piątek, 2 czerwca, 2023

Ostatnie posty

gwiazda 'Cobra Kai’ Ralph Macchio mówi, że wizyta na Okinawie w Japonii „była dla mnie niemal duchowa”

Na Morzu Wschodniochińskim, w południowej części Japonii, prefektura Okinawa obejmuje 160 wysp o zaskakująco tropikalnym klimacie. Jest to również jedna z pięciu Niebieskich Stref, gdzie ludzie żyją najdłużej i są najzdrowsi.

Cobra Kai gwiazda Ralph Macchio w ciągu kilku dni nakręcił sceny do trzeciego sezonu na bujnej głównej wyspie Okinawa – miejscu narodzin karate i miejscu jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej.

Uderzyło go „idealnie czyste powietrze i spokojna bryza, gdy brał udział w zapierających dech w piersiach panoramach gór i wspaniałych linii brzegowych” Podczas jego krótkiej podróży „to, co pozostało niezmienne, to przyjazne uściski ze strony mieszkańców wyspy, często opisywane jako najszczęśliwsze miejsce na świecie z niezrównaną długowiecznością i średnią długością życia.” Macchio zatrzymał się w Ryukyu Onsen Senagajima Hotel (od 150 USD za noc), znanym z popularnej tradycyjnej kąpieli w gorących źródłach, zwanej onsenem. Mówi, że wizyta w ” 'Land of Miyagi’ była dla mnie niemal duchowa”

Ponieważ kraj został zamknięty dla podróżnych do października 2022 roku, najnowsze właściwości i doświadczenia na Okinawie są w większości nieodkryte poza Japonią.

W 2020 roku Hoshinoya Okinawa (od 1 005 USD za noc) została otwarta w wiosce Yomitan z ochronnymi lokalnymi kamiennymi ścianami Gusuku, panoramami oceanu i technicolorowymi rafami koralowymi z przodu. 100 pokoi i willi o niskim profilu ma wewnętrzne patia i współczesny design, który odwołuje się do hiperlokalnego dziedzictwa kulturowego, takiego jak tradycyjne barwy Okinawy. Kuchnia jest świeża i pochodzi z „farm morskich” Jazda konna na plaży, sztuki walki Ryukyu i lekcje na lokalnym sanshin instrumencie muzycznym są również dostępne.

Hoshinoya Okinawa - Resort - Guest Room - Japan

Kwatera gościnna w Hoshinoya Okinawa, Japonia.Hoshinoya Okinawa

Czterdzieści pięć minut na północny wschód to Halekulani Okinawa (od 559 USD za noc), placówka słynnego Halekulani w Waikiki. Został otwarty w 2019 roku i oferuje prywatne transfery helikopterem z lotniska, z odwołania do swoich japońskich gości przemysłu filmowego, muzyków i sportowców. Najbardziej odosobnione zakwaterowanie to pięć sanktuariów w postaci willi na klifie z podgrzewanymi basenami, a także naturalnymi kąpielami w gorących źródłach (onsen), od 2 374 USD za noc. Lokalna restauracja Shiroux prowadzona jest przez dwukrotnego gwiazdora Michelin, Hiroyasu Kawate, a ośrodek oferuje dwa ekskluzywne doświadczenia w nowo wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowym Yanbaru, gdzie goście mogą spróbować ukochanej japońskiej aktywności wspinaczki po strumieniu, znanej jako sawanobori.

Halekulani Okinawa - Resort - Sunset Pool - Japan

Basen o zachodzie słońca w hotelu Halekulani Okinawa.Halekulani Okinawa

Taketomi to urokliwa wyspa składająca się z zaledwie trzech wiosek (i bez lotniska; można na nią dotrzeć promem z wyspy Ishigaki) z plażą z koralowym piaskiem w kształcie gwiazdy, wycieczkami wozem z bawołami wodnymi i lokalnym instrumentem podobnym do banjo, zwanym sanshin . Hoshinoya Taketomi na wyspie (od 827 USD za noc) to 48-willowy ekskluzywny ośrodek, w którym energiczny 94-letni mieszkaniec uczy gości tkania mat, jednej z kilku praktyk tizawa, czyli rękodzieła w lokalnym dialekcie. Dyrektor generalny Jumpei Kataoka mówi, że goście są w stanie „połączyć się z tradycjami, które pozostały niezmienione przez wieki”. Miejscowi witają gości i chcą, aby poznali wyspę żyjąc tak jak oni.”

Hashinoya Taketomi - Guest Villa - Resort - Okinawa - Japan

Willa dla gości w Hoshinoya Taketomi na Okinawie.Hashinoya Taketomi

Również w ofercie przez ograniczony czas: doświadczenie Iriomote Island Jungle Butler na mało uczęszczanej wyspie, które obejmuje spływ kajakowy przez największy w Japonii basen namorzynowy i trekking do odległych dżungli, gdzie żyje chroniony żbik Iriomote. „Aby dopełnić dzień, podróżnicy mogą wziąć udział w nocnym rytuale oddychania i znaleźć ukojenie w gwiazdach”, dodaje Kataoka, ponieważ jest to „pierwszy obszar w Japonii, który został wyznaczony jako rezerwat ciemnego nieba – Droga Mleczna, Siedem Sióstr i inne gromady gwiazd świecą jasno z Taketomi!”

Czytaj również:  Dlaczego różowy jest ulubionym kolorem Hollywood po pandemii?

Wersja tej historii po raz pierwszy pojawiła się w wydaniu magazynu The Hollywood Reporter z 29 marca. Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Latest Posts

Nie przegap