wtorek, 30 maja, 2023

Ostatnie posty

Gildia Animacji dąży do uzwiązkowienia pracowników IT w „Simpsonach”, „Family Guy”, „American Dad! Push

The Animation Guild podejmuje bezprecedensowe wysiłki, aby związać pracowników IT w nowej ofercie organizacyjnej w The Simpsons, Family Guy i American Dad!

Gildia (TAG) ujawniła w czwartek, że chce zjednoczyć około 100 pracowników produkcji i pracowników IT przy wszystkich trzech programach 20th Television Animation. Podczas gdy TAG ostatnio rozpoczął kampanie związkowe przy takich programach jak Solarne przeciwieństwa i Rick i Morty, nigdy wcześniej nie próbował reprezentować pracowników IT w negocjacjach zbiorowych.

Według związku, pracownicy są w trakcie składania petycji o wybory związkowe do National Labor Relations Board po tym, jak „zdecydowana większość” początkowo zażądała dobrowolnego uznania przez kierownictwo pod koniec maja. Gildia utrzymuje, że prawnicy reprezentujący firmy produkujące seriale odpowiedzieli, że 20th Television Animation nie jest gotowe do dobrowolnego uznania całej grupy, którą TAG ma nadzieję reprezentować i poprosili o więcej czasu. Petycja o przeprowadzenie wyborów w sprawie The Simpsons została złożona w środę, petycja w sprawie American Dad! została złożona w czwartek, a petycja w sprawie Family Guy zostanie złożona w piątek, jak podaje związek.

Przedstawiciel The Simpsons nie udzielił komentarza. The Hollywood Reporter dodatkowo poprosił o komentarz przedstawicieli Family Guy, American Dad! i 20th Television Studios.

TAG stara się reprezentować kierowników produkcji, kierowników produkcji, koordynatorów produkcji, asystentów produkcji, asystentów scenarzystów, zastępców producentów, asystentów biurowych, kierowników IT, techników IT i innych pracowników wszystkich trzech programów.

„Ci z nas, którzy pracują w produkcji animacji od wielu lat, są dumni z tego, że stanowią integralną część długowieczności i ewolucji naszych programów, tuż obok artystów, z którymi współpracujemy”, powiedział w oświadczeniu American Dad! animatyk i kierownik produkcji synchronicznej Jason Jones. „Mimo że dotrzymujemy tych samych napiętych terminów i pracujemy tak samo długo, nie mamy takich samych podstawowych praw jak artyści, z którymi spędzamy te godziny. Zasługujemy na taki sam szacunek i godność, jak nasi koledzy pracownicy chronieni przez Związek.”

Czytaj również:  Ryan Seacrest popiera CNN ograniczające sylwestrową gorzałkę po zeszłorocznej zniewadze

Dodaje kierownik produkcji Simpsonów Ashley Cooper: „Nadszedł czas, byśmy zostali włączeni do TAG, abyśmy mogli mieć taką samą jakość opieki zdrowotnej, emerytury i przejrzystość wynagrodzeń, z jakich korzystają obecnie nasi koledzy.”

TAG organizuje się od początku roku, zrzeszając pracowników produkcji przy serialach Solar Opposites i Rick and Morty oraz w studiach Titmouse L.A. i ShadowMachine. W styczniu Lokal IATSE po raz pierwszy rozszerzył swoją działalność poza hrabstwo L.A., zdobywając dobrowolne uznanie w nowojorskim studiu Titmouse.

W piątek TAG osiągnął wstępne porozumienie z przedstawicielami głównych studiów filmowych i telewizyjnych oraz streamerów w sprawie nowego, trzyletniego kontraktu. Chociaż szczegóły porozumienia nie zostały jeszcze ujawnione, Gildia powiedziała, że oferuje ono podwyżki płac, lepsze warunki dla scenarzystów animacji, zmiany w zapisach kontraktu dotyczących „nowych mediów”, dodanie Dnia Martina Luthera Kinga Jr. Dzień Martina Luthera Kinga Jr. jako święto oraz utworzenie komitetu pracowniczo-zarządczego, którego zadaniem będzie rozwiązanie problemu pracy zdalnej, objętej umową związkową. Członkowie będą głosować nad ratyfikacją lub odrzuceniem porozumienia pod koniec czerwca.

Latest Posts

Nie przegap