piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

gwiazda 'Sukcesji’ Alexander Skarsgård o rzucaniu „złotego granatu ręcznego” w finałowym sezonie

[Ta historia zawiera spoilery do siódmego odcinka Sukcesji sezonu czwartego, „Tailgate Party.”]

Jak powiedział kiedyś pewien mądry człowiek zagubiony na dziwnej wyspie: „Liczby są złe!” Jeśli Waystar Royco co-CEOs Kendall (Jeremy Strong) i Roman (Kieran Culkin) nie były ustawione na tankowanie sprzedaży do streamingu i giganta technologicznego GoJo przed, z pewnością mają wszystkie bodźce, których potrzebują teraz: nabywca Lukas Mattson (Alexander Skarsgård) kłamie na temat numerów abonenckich swojej firmy, w sposób, który ma sens tylko wtedy, gdy druga Indie istnieje.

Bomba wybucha w „Tailgate Party”, rozgrywającym się w przeddzień Dnia Wyborów. Kendall, Roman i siostra Shiv (Sarah Snook) honorują wcześniej zaplanowaną imprezę swojego zmarłego ojca, gromadząc wielu z czołowych decydentów Stanów Zjednoczonych, polityków i przemysłowców. Ze swojej strony, Shiv potajemnie szepcze Matssonowi do ucha, chcąc podkopać swoich braci i przejąć kontrolę nad firmą w swoje ręce. Ale w tym wysiłku, podczas wprowadzania Matssona do osób, z którymi będzie się ścierał w świecie, w którym przejmuje Waystar, zaczynają krążyć informacje, że liczby abonentów mężczyzny są radykalnie zawyżone, do tego stopnia, że nowy plan Kendalla obejmował kupno GoJo, a nie sprzedaż.

Po raz pierwszy pojawia się w sezonie trzecim „Too Much Birthday”, Matsson był początkowo przewidziany jako dwuodcinkowa rola dla Skarsgård. Zamiast tego, Sukcesja staje w obliczu lufy swoich ostatnich kilku odcinków z Matssonem jako ostatecznym szefem dla Kendall, Romana i Shiv do oczyszczenia. Przed nami The Hollywood Reporter rozmawia z aktorem o wcielaniu się w giganta technologicznego, jego mocnych i słabych stronach, a także o całej krwi w wodzie poza litrami, które wysyła do swoich kolegów.

Succession

Alexander Skarsgård jako Lukas Matsson.David M. Russell/HBO

Byłeś fanem Sukcesji zanim dołączyłeś do obsady. Kiedy po raz pierwszy zapisałeś się i zacząłeś kręcić sezon trzeci, czy mogłeś zobaczyć ścieżkę głębokiego zaangażowania Matssona w endgame?

Nie, zupełnie nie. Kiedy mój agent zadzwonił, wspomnieli, że to dwa odcinki. Trudno mi śledzić programy, pomiędzy pracą a podróżami. W tamtym czasie, Succession był chyba jedynym serialem, który oglądałem religijnie. Kiedy pojawiały się nowe odcinki, zawsze je oglądałem. Byłem fanem Jesse Armstronga z Peep Show, i myślałem, że pisanie, aktorstwo i wszystko w Succession było tak spektakularne. Kiedy się do mnie odezwali, nie musiałem czytać scenariusza. Gdyby chcieli, żebym wystąpił jako statysta, zrobiłbym to.

To tak, jak gdy aktorzy grają szturmowców w Gwiezdnych Wojnach tylko po to, by dostać się na plan.

Tak jakby! Wyglądało to tak, jakby wszyscy aktorzy dobrze się bawili. Nie znałem nikogo na pokazie, ale z oglądania, pomyślałem, że wygląda jak koncert marzeń. Nie tylko są niesamowicie utalentowani, ale także pisanie jest po prostu tak spektakularne. Everything about it. Byłam zachwycona, że będę mogła grać tylko przez kilka dni. Ale potem zakończyliśmy sezon trzeci i na podstawie tego, jak się zakończył, widać było, że Matsson może wrócić, ale nie omówiliśmy tego kreatywnie. Miałem zrobić tylko te dwa odcinki, a skończyło się na trzech. Nie wiedziałem o tym aż do początku zeszłego roku, kiedy Jesse zadzwonił i zaprosił mnie z powrotem, i wyjaśnił mi trochę o fabule, i o tym jak Matsson się w niej pojawi i jaką rolę odegra w strukturze tego wszystkiego.

Czytaj również:  fani 'Grease': Różowe panie powracają w nowym serialu prequelowym

Wspomniał też o cegłach z krwi. To przyprawiło mnie o ślinotok.

Oh! To część wstępnego planu? Mogłem powiedzieć, „Jesse, miałeś mnie do 'blood bricks’.”

Oh, było wręcz przeciwnie. Nie dlatego, że już mnie nie miał! Bo tak jak powiedziałem, oglądając program, wyglądało to jak marzenie, a potem będąc na programie, było lepiej niż mógłbym sobie wyobrazić. To naprawdę była jedna z najwspanialszych i najbardziej twórczo spełniających prac, jakie miałem, zarówno od strony ludzi za kamerą, jak i na niej. Więc oczywiście chciałem się pojawić, ale nie sprawiło to, że byłem mniej podekscytowany, kiedy Jesse powiedział: „Może być jakaś była dziewczyna, której ciągle wysyła zamrożone cegły swojej krwi.” (Laughs.) Powiedziałam: „Ooh, to jest pyszne.”

„Czy muszę filmować to wszystko?”

Chciałbym! To będzie sezon piąty.

Nie drażnij nas dobrą zabawą. W tym odcinku dowiadujemy się więcej o Matssonie, o napompowanych numerach w Indiach. Jest trochę pytań o to, czy on faktycznie jest tym jednorazowym talentem, czy jest w zasadzie kreacją PR-ową. Dla Ciebie, kiedy stukasz w Matssona, jaka jest równowaga między jego geniuszem a niekompetencją?

Jest zdecydowanie bykiem w składzie porcelany. Wyznaje filozofię „poruszaj się szybko i psuj rzeczy” Jest agentem chaosu. Uwielbia to. Nie jest wykreowany PR-owo … nie ma w nim nic fałszywego. Jeśli chcesz to nazwać „geniuszem”, to on jest po prostu taki nieszablonowy i chaotyczny. Porusza się w tak szybkim tempie, jest tak nieustępliwy i nie boi się, że jest tsunami energii i pomysłów. Lata temu trafił na złoto, tworząc coś, czego wszyscy chcieli. To uczyniło z niego gazillionaira. Dało mu to również dużą dźwignię, aby poruszać się jeszcze szybciej i łamać jeszcze więcej rzeczy. Kiedy masz tyle pieniędzy i masz tyle wagi do rzucania wokół, niektóre rzeczy działają, a niektóre nie. Ale to dobrze, tylko ze względu na arsenał broni, który masz do dyspozycji. To czyni go 800-funtowym gorylem. Może rzucić na coś dużo pieniędzy. Jest w nim nieustraszoność, która przyniosła mu korzyści w jego karierze. Jest bezwzględny. Jest coś w chaosie, który tworzy, co go ekscytuje. Dlatego ta cała umowa z Waystar go ekscytuje. To jest ekscytujące. Dla niego nie chodzi już o pieniądze. Jest ponadprzeciętnie bogaty. To podniecenie, że dzieje się wielkie gówno.

Succession

Nate Sofrelli (Ashley Zukerman, po lewej) z Shiv (Sarah Snook) i Matssonem (Skarsgård).David M. Russell/HBO

W zeszłym tygodniu, Kendall sprawia, że cena-rakieta grać, a w tym tygodniu, dowiadujemy się Matsson jest podobnie inflacji niektóre krytyczne numery. Dwaj mężczyźni iść toe-to-toe w pobliżu końca tego odcinka, i to uderzyło mnie, jak podobne są w niektórych ważnych sposobów. Jak myślicie, czy Matsson uważa Kendalla za równego sobie, czy nie ma szans?

Czytaj również:  Crunchyroll, Sony Pictures i Wowow podpisały umowę o współpracy przy produkcji anime

Myślę, że są zdecydowane podobieństwa. Ale w głębi duszy jest coś w nepotyzmie, który przeszkadza mu we wszystkich dzieciach Roya. Naprawdę uważa, że nie byliby tam, gdzie są, gdyby nie ich ojciec. Musi wiele zrobić, żeby ich szanować. Shiv buduje ten szacunek, powoli, ale nie są nawet blisko poziomu ich ojca. Uważał, że ich ojciec był dupkiem, ale genialnym dupkiem. A ci chłopcy? Są fałszywi.

Myślisz, że Matsson w ogóle czuje to do Shiv? Byłem ciekaw jak postrzegasz ich wzajemne relacje, zwłaszcza po tym jak Shiv wszystko, ale to wszystko mówi, że chce być jego CEO.

On w stu procentach ją wykorzystuje. Wbija klin między rodzeństwo. Widzi otwarcie. Jest drapieżnikiem. Widzi, że musi wciągnąć na pokład przynajmniej jednego z nich. Roman odpada, ale wyczuwa krew w wodzie, to tarcie między rodzeństwem. Wyczuwa otwarcie. Porusza się szybko i łamie rzeczy, ale potrafi czytać ludzi. Widzi to w Shivie i idzie za tym. Udało się. Ona go wpuściła. W tym momencie, gdy jesteśmy na miejscu, on nadal czuje wody i testuje ją. Czy ona też jest szarlatanką? Czy jest taka jak jej rodzeństwo, mała Nepo Baby, czy może ma to, co trzeba? Tego właśnie próbuje się dowiedzieć.

Jeden z moich ulubionych momentów Matssona nastąpił w zeszłym sezonie, kiedy mówi Romanowi o tym, jak uwielbia wykorzystywać słabości. Czy uważasz, że Matsson jest świadomy niektórych swoich słabości, czy też ten brak samoświadomości jest słabością samą w sobie?

Myślę, że masz rację. Czasami ma perspektywę makro. Czasami jest niesamowicie mikro. Na przykład wysyła cegiełki z krwią do Ebby (Eili Harboe) i jest w tym oczywiście coś niebezpiecznego. Jeśli ona wyjdzie na jaw, to będzie dla niego naprawdę źle. Ale w danej chwili nie myśli o tym, bo to naprawdę zabawna rzecz. Po prostu robi to dalej. To coś w nim wyzwala. Są zdecydowanie momenty, w których zdaje sobie sprawę, „O cholera, zdecydowanie wdepnąłem w to tutaj. Kurwa.” Ale jest też wiecznym optymistą: „No dobra, kurwa, jakoś to ogarniemy. Mam wielką machinę ludzi od PR-u. Oni sobie z tym poradzą.” Myślę, że on też naprawdę wierzy we własną charyzmę i urok, do absurdalnego stopnia. „Ebba, wymyślimy to; ona ma pewne wpływy, ale kocha mnie, ten pieprzony dziwny, dysfunkcyjny, sadystyczny związek, który mamy” Zakłada, że jest od niego uzależniona, więc jest bezpieczny. Ale momentami jest kompletnie niezrównoważony, co oczywiście jest całkiem zabawne w graniu.

Czytaj również:  Najlepsze prezenty dla miłośników filmów, od "Nope" i "Everything Everywhere" po filmowe książki kucharskie

To naprawdę widać w tym odcinku, gdzie czasami Mattson wygląda jakby był w dokładnie ostatnim miejscu na Ziemi, w którym chciałby być. A innym razem, jest królewski. W najgorszym wypadku, to była zniewalająca noc dla obserwowania ludzi.

Cóż, to było jak wrzucenie złotego granatu do pokoju z szarymi garniturami. Stąd złota kurtka. To była jedna z najlepszych sekwencji do sfilmowania, z wielu powodów. Jednym z nich było to, że wszyscy tam byliśmy. Do tej pory w serialu było kilku aktorów, z którymi nie pracowałem, niektórych nawet nigdy nie poznałem. To był tydzień nocnych zdjęć, podczas których wszyscy spędziliśmy czas w tym szalonym apartamencie, a ja po raz pierwszy weszłam w interakcję z postaciami, co sprawiło mi ogromną frajdę. Z Matssonem mieliśmy okazję zobaczyć, co jest dla niego nudne? Co jest zaskakujące i zabawne? Jak porusza się po tym pokoju? Kiedy Shiv wysłał go na małą wycieczkę PR-ową, jak sobie z tym radzi, będąc sobą, ale też trochę się powstrzymując, żeby nie wyjść na zbyt ekscentrycznego i niezrównoważonego? A co się stanie, gdy będzie tam zbyt długo? Co się stanie, gdy się znudzi? Ponieważ jego uwaga jest niewiarygodnie krótka. Matsson się nie nudzi. Kiedy zaczyna się nudzić, zmienia rzeczy. To nie jest punkt załamania, ale kiedy robi się niespokojny, to cholernie szaleje i dobrze się bawi.

Wywiad zredagowany w celu zwiększenia długości i przejrzystości.

Sukcesja pokazuje nowe odcinki w niedziele o 21:00 na HBO i Max. Śledź relacje z THR z finałowego sezonu.

Latest Posts

Nie przegap