czwartek, 1 czerwca, 2023

Ostatnie posty

’Harry Potter’ Cast Pays Tribute to Robbie Coltrane: „You Made Us a Family”

Obsada Harry’ego Pottera opłakuje śmierć Robbiego Coltrane’a.

W piątek ogłoszono, że Coltrane odszedł w wieku 72 lat. „Oprócz tego, że był wspaniałym aktorem, był kryminalistycznie inteligentny i błyskotliwie dowcipny, a po 40 latach bycia dumnym z tego, że nazywam się jego agentem, będzie mi go brakowało” – powiedziała o aktorze w oświadczeniu agentka Coltrane’a, Belinda Wright.

Pomimo zróżnicowanych kredytów filmowych i telewizyjnych, najbardziej znaną rolą Coltrane’a był portret Rubeusa Hagrida, olbrzymiego dozorcy terenu w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, w filmach Harry Potter, począwszy od Harry Potter i Kamień Czarodzieja w 2001 roku.

Na początku tego roku, obsada ponownie połączyła się dla HBO Max reunion special, Harry Potter 20th Anniversary: Powrót do Hogwartu. Coltrane wzruszył się, gdy wspominał czas kręcenia serii. W specjalnym odcinku Coltrane ze łzami w oczach powiedział, że pomimo zakończenia franczyzy oznaczającego „koniec pewnej epoki”, filmy będą nadal żyły w kolejnych pokoleniach. „Dziedzictwo filmów polega na tym, że moje dzieci będą pokazywać je swoim dzieciom, więc możesz oglądać za 50 lat, proste – mnie tu nie będzie, niestety, ale Hagrid będzie,” powiedział.

Na wieść o jego odejściu, członkowie obsady Pottera zabrali się do mediów społecznościowych, aby wspomnieć swojego zmarłego gwiazdora.

Autorka Harry’ego Pottera J.K. Rowling napisała: „Nigdy już nie poznam nikogo zdalnie podobnego do Robbiego. Był niesamowitym talentem, kompletnym unikatem, a ja miałam wielkie szczęście, że mogłam go znać, pracować z nim i śmiać się z nim w głos. Przesyłam moją miłość i najgłębsze kondolencje jego rodzinie, przede wszystkim jego dzieciom.”

Daniel Radcliffe, który grał Harry’ego Pottera u boku Hagrida Coltrane’a, powiedział w oświadczeniu, „Robbie był jedną z najzabawniejszych osób, jakie poznałem i przyzwyczajał nas do ciągłego śmiechu jako dzieci na planie. Szczególnie miło wspominam, jak podtrzymywał nas na duchu podczas kręcenia Więźnia Azkabanu, gdy godzinami chowaliśmy się przed ulewnym deszczem w chatce Hagrida, a on opowiadał historie i sypał dowcipami, by podtrzymać morale. Czuję się niesamowicie szczęśliwa, że mogłam go poznać i pracować z nim i bardzo smutna, że odszedł. Był niesamowitym aktorem i uroczym człowiekiem.”

Czytaj również:  Argonon uruchamia amerykańską spółkę joint venture Rose Rock z byłym producentem wykonawczym "Kaczej Dynastii" Joe Weinstockiem

Emma Watson, która grała Hermoine Granger w Potterze, powiedziała w oświadczeniu udostępnionym na swojej historii na Instagramie, „Robbie był jak najbardziej zabawny wujek, jakiego kiedykolwiek miałam, ale przede wszystkim był głęboko opiekuńczy i współczujący wobec mnie jako dziecka i dorosłego. Jego talent był tak ogromny, że miało to sens, że grał giganta – mógł wypełnić KAŻDĄ przestrzeń swoim blaskiem. Robbie, jeśli kiedykolwiek będę mógł być tak miły jak Ty dla mnie na planie filmowym, obiecuję, że zrobię to w Twoim imieniu i pamięci. Wiedz jak bardzo Cię uwielbiam i podziwiam. Naprawdę będzie mi brakowało Twojej słodyczy, Twoich przezwisk, Twojego ciepła, Twojego śmiechu i Twoich uścisków. Sprawiłaś, że staliśmy się rodziną. Wiedz, że byłeś tym dla nas. Nie było lepszego Hagrida. Dzięki tobie bycie Hermoine było radością”

Rupert Grint, który grał Ronalda Weasleya w serialu, zamieścił na swoim Instagramie post, w którym powiedział, że jest „złamany sercem” z powodu utraty Coltrane’a. „Nigdy nie zapomnę zapachu cygar i kleju do brody – cudowne połączenie. Nikt inny na tej planecie nie mógł grać Hagrida, tylko Robbie.Tak jak Hagrid był w książkach i filmach Robbie był w życiu- ciepły, współczujący i przezabawny. Człowiek o wielkim sercu, który nawet kilkadziesiąt lat później wciąż o nas dbał. Przesyłając miłość do jego rodziny. Do zobaczenia po drugiej stronie Bobser”

Tom Felton, który grał Draco Malfoy, również wziął na Instagram, aby oddać hołd Coltrane’owi. W podpisie obok zdjęcia Coltrane’a, Radcliffe’a, Watsona i siebie, Felton powiedział: „Jednym z moich najmilszych wspomnień z kręcenia Harry’ego Pottera była nocna sesja na pierwszym filmie w zakazanym lesie. Miałem 12 lat. Robbie dbał i opiekował się wszystkimi wokół niego. Bez wysiłku. I sprawiał, że się śmiali. Bez wysiłku. Był wielkim przyjaznym olbrzymem na ekranie, ale jeszcze bardziej w prawdziwym życiu. Love you mate – thank you for everything xx.”

Czytaj również:  Ian Somerhalder i Paul Wesley mieli "szalone problemy z niepokojem" podczas kręcenia 'Pamiętników wampirów' z powodu nadmiernej ilości kofeiny

James Phelps, który grał Freda Weasleya w filmach Potter, powiedział: „Będzie mi brakowało przypadkowych pogawędek na wszystkie tematy pod słońcem. I nigdy nie zapomnę, że we wrześniu 2000 roku, Robbie Coltrane podszedł do bardzo zdenerwowanego 14yr old mnie na mój pierwszy w życiu dzień na planie filmowym i powiedział 'Enjoy it, you’ll be great.’ Dziękuję ci za to.”

Tymczasem bliźniak Jamesa, Oliver Phelps, który wystąpił jako George Weasley, wziął na Twittera, aby zastanowić się nad londyńską premierą pierwszego filmu Potter: „Listopad 2001 – Leicester Square, Londyn. 'Soak this in lads, it like a Rolls-Royce for your first car’! Robbie [Coltrane], gdy był obok mnie na czerwonym dywanie podczas premiery pierwszego HP. Przez lata odbyliśmy kilka świetnych pogawędek o historii i podróżach. Spoczywaj w pokoju Robbie x.”

Matthew Lewis, który grał Neville’a Longbottoma, opisał Coltrane’a jako kogoś, kto „zawsze sprawiał, że się uśmiechałeś” Podzielił się słowami: „Robbie. Bobser. Nazywał mnie Kosmicznym Chłopcem. Dzieliliśmy miłość do ostatecznej granicy. Nie dawał dupy i to zawsze sprawiało, że się uśmiechałeś. Gigant, na więcej sposobów niż jeden. Mieliśmy kilka razy x.”

„Serce złamane przez odejście Robbiego Coltrane’a. Hagrid był moją ulubioną postacią! Robbie tak genialnie sportretował ciepło Hagrida, poczucie domu i bezwarunkową miłość do swoich uczniów i magicznych stworzeń” – napisała na Instagramie Bonnie Wright, która portretowała Ginny Weasley. „Robbie zawsze traktował mnie i moich kolegów z obsady, gdy byliśmy małymi dziećmi, jak równych sobie profesjonalistów na planie filmowym. Rodzaj postawy, która zaszczepiała pewność siebie i poczucie wspólnoty. Dzięki za cały ten śmiech. Tęsknię za Tobą Robbie. Przesyłając miłość do twojej rodziny. Rest In Peace.”

„Najbogatszy, najpotężniejszy i najbardziej złośliwy śmiech na planie to wszystko wina wielkiego Robbiego” – napisał na Instagramie David Thewlis, który grał Remusa Lupina, jednocześnie dzieląc się zdjęciem Coltrane’a. „Jesteś na zawsze kochany, drogi człowieku, i będzie cię tak bardzo brakowało”

Czytaj również:  fani "Ted Lasso" mogą kibicować AFC Richmond dzięki tym koszulkom i innym oficjalnym produktom z sezonu 3

Warwick Davis, który portretował Filiusa Flitwicka, podzielił się „Byłem zasmucony, gdy dowiedziałem się, że kolega z obsady #HarryPotter, Robbie Coltrane zmarł dzisiaj. Zawsze jowialny, wnosił ciepło, światło i śmiech na każdy plan filmowy, na który wchodził. RIP Robbie, Beloved Giant of comedy.x”

Oficjalne konto Wizarding World na Twitterze również oddało hołd zmarłemu aktorowi, dzieląc się zdjęciem Coltrane’a w charakterze Hagrida na planie: „Jesteśmy ogromnie zasmuceni słysząc o odejściu wspaniałego Robbiego Coltrane’a, który grał Hagrida z taką dobrocią, sercem i humorem w filmach o Harrym Potterze. Był wspaniałym aktorem, przyjacielem dla wszystkich i będzie go głęboko brakowało.”

Już nigdy nie poznam nikogo podobnego do Robbiego. Był niesamowitym talentem, kompletnym unikatem, a ja miałem ogromne szczęście, że mogłem go znać, pracować z nim i śmiać się z nim w głos. Przesyłam moją miłość i najgłębsze kondolencje jego rodzinie, przede wszystkim jego dzieciom. pic.twitter.com/tzpln8hD9z

– J.K. Rowling (@jk_rowling) October 14, 2022

Będzie mi brakowało przypadkowych pogawędek na wszystkie tematy pod słońcem.I nigdy nie zapomnę we wrześniu 2000 roku, Robbie Coltrane podszedł do bardzo zdenerwowanego 14-letniego mnie w mój pierwszy dzień na planie filmowym i powiedział „Ciesz się tym, będziesz świetny”. Dziękuję ci za to x

– James Phelps (@James_Phelps) 14 października 2022

Listopad 2001 – Leicester Square, Londyn. „Soak this in lads, it like a Rolls-Royce for your first car”! Robbie Coleraine, gdy stał obok mnie na czerwonym dywanie podczas premiery pierwszego HP. Przez lata odbyliśmy kilka wspaniałych pogawędek o historii i podróżach. Spoczywaj w pokoju Robbie x

– Oliver Phelps (@OliverPhelps) 14 października 2022

Robbie. Bobser. Nazywał mnie Kosmicznym Chłopcem. Dzieliliśmy miłość do ostatecznej granicy. Miał to w dupie i zawsze wywoływało to uśmiech na twarzy. Olbrzym, w wielu aspektach. We had some times x

– 🇺🇦Matthew Lewis🇺🇦 (@Mattdavelewis) October 14, 2022

Ze smutkiem dowiedziałem się, że kolega z obsady #HarryPotter, Robbie Coltrane zmarł dzisiaj. Zawsze jowialny, wnosił ciepło, światło i śmiech na każdy plan, na który wszedł. RIP Robbie, ukochany gigancie komedii.x pic.twitter.com/NGT644dA7K

– Warwick Davis (@WarwickADavis) 14 października 2022

Jesteśmy ogromnie zasmuceni wiadomością o odejściu wspaniałego Robbiego Coltrane’a, który z taką dobrocią, sercem i humorem grał Hagrida w filmach o Harrym Potterze. Był wspaniałym aktorem, przyjacielem dla wszystkich i będzie go głęboko brakowało. pic.twitter.com/CCofb6BMo6

– Wizarding World (@wizardingworld) October 14, 2022

Latest Posts

Nie przegap