9 sierpnia 2022 r. | godz. 19:59

Ostatnie nagłówki sugerowały, że ikona hip-hopu Irv Gotti nigdy nie pogodził się z rozstaniem ze swoją protegowaną Ashanti. Możemy zapewnić czytelników, że są one błędne.

„F – k nie,” powiedział Page Six. W rzeczywistości, zapomnij o tym, że nigdy o niej nie zapomniał – nigdy jej nie wybaczył.

Gotti powiedział, że czuł się zdradzony przez piosenkarkę, ponieważ kiedy został niesłusznie oskarżony o wykorzystanie swojej powstającej wytwórni, Murder Inc. Records, do prania pieniędzy dla Kennetha „Supreme” McGriffa z legendarnego Supreme Team, Ashanti uciekła.

Skazany za handel crackiem McGriff rozpoczął pracę nad projektem filmowym z Gottim po wyjściu McGriffa z więzienia, co zwróciło uwagę FBI na wytwórnię. Śledczy zrobili nalot na jej siedzibę, a później aresztowali Gottiego, twierdząc w 2005 roku, „że imperium Murder Inc. przyjmowało worki na śmieci i pudełka po butach wypchane pieniędzmi z narkotyków i prało je dla notorycznego króla cracku i heroiny z Queens”, donosił wtedy The Post. (Podano również, że Ashanti uczestniczyła w przesłuchaniach).

Gotti został oskarżony o wypranie 1 miliona dolarów dla McGriffa, ale został uniewinniony.

Nelly and Ashanti holding each other wearing black.
Piosenkarka przeszła do związku z raperem Nelly po rozstaniu z Gottim.
Dimitrios Kambouris

„Kiedy federalni uderzyli, uciekła jak karaluchy, kiedy włączasz światło”, powiedział Gotti o piosenkarce.

„Była gotowa, aby pozbyć się f – – k z wytwórni Murder Inc. i była gotowa porzucić mnie, osobę, która ją stworzyła. I tak mogę powiedzieć, że to ja ją stworzyłem. Skąd wiesz, że mogę to powiedzieć stanowczo? W momencie, gdy przestanę robić jej płyty…. Od tego czasu nie zrobiła żadnego hitu.”

Irv Gotti at the 2022 BET Awards red carpet.
Gotti mówi, że wbrew niedawnym doniesieniom, zdecydowanie nie walczył o to, by zostawić związek za sobą.
Getty Images

Ashanti podpisała kontrakt z Murder Inc. w 2002 roku i wydała swój debiutancki album z własnym tytułem, który sprzedał się w ponad 505,000 kopii w USA w pierwszym tygodniu od wydania.

Czytaj również:  Diana Jenkins jest w "kilku tygodniach ciąży", opuściła PCA z powodu "odpoczynku w łóżku"

Później przeszła do Def Jam i rozpoczęła karierę aktorską.

Od Gottiego przeszła również do romansu z raperem Nelly. Piosenkarka „Happy” umawiała się z Nelly’m z przerwami przez 11 lat w latach 2003-2014.

Po tym jak Gotti mówił ostatnio o bólu, który sprawił mu podcast „Drink Champs”, pojawiły się doniesienia, że wciąż łasi się do Ashanti.

5-częściowy dokument „Murder Inc Story” pojawi się 9 sierpnia na BET.