrams i Bad Robot, które prowadzi wraz ze swoją partnerką i żoną, Katie McGrath, mają również w planach czwarty sezon serialu HBO Westworld , a także obszerny program filmowy, w którym znajdują się tytuły dla WBD, Netflix i Paramount. Bad Robot rozszerzyło również swoją działalność o gry wideo i podcasty, kontynuując swoją ewolucję w kierunku firmy multimedialnej.

Czytaj również:  Behind the Themes of "Wakanda Forever

Biuletyny informacyjne THR

Zapisz się, aby otrzymywać codziennie wiadomości THR prosto do swojej skrzynki pocztowej

Subskrybuj Zapisz się

Latest Posts

Nie przegap