19 kwietnia 2023 r. |20:37

Były bywalec tabloidów i gwiazda reality TV Fabián Basabe wymyślił się na nowo jako polityk z Florydy – a kontrowersje pilnie mu towarzyszą.

Po tym jak Reprezentant Izby Stanowej Florydy Basabe został podobno oskarżony o spoliczkowanie współpracownika na przyjęciu po inauguracji Gov. Rona DeSantisa, czemu zaprzeczył, wyborcy LGBTQ Basabe’a podnieśli rękę i nazwali go hipokrytą.

Aktywiści obrzucają Basabe’a fałszem po tym, jak głosował za rozszerzeniem stanowej ustawy „Don’t Say Gay”. Źródła powiedziały Page Six, że miejscowi są oburzeni, zwłaszcza, że „powszechnie wiadomo, że od dawna jest w otwartym małżeństwie ze swoją żoną i identyfikuje się jako gej”, twierdzą.

Basabe bronił swojego głosu, wyjaśniając: „Pracowałem razem ze sponsorem ustawy, aby zapewnić, że język w żaden sposób nie jest skierowany do społeczności LGBTQIA+, którą kocham i wśród której żyję.”

Fabian Basabe
Basabe jest oskarżany o bycie hipokrytą za głosowanie za rozszerzeniem florydzkiej ustawy „Don’t Say Gay”.
Getty Images

Powiedział nam również, że identyfikuje się jako „ojciec i jako mężczyzna, który jest wierny sobie i reprezentuje ideę życia i kochania, jak ktoś jest emocjonalnie i sercem kierowany”, kiedy dotarliśmy do niego w środę.

Imprezowicz, który stał się kontrowersyjnym politykiem, jest żonaty z dziedziczką La Perla Martiną Borgomanero od 2005 roku, ale rzekomo mieszka ze swoim długoletnim chłopakiem, jak podają źródła.

Basabe nie chce wchodzić w szczegóły dotyczące jego życia prywatnego, ale powiedział nam: „Jestem pełnoletni, dlatego mam prawo do prowadzenia dowolnego stylu życia, który wybiorę, tak jak wzmocniłem to całe ustawodawstwo, które uchwaliliśmy.”

Fabian and Martina Basabe
Basabe i jego żona Martina rzekomo mają otwarte małżeństwo.
WireImage

Mieszkańcy Miami zamieszczali zrzuty ekranu, na których widać, że Basabe w przeszłości odwiedzał bary gejowskie i zadawał się z drag queens.

Pojawiło się również zdjęcie z 2017 roku, na którym całuje swojego partnera w nowojorskim hotspocie Omar’s.

Czytaj również:  Wewnątrz zaskakujący flirt Angeliny Jolie z piosenkarzem toyboyem, feud Pitta

Oburzenie nad byłą gwiazdą telewizyjną – z takich dawno zapomnianych reality show jak E!’s „Young, Rich and Famous” i „Filthy Rich: Cattle Drive”, w którym wystąpiły Kourtney Kardashian i Brittny Gastineau – uderzyło w gorączkę, gdy pojawił się na paradzie Pride w ostatni weekend, gdzie protestujący maszerowali z tablicami, na których czytali: „Basabe zdradził swoich wyborców”.

„Prowadził kampanię na rzecz praw LGBTQ i ludzie znają go jako geja… To ogromny policzek w twarz”, powiedziało nam źródło, które uczestniczyło w paradzie.

Fabian Basabe
Basabe jest byłą gwiazdą reality, która pojawiła się w takich programach jak E’s „Young, Rich and Famous”
Getty Images

Basabe odpowiedział na wrzawę, mówiąc Miami’s CBS News affiliate, „ludzie są źle poinformowani” „Pomogę im znaleźć drogę, kiedy wrócę z Tallahassee” – powiedział. „Ludzie mnie potrzebują i pomogę im znaleźć prawdę w tym, co naprawdę dzieje się za tymi grupami adwokackimi”

Powiedział nam, że spodziewał się tłumów „ponieważ agitatorzy promowali się do swojej krajowej bazy. Bardzo niewielu członków mojego rzeczywistego okręgu tam było” – twierdził.

„Dałem wszystkim znać, że są kochani, widziani, słyszani i strasznie niedoinformowani o procesie legislacyjnym… Wielu nawet nie wiedziało, dlaczego trzymają znak, ale podążali za tłumem w hałasie” – dodał.

W 2005 roku Basabe został nazwany przez Washington Post „dokładnie wypolerowanym 27-latkiem znanym z kolumn plotkarskich i nowojorskich wyższych sfer towarzyskich jako 'It’ boy z Manhattanu”.

Fabian Basabe
Basabe został wykluczony z Bass Museum w Miami po tym, jak został oskarżony o nazwanie publicysty słowem N w 2019 roku.
Getty Images for Prada

Ten sam kawałek nazwał go, „uśmiechniętym i modnie uszykowanym bywalcem w obwodzie dobrego życia na Manhattanie, wyskakując na jednym wydarzeniu charytatywnym po drugim, wysoko podbijając portierów w ekskluzywnych nocnych lokalach w mieście, spędzając czas z paczką młodych funduszy powierniczych i milionerów z Wall Street.”

Wcześniej informowaliśmy, że Basabe został zbanowany w Miami’s Bass Museum w 2019 roku, gdy został oskarżony o nazwanie publicysty słowem N, a także „chłopem”, „dziwką” i „suką” Publicysta zarzucił na Instagramie: „Właśnie zostałem nazwany [słowem N] chłopską suką i dziwką przez Fabiana Basabe – płonący kawałek s-t rasistowskiego śmiecia.

Czytaj również:  Projektant Balenciaga Demna wypowiada się po skandalu BDSM: "Błąd w ocenie

Basabe zaprzeczył, że użył słowa na N podczas kłótni, mówiąc wtedy Page Six: „Mimochodem powiedziałem 'nice try, peasant’ Na 100 procent powiedziałem to i przeproszę za to.”

Domniemany incydent z policzkiem jest przedmiotem dochodzenia, według przedstawiciela marszałka Izby Florydy Paula Rennera. Basabe powiedział CBS Miami, że nie wiedział o dochodzeniu.