czwartek, 1 czerwca, 2023

Ostatnie posty

gwiazda 'Sukcesji’ Dagmara Dominczyk mówi, że jej ojciec zmarł podczas kręcenia 4 sezonu: „Bardzo dziwny sezon dla mnie”

[Ta historia zawiera duży spoiler do Sukcesji sezonu czwartego.]

Sukcesja gwiazda Dagmara Domińczyk mówi, że jej własny ojciec zmarł podczas kręcenia głównej sceny śmierci w serialu, co sprawiło, że kręcenie jej i ostatecznie oglądanie sceny było jeszcze bardziej emocjonalne.

Domińczyk, która gra Karolinę Novotney, szefową public relations i członka zespołu prawnego Waystar Royco w serialu HBO, rozmawiała z Rolling Stone o roli swojej postaci w zarządzaniu kryzysem związanym z nagłą i szokującą śmiercią Logana Roya w samolocie. Podczas rozmowy aktorka ujawniła, że podczas kręcenia tej sceny – jednego z dwóch ostatnich dni kręcenia czwartego sezonu nagrodzonego Emmy serialu w Nowym Jorku – w Polsce w wieku 69 lat zmarł jej ojciec.

„Dwa dni przed tym, jak nakręciliśmy nasz bardzo ostatni dzień Sukcesji w Nowym Jorku, nasz bardzo ostatni dzień, dwa dni przed tym, jak pojawiłem się na planie, mój własny ojciec, który jest, powiedziałbym, łagodniejszym, milszym Loganem Royem, w tym, że był największą obecnością i siłą w całym moim całym życiu dla mnie i moich sióstr, tą naprawdę jedyną w swoim rodzaju istotą ludzką, nagle zmarł w wieku 69 lat. A dowiedziałyśmy się o tym przez telefon od osoby, której nigdy nie poznałyśmy. Był wtedy w Polsce” – wspominała.

Jego śmierć dzieliła niesamowite podobieństwa do tej, którą odgrywała na ekranie, z aktorką dodającą, że uczyniła „bardzo dziwny sezon dla mnie”, mając do filmowania pogrzebu Logana wokół czasu jej ojca, ponieważ była mile od niego w New Jersey.

„Po prostu czuję, że wszechświat naprawdę – nie wiem, jak to działa – że śmierć Sukcesji i śmierć Logana Roya zbiegły się ze śmiercią mojego pieprzonego, niesamowitego, skomplikowanego ojca,” powiedziała. „Miałam pracować następnego dnia. I oczywiście pogrzeb – nie jestem nawet pewna, czy mam wam powiedzieć, że jest pogrzeb, ale oczywiście zakładamy, że jest – nakręciliśmy to kilka dni przed śmiercią mojego taty, także.”

Czytaj również:  Cannes: Pięć wniosków z Festiwalu Filmowego w 2022 r

Kiedy przyszło do sekwencji samolotowej, to już było „emocjonalne” i widziało kolegów Sukcesja aktorów Sarah Snook, Kieran Culkin i Jeremy Strong dzwoniących przez głośnik, gdy jej strona sekwencji była filmowana. „Dzwonili do każdego ujęcia, które robiliśmy. Byliśmy na płaszczyźnie scenicznej, bardzo intymnej, [z] ich głosami i za każdym razem, kiedy dzwonili, wiesz, to było tak poruszające i tak cholernie dziwne” – opowiadała. Reżyser Mark Mylod musiał jej przypomnieć – przed śmiercią ojca – że choć jej wybory dotyczące płaczu były „piękne”, to niekoniecznie wpisywały się w charakter postaci.

„Jestem osobą bardzo emocjonalną. Noszę moje serce na rękawie. Trudno mi było nie płakać w tym samolocie. To było przed śmiercią mojego taty, kręciliśmy odcinek w samolocie” – wyjaśniła. „A Mark Mylod podchodził i mówił: 'Dag, to co robisz jest naprawdę piękne. Ale Karolina by nie [płakała], jest tu głosem rozsądku. Są rzeczy do zrobienia. To jest gigantyczna osoba publiczna. Proszę, nie płacz.'”

Domińczyk dodała, że poza początkowym doświadczeniem związanym z koniecznością poradzenia sobie ze śmiercią ojca wokół kręcenia i tak już emocjonalnego wątku w serialu, musiała również ponownie poradzić sobie ze swoim żalem po zakończeniu odcinka i jego emisji. Aktorka Succession powiedziała, że choć może to „zabrzmieć dziwnie”, w pewien sposób stało się niemal terapeutyczne, by zobaczyć, jak jej postać, Karolina, poradziła sobie z odejściem Logana w samolocie, kiedy dostała wczesne spojrzenie podczas oglądania „samotnie w nocy z moim psem na leżance mojego męża”

„Mój tata zmarł dwa miesiące temu, ale jeśli chodzi o nagłą, traumatyczną stratę, to mogło się to stać dwa dni temu. Tak się właśnie, kurwa, czuję. I zacząłem oglądać odcinek, a ta żyła zaczęła mi pulsować w głowie. Myślałam, że będę miała tętniaka,” kontynuowała, omawiając swoją fizyczną reakcję na projekcję odcinka. „I oczywiście płakałam i płakałam i myślałam, że to było genialne. Odcinek był tak dobry i tak napięty i tak niesamowicie zaaranżowany i złożony, że przez chwilę byłam w stanie wyrwać się z mojego własnego smutku i po prostu być w tej historii.”

Czytaj również:  Wewnątrz The Hollywood Reporter i FX's 'What We Do In the Shadows' Comic-Con Bash

Chociaż przyniosło to chwilową ulgę, Domińczyk zauważa, że to wszystko było nadal „naprawdę, naprawdę, naprawdę trudne”, z tymi, którzy wokół niej wysyłali jej wiadomości z kondolencjami, jak paralele tego, co się dzieje, stały się dla nich wyraźniejsze. Wśród nich był jej mąż, aktor Patrick Wilson, a także przyjaciele, którzy pisali o tym, jak bardzo „dziwaczne” to wszystko było. Zwłaszcza jako ktoś, kto „zawsze martwił się, że umrze nagle, albo umrze, gdy nas nie będzie w pobliżu, i to właśnie się stało.”

„Z powodów, których nie potrafię do końca określić, od kiedy byłam bardzo małą dziewczynką, martwiłam się, że mój tata nagle umrze. I tak się stało. I tak po prostu było to naprawdę szalone” – powiedziała. „Ale była tam Karolina, bezsensowna w tym samolocie, wiedząc ze wszystkimi jego problemami zdrowotnymi i kłopotami Logana oraz pobytami w szpitalu, że ten dzień nadejdzie, a ona ma swoje fantazyjne pióro i swój pad gotowy do działania.”

Było to doświadczenie, które aktorka nagle dość dobrze znała, a więc takie, o którym Domińczyk mówi z przekonaniem, że serial je uchwycił.

„Z tymi dramatycznymi, nagłymi, gwałtownymi rodzajami śmierci, początkowe kilka dni, jest ten rodzaj szoku. Nie wierzysz w to. I myślę, że Sukcesja naprawdę to uchwyciła,” powiedziała magazynowi. „Nie widzisz, jak się w pełni załamują i oczywiście moja reakcja w prawdziwym życiu była jak zranione, pieprzone zwierzę, ponieważ było to usłyszenie czegoś, co spodziewałeś się usłyszeć przez całe swoje życie, ale to się jeszcze nie stało, więc po prostu się nie stanie. A stało się. I tak, w miarę jak będziemy wchodzić w sezon, ten żal będzie ich doganiał”

Latest Posts

Nie przegap