sobota, 25 marca, 2023

Ostatnie posty

gwiazdy 'Parku Jurajskiego’ Laura Dern i Sam Neill opowiadają o romansie z 20-letnią różnicą wieku

Laura Dern and actor Sam Neill
Laura Dern i aktor Sam Neill ponownie wcielają się w swoje role z „Parku Jurajskiego” w nadchodzącym „Jurassic World Dominion”.NBCU Photo Bank/NBCUniversal

Laura Dern i Sam Neill nie myśleli zbytnio o tym, że ich bohaterowie zakochują się na ekranie w hicie sci-fi Stevena Spielberga „Park Jurajski” z 1993 roku.

Jednak prawie 30 lat później para zrozumiała, że ich 20-letnia różnica wieku – ona miała 23 lata do jego 42 – prawdopodobnie nie była najlepszym pomysłem.

Dern, 55, i Neill, 74, omówili romans swoich bohaterów w „Parku Jurajskim” z Sunday Times, zauważając, że ich uczucia zmieniły się przez lata.

„Jestem o 20 lat starszy od Laury! Co w tamtym czasie było całkowicie odpowiednią różnicą wieku dla głównego mężczyzny i damy”, powiedział gwiazdor „Tudorów”.

Dern i Neill oboje powtórzą swoje role jako paleobotanik dr Ellie Sattler i paleontolog dr Alan Grant w nadchodzącym „Jurassic World Dominion.”

Nowozelandczyk ujawnił następnie moment, w którym wiedział, że związek nie jest „całkowicie odpowiedni.”

Dern miała zaledwie 23 lata, kiedy nakręciła dinozaurową przygodę akcji na początku lat 90-tych i miała 26 lat, kiedy film ostatecznie trafił do kin. Neill był po 40-tce podczas kręcenia filmu.

From left to right, Richard Attenborough, Martin Ferrero, Sam Neill, Jeff Goldblum and Laura Dern look up in a scene from the film 'Jurassic Park', 1993. (Photo by Universal/Getty Images)
Richard Attenborough, Martin Ferrero, Sam Neill, Jeff Goldblum i Laura Dern w „Parku Jurajskim.”
Getty Images

„Nigdy nie przyszło mi to do głowy, dopóki nie otworzyłem magazynu i nie pojawił się tam artykuł pod tytułem 'Old Geezers and Gals.’ Ludzie tacy jak Harrison Ford i Sean Connery występujący z dużo młodszymi ludźmi” – kontynuował Neill. „I tam byłem, na liście. Pomyślałem, 'Daj spokój. To nie może być prawda.'”

Gwiazda „Opowieści małżeńskiej” zgodziła się z komentarzami Neilla, zauważając: „Cóż, czułam się całkowicie odpowiednia, by zakochać się w Samie Neillu.”

Zdobywca Oscara dodał: „I dopiero teraz, kiedy wróciliśmy w momencie świadomości kulturowej na temat patriarchatu, byłem jak, 'Wow! Nie jesteśmy w tym samym wieku?”

From left to right, actors Sam Neill and Laura Dern pose with American director Steven Spielberg in a publicity still for the film 'Jurassic Park', 1993. (Photo by Murray Close/Getty Images)
Sam Neill i Laura Dern z reżyserem „Parku Jurajskiego” Stevenem Spielbergiem w 1993 r.
Getty Images

Dern chciała również upewnić się, że najnowszy sequel będzie mniej skupiał się na wieku postaci, a bardziej na reprezentacji kobiet na srebrnym ekranie.

Czytaj również:  Eksperci od chirurgii kosmetycznej wypowiadają się na temat nowego, szokującego wyglądu Liama Payne'a

Stwierdziła, że Ellie powinna być umieszczona w tym samym pudełku, co Ripley Sigourney Weaver z filmów „Obcy”. Obie postacie zmieniły sposób, w jaki widzowie postrzegają kobiecych bohaterów akcji w Hollywood.

„To naprawdę poruszające”, powiedziała. „Wiele kobiet w technice i nauce wskazuje na podobieństwo między bohaterstwem Ellie i kobiet w ich dziedzinie”.

Jeff Goldblum wraca również do „Jurassic World” jako dr Ian Malcom. Sportretował on gołego matematyka teorii chaosu w oryginalnym filmie. Chris Pratt i Bryce Dallas Howard również dołączają do filmu zespołowego, powtarzając swoje role z dwóch poprzednich filmów „Jurassic World”.

„Jurassic World Dominion” trafi do kin 10 czerwca.

Latest Posts

Nie przegap