wtorek, 30 maja, 2023

Ostatnie posty

’Glass Onion: Tajemnica Knives Out” zamknie Festiwal Filmowy w Londynie

Pełen gwiazd whodunnit sequel Riana Johnsona Glass Onion: A Knives Out Mystery ma zamknąć 2022 BFI London Film Festival.

Film Netflixa – z Danielem Craigiem, Edwardem Nortonem, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr, Jessicą Henwick, Madelyn Cline, Kate Hudson i Dave’em Bautistą – będzie miał swoją europejską premierę 16 października w londyńskim Royal Festival Hall, zaciągając kurtynę na 66. edycji wydarzenia, które otworzy Roald Dahl’s Matilda the Musical w dniu 5 października

Johnson ma wziąć udział w spotkaniu, obok Craiga, Nortona, Monáe, Odoma Jr, Hudsona i Cline’a, a kolejne nazwiska mają zostać potwierdzone wkrótce

„Jestem zachwycony powrotem na LFF z Glass Onion i to zaszczyt, że zamykam festiwal” – powiedział Johnson. „Prawdziwy kryminał naprawdę należy do Londynu, więc czuję się trochę jakbym wrócił do domu!”

Kontynuacja kasowego smashu z 2018 roku Knives Out, Glass Onion widzi Craiga powracającego jako super sleuth Detektyw Benoit Blanc, tym razem podróżującego do Grecji, aby obierać warstwy nowej tajemnicy. Podobnie jak w pierwszym przypadku, Johnson wyprodukował nowy film wraz z Ramem Bergmanem pod szyldem T-Street. Po sukcesie pierwowzoru, w marcu 2021 roku Netflix zapłaciła 469 milionów dolarów za prawa do dwóch sequeli, napisanych i wyreżyserowanych przez Johnsona.

„Film Knives Out Riana Johnsona był wielkim hitem, gdy gościliśmy europejską premierę na festiwalu w 2019 roku” – powiedziała dyrektorka BFI London Film Festival Tricia Tuttle. „Nasi widzowie uwielbiali dowcip filmu i to, że przechylił swój bardzo stylowy kapelusz do wspaniałej tradycji brytyjskich ekranowych sleuthów. I oto Rian Johnson z pomocą najgorętszej obsady roku ponownie sięga po złoto. Podobnie jak jego poprzednik, Glass Onion jest w równym stopniu zabawny i kulturalny, dokonując przezabawnych, ostrych jak brzytwa obserwacji świata, w którym żyjemy.”

Czytaj również:  PBS wyemituje adaptację "In a Different Key" w grudniu

Latest Posts

Nie przegap