22 marca 2023 r. |22:08

Wayne Swinny, jeden z członków założycieli Salivy, zmarł w wieku 59 lat po doznaniu wylewu krwi do mózgu.

„Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu naszego brata Wayne’a Swinny’ego” – napisała w środę na Facebooku rockowa grupa. „Wayne odszedł dziś po południu z powodu spontanicznego wylewu krwi do mózgu, gdy byliśmy w trasie…Wayne’a będzie brakowało wszystkim, którzy go znali”.

Zespół zaznaczył, że „szczegóły dotyczące organizacji pogrzebu zostaną ogłoszone wkrótce”, po czym dodał „Kochamy Cię Wayne.”

Wayne Swinny.
Gitarzysta Salivy Wayne Swinny zmarł w wieku 59 lat po doznaniu wylewu krwi do mózgu.
Instagram/wayneswinnyofficial
Wayne Swinny playing guitar.
Gitarzysta zmarł po doznaniu wylewu krwi do mózgu we wtorek rano.
Getty Images

Oficjalne konto zespołu na Instagramie zamieściło później czarno-białe zdjęcie Swinny’ego na scenie, podpisane „Love you brother.”

Od wiadomości o jego odejściu, główny wokalista Bobby Amaru – który dołączył do zespołu w 2012 roku – powiedział TMZ, że będzie „pielęgnować” ich związek do końca życia.


Dla więcej Page Six you love …

  • Słuchaj naszego cotygodniowego podcastu „Słyszymy”
  • Zapisz się do naszego codziennego newslettera
  • Kupuj nasz ekskluzywny towar

„Nie jestem nawet pewna, co mam teraz myśleć i jak się czuć. Moje serce boli dla rodziny Wayne’a, jego przyjaciół i każdego, kto miał radość być w jego pobliżu. Moje serce boli dla jego córki Nikki. On tak bardzo kochał tę małą dziewczynkę”

Rocker opisał Swinny’ego jako kogoś, kto „wyszedłby ze swojej drogi, aby upewnić się, że dobrze się bawiłeś”

The band Saliva.
Niektórzy koledzy z zespołu rockera od tego czasu wypowiedzieli się na temat jego tragicznego odejścia.
Instagram/wayneswinnyofficial

Amaru zakończył wiadomość mówiąc: „był starszym bratem, którego nigdy nie miałem. Nauczyłem się od niego tak wiele i mieliśmy razem f-king blast! Będę to wszystko pielęgnować do końca życia!”

Zaledwie kilka godzin przed śmiercią, TMZ ogłosiło, że Swinny został hospitalizowany po tym, jak „został odkryty we wtorek rano w stanie medycznego zagrożenia.”

Wayne był współzałożycielem grupy, znanej z mieszanki rocka i hip-hopu, w 1996 roku wraz z wokalistą Joseyem Scottem, gitarzystą Chrisem Dabaldo, basistą Dave’em Novotnym i perkusistą Paulem Crosbym.

Czytaj również:  Lisa Rinna jest "szczęśliwa", że zostawia za sobą "RHOBH": kumpel Brad Goreski