30 czerwca 2022 | godz. 17:51

Ezra Miller rzekomo nazwał Niemkę, która powiedziała gwieździe „Fantastic Beasts”, że jest potomkiem ocalałego z Holocaustu, „nazistką”

Kobieta, zidentyfikowana tylko po imieniu Nadia, powiedziała Variety w exposé opublikowanym w czwartek, że rzekome spotkanie z 29-latkiem – który identyfikuje się jako nie-binarny i używa zaimków they/them – miało miejsce w jej berlińskim mieszkaniu w lutym.

Nadia twierdziła outletowi, że spotkała Millera w styczniu 2020 roku na otwarciu sztuki w Los Angeles i że oboje mieli konsensualny seks w ostatnią noc jej podróży. Powiedziała, że kontynuowali długodystansową przyjaźń, głównie za pośrednictwem wiadomości tekstowych, przez następne dwa lata.

Ze względu na pandemię i ich zajęte harmonogramy, oboje nie widzieli się aż do lutego 2022 roku po tym, jak Nadia zaprosiła aktora do pozostania w jej mieszkaniu podczas corocznego festiwalu filmowego Berlinale.

Powiedziała Variety, że Miller był „super miły” i „super grzeczny”, dopóki nie zaczęli skręcać papierosa, a ona powiedziała im, że nie mogą palić wewnątrz jej domu.

Ezra Miller at BBC Radio in a bright yellow jacket
Kobieta, Nadia, twierdziła, że incydent miał miejsce w jej berlińskim mieszkaniu w lutym.
GC Images

„To ich po prostu ruszyło”, twierdzi Nadia. „Poprosiłam ich o wyjście jakieś 20 razy, może więcej. Zaczęli mnie obrażać. Jestem 'transfobicznym kawałkiem s-t.’ Jestem 'nazistką’ Stało się to dla mnie tak bardzo, bardzo stresujące. Chodzili po moim domu, oglądali wszystko, dotykali wszystkiego, rozrzucali liście tytoniu na podłodze. Czułam się obrzydliwie i bardzo natrętnie.”

Rozwinęła to spotkanie w dalszej części wywiadu. „I to cytuję słowo w słowo,” powiedziała. „Zaczęli od 'Jestem twórcą planet. Tytoń jest święty.'”

Nadia powiedziała, że Miller kontynuował ich „tyradę” i ogłosił, że mogą robić „co chcą, kiedy tylko chcą.”

Kiedy wstała, aby nalegać, że Miller szanować swoje zasady domu, „spojrzeli na mnie z tym naprawdę złym, surowym twarzy, i powiedział mi, 'Siadaj,’ jak byli rozkazując psa.” W tej chwili, powiedziała, że powiedziała im tak. Ich odpowiedź, jak twierdziła, brzmiała: „Tak, mówię do ciebie jak do psa.”

Czytaj również:  Sam Hunt i jego żona Hannah Lee Fowler spodziewają się drugiego dziecka
Ezra Miller at an after show party for Alexander McQueen
Nadia powiedziała, że Miller rozpoczął „tyradę” po tym jak powiedziała, że nie mogą palić w jej domu.
Dave Benett/Getty Images for Ale

„Powiedziałam, 'OK, jeśli mówisz do mnie w ten sposób, to czas, abyś odszedł’,” powiedziała. Ale Miller odmówił i rzekomo zaczął oskarżać Nadię o bycie „transfobiczną” i „nazistką.”

„Zapytałam ich, czy pamiętają, że powiedziałam im, że jestem potomkiem ocalałych z Holocaustu, więc dlaczego mieliby mi to powiedzieć?” powiedziała. „Odpowiedzieli, krzycząc na mnie: 'Tak, ale ile osób z mojej rodziny zginęło?’ Bo wiele osób z ich rodziny zginęło. Byłam jak, Och, OK, to jest gra o to, kto ma największą traumę.”

Nadia powiedziała, że wierzy, że Miller „może w jakiś sposób zaatakować [her] fizycznie” i opisała uczucie „braku bezpieczeństwa.”

Po około pół godzinie błagania, powiedziała, że w końcu przekonała Millera do wyjścia, ale dopiero po tym jak zadzwoniła na policję.

Ezra Miller at the UK Premiere of
Nadia opisała, że czuła się „niebezpiecznie” i wezwała policję.
Samir Hussein/WireImage

Nadia złożyła skargę karną na swoje doświadczenie, które Variety potwierdziło, w niemieckiej prokuraturze w kwietniu, a Miller był badany pod kątem wtargnięcia. Prokurator powiedział jednak, że umorzył postępowanie po tym, jak aktor opuścił kraj.

„Wydaje się, że to wzór”, powiedziała Nadia. „Oni nadużywają jet-set”.

Powiedziała, że czuje się bardziej komfortowo ujawniając się publicznie teraz, gdy nie jest jedyną osobą wysuwającą zarzuty przeciwko aktorowi.

Reps dla Millera nie odpowiedział natychmiast na prośbę Page Six o komentarz, ale źródło powiedziało Variety, że „Miller ma nadzieję odnieść się do zarzutów w pewnym momencie, ale zdecydowali się prywatnie skupić na swoim zdrowiu i leczeniu w ciągu najbliższych miesięcy.”

Ezra Miller at a fashion event in Brooklyn in 2018
Wierzyła, że Miller „mógł w jakiś sposób zaatakować [her] fizycznie.”
Getty Images

Wcześniej w tym miesiącu gwiazda „The Perks of Being a Wallflower” została oskarżona o zakwaterowanie młodej matki i jej trójki małych dzieci w ich domu w Vermont rzekomo zaśmieconym bronią palną, amunicją i marihuaną.

Miller został również oskarżony przez dwoje rodziców o rzekome uwodzenie ich 18-letniego dziecka poprzez „kultowe” i „psychologicznie manipulacyjne” zachowania, czemu nastolatek stanowczo zaprzeczył.

Czytaj również:  Gia Giudice: Melissa Gorga zablokowała mnie w mediach społecznościowych podczas rodzinnego dramatu

Dni później, inny zaniepokojony rodzic oskarżył aktora o niewłaściwe zachowanie wobec ich 12-latka. Zarówno rodzic jak i dziecko otrzymali tymczasowy zakaz zbliżania się do Millera, jak podaje The Daily Beast.

Miller był również wielokrotnie aresztowany na Hawajach – najpierw za zakłócanie porządku i nękanie, a następnie za napaść drugiego stopnia – odpowiednio w marcu i kwietniu.

Aktor był zaangażowany w kolejną kontrowersję w 2020 roku, kiedy pojawiło się wideo, które wydawało się pokazywać, że dusi fana w barze w Reykjaviku na Islandii.